Czy Instagram usuwa nieaktywne konta?

Udostępnij teraz w social media:

Instagram to platforma społecznościowa do udostępniania zdjęć i filmów z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii. Ma również miejsca pracy w San Francisco i Nowym Jorku. Kevin Systrom i Mike Krieger założyli Instagram w 2010 roku. Na telefonach z systemem iOS i Android użytkownicy mogą robić i udostępniać zdjęcia i historie, dodawać filtry i wysyłać wiadomości bezpośrednio do innych użytkowników. Instagram odnotował miliard przeciętnych użytkowników miesięcznie w styczniu 2020 r. Jeśli zdecydujesz się na przerwę w mediach społecznościowych, powinieneś znać wszelkie przepisy dotyczące starych kont. Jeśli szukasz wskazówek dotyczących pytań, takich jak czy Instagram usuwa nieaktywne konta, przedstawiamy pomocny przewodnik, który nauczy Cię wszystkiego o zasadach i przepisach dotyczących takich sytuacji, w których możesz się zastanawiać, czy Instagram usunął moje konto.

Czy Instagram usuwa nieaktywne konta?

Tak, mogą to zrobić. Wchodząc w interakcję z witryną, możesz uniknąć oznaczenia konta jako martwego, zgodnie z witryną pomocy technicznej Instagrama. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to od czasu do czasu zalogować się i zaangażować na Instagramie, udostępniając zdjęcia, polubienia lub komentowanie.

Czy mogę usunąć nieaktywny Instagram?

Tak, ogólnie rzecz biorąc, Instagram ma zasady usuwania uśpionych kont użytkowników po określonym czasie. Instagram wykorzystuje zaawansowane algorytmy do wyszukiwania i badania informacji, aktywności itp. swoich użytkowników. Na przykład Instagram ma prawo usunąć post lub konto, jeśli zawiera obraźliwe materiały. Wszystkie Twoje informacje są również zapisywane w aplikacji do wykorzystania w przyszłości, nawet jeśli usuniesz nieodpowiednie treści. W związku z tym możesz usunąć swoje konto na Instagramie z dowolnego powodu, o ile Instagram tak uzna.

  Jak odznaczyć się w poście na Instagramie

Dlaczego Instagram usuwa konta?

Instagram usuwa konta z wielu różnych powodów. Zwykle istnieje system, za którym podąża ich zespół pomocy technicznej, jeśli chodzi o problemy związane z usunięciem konta na Instagramie. Jednak przede wszystkim należy pamiętać, że kwestie bezpieczeństwa i prywatności są ogólnie traktowane przez Instagram bardzo poważnie. Instagram odzwierciedla różnorodność kultur, płci i wartości w naszej społeczności. Oznacza to, że Instagram może usuwać spam i fałszywe konta, a także innych użytkowników i posty, które naruszają ich Wytyczne dla społeczności.

Jak długo Instagram usunie nieaktywne konto

Jak już wspomnieliśmy, Instagram może usunąć nieaktywne konto z kilku powodów. Zwykle może się to zdarzyć, gdy warunki Instagrama oraz wszelkie inne obowiązujące warunki i zasady zostały naruszone lub mogły zostać naruszone przez użytkownika podczas korzystania z aplikacji, co również wyrządziło szkodę Platformie, innym Metaproduktom lub Instagramowi innych użytkowników.

Oficjalnie stwierdza się, że w przypadku braku aktywności na koncie przez okres 90 dni lub dłuższy, Instagram może usunąć Twoje konto z uprzednim powiadomieniem lub bez niego.

  Jak wyświetlić moją listę zablokowanych na Instagramie?

Uwaga: istnieją znaczne niejasności dotyczące usuwania nieaktywnych kont na Instagramie, ponieważ wielu użytkowników stwierdziło, że było w stanie uzyskać dostęp do swoich kont nawet po upływie 90-dniowego okresu wypowiedzenia. W niektórych przypadkach nieaktywne konto również zostało zawieszone po 2-3 latach.

W jaki sposób Instagram uważa konto za nieaktywne?

Konto uważa się za nieaktywne, gdy nie jest używane przez określony czas. Konto na Instagramie może zostać oznaczone jako nieaktywne z różnych powodów, w tym z wymienionych poniżej:

  • Czas ostatniego logowania na konto i data jego utworzenia.
  • Jeśli Twoje konto polubiło jakąkolwiek treść lub opublikowało jakiekolwiek zdjęcia, filmy lub historie.
  • Niezależnie od tego, czy Twoje konto ma obserwujących, czy nie.

Czy Instagram usuwa nieaktywne konta?

Tak, uważa się, że Instagram usuwa profile, które były w pełni uśpione przez okres od roku do dwóch lat, chociaż nie ma oficjalnych deklaracji na ten temat.

Jak zapobiec usunięciu konta

To proste, wystarczy upewnić się, że masz aktywne konto na Instagramie. Spróbuj nawiązać kontakt z innymi użytkownikami i treściami, które udostępniają lub przesyłają. Powinieneś także pamiętać o Regulaminie Instagrama i nie naruszać go, ponieważ może to spowodować oflagowanie lub usunięcie Twojego konta.

Skąd mam wiedzieć, czy Instagram usunął moje konto

Instagram może w dowolnym momencie, z ostrzeżeniem lub bez, podjąć działania dyscyplinarne w celu zbadania Twojej aplikacji. Istnieją konwencjonalne i zautomatyzowane formy egzekucji. Może to wiązać się z zawieszeniem lub odinstalowaniem Twojej Aplikacji, odmową Tobie i Twojej Aplikacji dostępu do Sieci, zmuszeniem Cię do zaprzestania przetwarzania danych Platformy i ich usunięciem, anulowaniem ich umów z Tobą lub podjęciem wszelkich innych działań, które uznają za stosowne, w tym zerwaniem innych umów z Tobą Ty.

  Przeżyj swoje minione lata na Facebooku i Instagramie na zdjęciach

Jak więc dowiedzieć się, czy Instagram usunął Twoje konto? Cóż, po prostu nie będziesz już mieć dostępu do swoich danych, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł się zalogować ani zobaczyć swojego konta z żadnego innego profilu. Wszystkie dane przechowywane przez Instagram zostaną trwale usunięte z jego bazy danych po upływie 30 dni. Mogą nadal przechowywać niektóre Twoje dane również ze względów prawnych. Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało wyłączone lub usunięte przez Instagram przez pomyłkę, spróbuj się z nim skontaktować Wsparcie Instagrama.

Zalecana

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się dowiedzieć, czy Instagram usuwa nieaktywne konta. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je zostawić w sekcji komentarzy poniżej.

x