Czy możesz wyłączyć połączenia alarmowe 911 na iPhonie?

Jeśli myślisz o umożliwieniu młodszemu dziecku korzystania z iPhone’a, możesz martwić się, że przypadkowo zadzwoni pod numer 911. Zgodnie z prawem federalnym nie możesz całkowicie wyłączyć połączeń alarmowych, ale istnieją sposoby na zmniejszenie szans na przypadkowe wybranie numeru 911. Oto jak – i dlaczego 911 jest wymagane w telefonach komórkowych na początek.

Dlaczego wszystkie telefony komórkowe muszą zezwalać na wybieranie numeru 911

Według Prawo federalne Stanów Zjednoczonych (47 CFR § 9.10), każdy telefon komórkowy sprzedawany w USA musi mieć możliwość dzwonienia pod numer 911, nawet jeśli dzwoniący telefon nie jest subskrybowany w najbliższej dostępnej sieci bezprzewodowej. Oznacza to, że nawet telefony połączone z niewłaściwym operatorem w regionie lub te bez karty SIM mogą zadzwonić pod numer 911 i dotrzeć do punktu przyjmowania zgłoszeń o wypadkach (PSAP), takiego jak lokalne centrum alarmowe.

Powodem tej reguły jest to, że każdy może z łatwością połączyć się z numerem 911 z dowolnego telefonu komórkowego – nawet ze starszego telefonu bez aktywnego abonamentu komórkowego. Celem jest uczynienie numeru 911 powszechną usługą ratunkową w całych Stanach Zjednoczonych. Wiele innych krajów ma również podobne przepisy dotyczące ich służb ratunkowych.

Wskazówki, jak zmniejszyć liczbę przypadkowych błędów w nagłych wypadkach na iPhonie

Ze względu na federalne wymagania 911 nie można wyłączyć aplikacji Telefon na iPhonie, nawet przy użyciu funkcji Czas przed ekranem, ponieważ wtedy nie byłoby możliwe wybranie numeru 911 za pomocą iPhone’a. Ale są pewne techniki, których możesz użyć, aby zmniejszyć liczbę przypadkowych połączeń pod numer 911, zwłaszcza jeśli pozwolisz młodszemu dziecku używać iPhone’a do rozrywki.

Wypróbuj tryb samolotowy z Wi-Fi

Gdy iPhone jest w trybie samolotowym, nie może wykonywać żadnych połączeń wychodzących, w tym alarmowych. Tryb samolotowy można łatwo aktywować za pomocą skrótu w Centrum sterowania lub w Ustawieniach> Tryb samolotowy.

W Ustawieniach na iPhonie stuknij ikonę

Niewiele osób o tym wie, ale gdy iPhone jest w trybie samolotowym, możesz również włączyć Wi-Fi. Oznacza to, że możesz włączyć tryb samolotowy, a następnie włączyć Wi-Fi i przekazać iPhone’a dziecku, które może używać iPhone’a do grania w gry sieciowe lub oglądania multimediów strumieniowych.

Kiedy skończysz – lub jeśli chcesz zadzwonić pod numer alarmowy – po prostu wyłącz ponownie tryb samolotowy. Jeśli spróbujesz wykonać połączenie alarmowe z włączonym trybem samolotowym, Twój iPhone przypomni Ci, aby najpierw wyłączyć tryb samolotowy.

Wyłącz awaryjne SOS

Począwszy od iOS 11, iPhone’y zawierają funkcję „Emergency SOS”, która umożliwia szybki dostęp do służb ratunkowych po naciśnięciu kombinacji niektórych przycisków na urządzeniu. Niestety, łatwo jest przypadkowo wcisnąć te przyciski – lub naciskać je, gdy telefon jest w kieszeni lub torebce. Oznacza to również, że dziecko trzymające iPhone’a może je przypadkowo uruchomić, nie zdając sobie z tego sprawy.

Na szczęście łatwo jest wyłączyć Emergency SOS w Ustawieniach. Najpierw otwórz „Ustawienia”, a następnie kliknij „Awaryjne SOS”.

W Ustawieniach na iPhonie stuknij

W ustawieniach „Emergency SOS” wyłącz przełączniki obok opcji „Call With Side Button” i „Auto Call”.

W

Następnie wyjdź z „Ustawień”, a prawdopodobieństwo, że przypadkowo zadzwonisz pod numer 911, jest znacznie mniejsze.

Porozmawiaj ze swoimi dziećmi o 911

Wreszcie, jeśli pozwalasz dziecku korzystać z iPhone’a – być może starszego modelu, którego już nie potrzebujesz – ważne jest, aby porozmawiać z dziećmi o tym, czym jest 911 i jak z niego korzystać. Strona Rodzina Verywell wymienia kilka dobrych wskazówek za przedstawienie koncepcji dzieciom w wieku od 3 lat.

W przypadku starszych dzieci ważne jest, aby wyjaśnić, jak ważne jest dzwonienie pod numer 911 tylko w nagłych wypadkach, a jeśli przez pomyłkę zadzwonisz pod numer 911, pozostań na linii i poinformuj centrum 911, że nie ma zagrożenia. W ten sposób zasoby nie są marnowane, wysyłając niepotrzebną reakcję awaryjną do Twojej lokalizacji. Ale dzieci powinny również czuć się bezpiecznie, wiedząc, że pomoc jest dostępna tylko w krótkim czasie – z dowolnego telefonu komórkowego – jeśli jej potrzebują.

Bądź bezpieczny!

x