12/08/2021

Czy możesz użyć klucza produktu Windows 7 do nowej instalacji systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 jest darmowy dla każdego, kto chce zaktualizować system z Windows 7 lub Windows 8. To właśnie wszyscy wiemy, a ponieważ coraz więcej z nas kontynuuje aktualizację naszej starszej wersji systemu Windows do nowszej, nowe pytanie robi rundy; Czy klucz produktu jest teraz powiązany z systemem Windows 10, czy nadal jest powiązany z systemem Windows 7 (lub 8)? Pytanie jest ważne, ponieważ jeśli kiedykolwiek w przyszłości zechcesz wykonać nową instalację systemu Windows 10, będziesz chciał wiedzieć, czy możesz to zrobić z dysku instalacyjnego lub USB i nadać mu ten sam klucz produktu, którego użyłeś dla Windows 7/8 lub jeśli będziesz musiał uaktualnić Windows 7/8 od nowa po aktywacji go oryginalnym kluczem produktu. Prosta odpowiedź brzmi „nie”. Będziesz musiał dokonać aktualizacji z Windows 7/8 do Windows 10. Więcej szczegółów w środku.

Sprawdź -   W systemie Windows 10 nie znaleziono sieci Wi-Fi [FIXED]

Twój klucz produktu Windows 7 lub Windows 8 nie zmienia się w klucz produktu Windows 10 po uaktualnieniu systemu. Wiemy, bo próbowaliśmy.

Test obejmował edycję Windows 7 Home Basic, która została uaktualniona do Windows 10. Następnie utworzono bootowalną pamięć USB dla Windows 10. Podczas próby nowej instalacji poprosiliśmy o klucz produktu i użyliśmy tego, który pierwotnie mieliśmy dla systemu Windows 7. Należy pamiętać, że ta wersja systemu Windows 7 była używana do aktualizacji do systemu Windows 10 na tym samym komputerze. Nie trzeba dodawać, że to nie zadziałało.

Nadal możesz kontynuować instalację, ale ostatecznie będziesz mieć wersję systemu Windows, którą należy aktywować, a klucz produktu nie zostanie zaakceptowany. Możesz sobie z tym poradzić, jeśli skontaktujesz się z pomocą techniczną Microsoft, ale to jest szansa.

Sprawdź -   Jak zapobiec wstępnemu ładowaniu Microsoft Edge w systemie Windows 10

Możliwe jest również, że klucze produktu nie są od razu powiązane z systemem Windows 10 na wypadek, gdyby ktoś chciał obniżyć wersję swojego systemu. Przeprowadzimy test ponownie po miesiącu i zaktualizujemy ten post o to, co znaleźliśmy. Do tego czasu trzymaj się nośnika instalacyjnego systemu Windows 7 i upewnij się, że nie zgubisz klucza produktu.

x