Czy Instagram wie, czy kupuję obserwujących? Czy zbanują twoje konto?

Ludzie z różnych środowisk korzystają z fałszywych obserwujących, botów przeglądarek, auto lajków i wszelkiego rodzaju podejrzanych usług, które mogą dać im podwyżkę w ocenach lub podnieść ich profile online. Instagram to tylko jedna z platform mediów społecznościowych, na których to się dzieje.

Ale kto konkretnie wybiera fałszywych obserwujących? Często fałszywe profile biznesowe wykorzystują fałszywych obserwujących. Rzadziej prawdziwi ludzie, którzy próbują wyrobić sobie markę w Internecie, będą korzystać z auto polubień lub kupować obserwujących, jeśli nie mają środków, aby przyciągnąć nowych.

Inne sytuacje obejmują firmy rozpoczynające działalność, które nie mają innych możliwości szybkiego zauważenia. I nie zdziw się, jeśli usłyszysz, że niektóre z twoich ulubionych celebrytów zwiększyły liczbę obserwujących na Instagramie dzięki kupionym obserwatorom.

Ludzie mają tendencję do obserwowania popularnych profili z wieloma obserwującymi, więc ma to sens z biznesowego punktu widzenia. Istnieje jednak więcej niż kilka sposobów, w jakie może to przynieść odwrotny skutek, nawet na Instagramie.

Czy Instagram zbanuje dla kupionych obserwujących?

Dobrą wiadomością jest to, że Instagram nie blokuje kont tylko za kupowanie obserwujących. Ta sama polityka dotyczy kupowania polubień samochodów. Jednak może się zdarzyć jedna rzecz. Możesz stracić kupionych obserwatorów.

Nie trzeba dodawać, że w zależności od tego, skąd je kupiłeś, może to być potencjalna katastrofa finansowa dla Twojej firmy. Wysokiej klasy dostawcy obserwujących i lubiących auto pobierają ceny premium, ale nie zwracają pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak po Twojej stronie.

Więc jeśli Instagram nie wydaje banów za używanie fałszywych obserwujących i polubień, jak reaguje, jeśli w ogóle? Instagram po prostu ogranicza Twoją widoczność. Możesz pomyśleć, że posiadanie dużej liczby obserwujących wystarczy, aby strona Twojego profilu pojawiała się w kanałach innych osób, ale nie zawsze tak jest.

Istnieje ukryta zasada dotycząca powiększania organicznej liczby obserwujących. Oznacza to, że prawdziwi ludzie będą Cię śledzić, używając swoich prawdziwych profili. Jasne, niektórzy sprzedawcy fałszywych profili mogą mieć bardziej autentyczne produkty, ale podrap się nieco dalej pod zdjęciem profilu i tuzinem komentarzy, aby łatwo zauważyć fałszywy profil.

Jeśli Instagram wykryje poważne nadużycie – nie jednego lub dwóch fałszywych obserwujących, ale może ponad 1000 – może się zdarzyć wiele rzeczy. Twoje konto może otrzymać ograniczoną widoczność, co oznacza, że ​​Twój profil będzie traktowany tak, jakby nie miał ponad 1000 fałszywych obserwujących.

Inną rzeczą, która może się zdarzyć, jest to, że Instagram zdecyduje się usunąć lub zawiesić fałszywe konta.

Jak sobie z tym poradzić

Oczywistym wyborem byłoby niekorzystanie z fałszywych obserwujących i dostawców usług autopodobnych. Alternatywnie, jeśli po prostu musisz to zrobić, aby na jakiś czas podnieść swój profil, będziesz chciał zapłacić premię, aby upewnić się, że te fałszywe profile poradzą sobie z weryfikacją przeszłości.

Upewnij się, że kupieni przez Ciebie obserwujący rejestrują cotygodniową aktywność. Będziesz także chciał upewnić się, że sam zwiększasz swoją aktywność na Instagramie. Nie ma łatwiejszego sposobu na wyjście na zewnątrz niż brak aktywności i rosnąca liczba fałszywych obserwujących.

Nie wszystkie kupione profile są łatwe do zauważenia. Niektóre firmy wkładają tak wiele wysiłku w te strony, że zobaczysz mnóstwo przesłanych zdjęć, danych osobowych i dobry stosunek 1:10 między liczbą obserwowanych stron a liczbą kont, które je obserwują.

Być może sam natknąłeś się na jeden z tych profili, nawet o tym nie wiedząc. Jednak tacy niezawodni obserwatorzy mają wysokie ceny, dlatego zwykle korzystają z nich tylko gwiazdy i firmy.

Możesz także spróbować opóźnić się, kupując obserwujących ze średnim ukończeniem profilu i niewielką aktywnością, ale z ustawieniami profilu superprywatnego. Powinno to utrudnić Twoim prawdziwym obserwatorom prowadzenie badań. Z drugiej strony przywiązanie do tak wielu prywatnych profili może również sygnalizować, że masz coś do ukrycia.

Ta metoda może, ale nie musi działać na Twoją korzyść na dłuższą metę.

Ostatnie słowo

Pod koniec dnia nie powinieneś się martwić, że Instagram cię zablokuje lub spróbuje uprzykrzyć ci życie, kupując kilku obserwujących i lubi podnosić swój profil. Możesz jednak wziąć pod uwagę swoich rzeczywistych obserwujących.

Fałszywe kontrole profilu na Instagramie nie zawsze są na miejscu, więc czasami możesz łatwo uciec. Z drugiej strony, prawdziwi ludzie, którzy mają dużo czasu i być może będą mieli z tobą topór, mogą nadal być w stanie szybko cię wyłudzić za używanie fałszywych obserwujących.

Wystarczy kilka kliknięć i bardzo niewiele badań, aby stwierdzić, czy profil jest prawdziwy, czy nie. Bycie związanym z czymś takim może poważnie zaszkodzić twojej popularności, nie wspominając o wiarygodności.