Czy mogę dodać link w moim poście na Instagramie?

Instagram jest obecnie niezwykle popularnym serwisem społecznościowym, z ponad miliardem użytkowników miesięcznie i ponad pół miliardem osób korzystających z niego codziennie. Ze względu na popularność i zasięg Instagrama wiele osób chciałoby umieszczać linki do adresów URL w swoich postach na Instagramie, aby promować swój osobisty blog, witrynę firmową lub po prostu publikować linki do stron internetowych, które im się podobają.

Jednak Instagram konsekwentnie przestrzega zasady braku klikania linków: możesz umieścić dowolny tekst w poście na Instagramie, ale usługa nie sprawi, że tekst będzie wyświetlany jako link, który można kliknąć. Użytkownicy mogą mieć jeden i tylko jeden link klikalny, który musi znajdować się na ich stronie profilu.

Użytkownicy Instagrama mogą i często udostępniają linki, wycinając i wklejając linki tekstowe w podpisach i komentarzach, ale na Instagramie nie jest dozwolone bezpośrednie łączenie. Jeśli wkleisz link do posta, Twoi obserwatorzy będą musieli skopiować i wkleić link do paska adresu swojej przeglądarki internetowej.

Dlaczego Instagram nie zezwala na klikalne linki?

Choć jest to frustrujące, Instagram ma bardzo dobry powód, by ograniczać linkowanie. Dawno, dawno temu użytkownicy mogli umieszczać linki w podpisach i komentarzach. Jednak ta funkcja była często nadużywana poprzez spamowanie linkami w komentarzach oraz częste hakowanie i niewłaściwe wykorzystywanie profili. Od tego czasu Instagram zajął zdecydowane stanowisko przeciwko nadmiernej autopromocji.

Instagram zareagował na nadużycia swojej platformy, całkowicie zakazując klikalnych linków.

Czy istnieje obejście ograniczenia klikalnego linku na Instagramie?

Tak i nie. Jeśli jesteś osobą, która ma zwyczajny blog lub stronę internetową i nie interesuje Cię wydawanie pieniędzy, aby umieścić tam swój link, musisz zadowolić się umieszczeniem linku do swojego bloga na swoim profilu na Instagramie.

Jeśli obawiasz się, że Twoi obserwatorzy nie będą wiedzieć o łączu, dopóki nie odwiedzą strony Twojego profilu, umieść w podpisie wezwanie do działania, które przekieruje ich do Twojej strony w celu znalezienia Twojego bloga i linku do witryny. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wymaga od obserwatora kilku kroków, ale lepsze to niż nic.

Możesz także spróbować ułatwić swoim obserwatorom kopiowanie i wklejanie linku z podpisu, zmieniając go w skrócony adres URL. Istnieje wiele usług skracania adresów URL, takich jak Bitly i Firebase.

Tak, jeśli korzystasz z usługi skracania adresów URL, Twój obserwator nadal będzie musiał przejąć inicjatywę, aby skopiować i wkleić Twoje linki, ale krótszy link będzie wyglądał na nieco łatwiejszy i bardziej zachęcający.

Jedynym prawdziwym obejściem jest wydawanie pieniędzy na reklamę na Instagramie. Jeśli masz firmę i uważasz, że możesz skorzystać na reklamie na Instagramie, możesz promować swoje posty jako płatną reklamę. Płatne reklamy na Instagramie mogą zawierać klikalne linki.

A co z firmami, które obiecują obejścia?

Niektóre firmy, takie jak Linkin.bio i Link My Photos, obiecują uzyskać działające linki do postów lub modne strony profilu na Instagramie, które mogą obsługiwać wiele linków.

Jednak te usługi kosztują pieniądze i są zazwyczaj oferowane firmom, które chcą mieć możliwość wspierania regularnej autopromocji bez konieczności kupowania reklam na Instagramie.

W porządku, jak reklamować się na Instagramie?

Jeśli jesteś zainteresowany utworzeniem połączonej reklamy, przejdź do Strona reklamowa Instagrama. Możesz tworzyć reklamy artykułów, reklamy zdjęć, reklamy wideo, reklamy karuzelowe lub reklamy kolekcji.

Istnieją trzy sposoby kupowania reklam na Instagramie. Możesz po prostu wybrać posty, które chcesz promować i promować je. Możesz użyć menedżera reklam na Facebooku lub skorzystać z programu Partnerzy na Instagramie, aby uzyskać pomoc w reklamowaniu się na Instagramie.

Czy masz jakieś przemyślenia na temat publikowania klikalnych linków na Instagramie? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej.

x