Czy korzystanie z funkcji NameDrop w telefonie iPhone jest bezpieczne?

NameDrop ułatwia udostępnianie danych kontaktowych innym użytkownikom iPhone’a, ale czy dzieje się to kosztem Twojej prywatności?

  • Wiele organów ścigania błędnie zasugerowało, że funkcja NameDrop w iOS 17 stwarza ryzyko; te obawy są bezpodstawne.
  • NameDrop to bezpieczna funkcja stworzona z myślą o prywatności i bezpieczeństwie użytkowników. Udostępnianie kontaktów jest kontrolowane i wymaga wyraźnego działania użytkownika.

Wiele organów ścigania w USA rozesłało niedokładne alerty, błędnie sugerując, że funkcja NameDrop w iOS 17 (która umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie informacji kontaktowych) stwarza potencjalne ryzyko. W tym miejscu staramy się rozwiać te bezpodstawne obawy.

Rzekome obawy dotyczące bezpieczeństwa firmy NameDrop

Lokalne wydziały policji zamieściły ostrzeżenia na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook I X (dawniej Twitter)wzywając poszczególne osoby do podjęcia natychmiastowych działań i wyłączenia funkcji NameDrop w systemie iOS 17. Obawy wyrażone w tych postach koncentrują się wokół potencjalnego wykorzystania przez osoby fizyczne w złych zamiarach, co sugeruje, że informacje kontaktowe można zdobyć nielegalnie poprzez zwykłe zbliżenie iPhone’a do urządzenia inne urządzenie.

Zalecenia wykraczają poza indywidualnych użytkowników i podkreślają potrzebę zachowania przez rodziców ostrożności poprzez wyłączenie funkcji NameDrop nie tylko na ich osobistych iPhone’ach, ale także na urządzeniach ich dzieci, co wzmacnia znaczenie tego środka bezpieczeństwa.

Niemniej jednak ważne jest, aby mieć świadomość, że te obawy są przesadzone, a wydane alerty nie odzwierciedlają dokładnie faktycznej funkcjonalności NameDrop.

Dlaczego korzystanie z NameDrop jest bezpieczne

Inteligentne makiety

NameDrop to jedna z funkcji ekosystemu Apple stworzona z myślą o prywatności i bezpieczeństwie użytkowników. Ważne jest, aby zrozumieć, że udostępnianie informacji kontaktowych za pośrednictwem NameDrop jest procesem kontrolowanym i nie jest tak proste, jak zwykłe zbliżenie do siebie dwóch iPhone’ów.

Aktywacja NameDrop wymaga odblokowania obu iPhone’ów, a udostępnianie kontaktów następuje tylko wtedy, gdy wyraźnie dotkniesz przycisku Udostępnij lub Tylko odbierz. Dodatkowo możesz zarządzać udostępnianymi informacjami, dotykając swojego numeru telefonu lub adresu e-mail pod swoim imieniem i nazwiskiem. Biorąc pod uwagę te ograniczenia, nie powinieneś się martwić korzystaniem z tej funkcji.

Dbałość firmy Apple o prywatność widać po tym, jak dużą kontrolę masz nad udostępnianymi informacjami. Ponieważ ludzie korzystają z NameDrop do udostępniania informacji kontaktowych, zrozumienie kontrolowanej funkcjonalności zapewnia bezpieczne korzystanie z usługi. Użytkownicy mogą śmiało z niego korzystać, nie martwiąc się o bezpieczeństwo i doceniając równowagę pomiędzy wygodą a prywatnością.

x