Czy potrzebujesz konta Zoom, aby dołączyć do spotkania

Wzrosła liczba osób pracujących zdalnie, a liczba użytkowników narzędzi, które są zwykle używane do pracy zdalnej, wzrosła. Narzędzia do konferencji internetowych odnotowały prawdopodobnie największy wzrost liczby użytkowników.

spotkanie zoom bez konta

Czy potrzebujesz konta Zoom, aby dołączyć do spotkania?

Istnieje kilka różnych narzędzi do prowadzenia konferencji internetowych; Zoom, Skype, Google Meet, Microsoft Teams, Slack, Discord i nie tylko. Różne organizacje używają różnych narzędzi i nierealne jest posiadanie lub tworzenie konta dla każdej usługi, jeśli musisz uczestniczyć w spotkaniu.

Jeśli musisz dołączyć do spotkania Zoom, ale nie masz konta Zoom, niekoniecznie potrzebujesz go, aby do niego dołączyć. Możesz dołączyć do spotkania bez logowania się, np. Jako gość.

Dołącz do spotkania Zoom bez konta

Aby dołączyć do spotkania Zoom bez konta, potrzebujesz;

Komputer stacjonarny z zainstalowaną nowoczesną przeglądarką internetową
Link do spotkania
Hasło do spotkania, jeśli nie jest jeszcze zawarte w zaproszeniu lub link, który został Ci udostępniony (zapytaj prowadzącego spotkanie)

Aby dołączyć do spotkania, wykonaj następujące kroki;

Skopiuj link do spotkania do schowka.
Otwórz przeglądarkę internetową i wklej w niej łącze.
Odrzuć opcję otwierania lub instalowania aplikacji komputerowej Zoom.
Kliknij przycisk Uruchom spotkanie.
Kliknij łącze Dołącz w przeglądarce.

Wpisz nazwę, z którą się połączysz.
Wprowadź hasło, jeśli zostaniesz o to poproszony.
Zezwól witrynie na dostęp do kamery i mikrofonu.
Kliknij Dołącz.
Poczekaj, aż gospodarz pozwoli Ci dołączyć.

Ograniczenia

Dołączając do spotkania Zoom bez logowania się na konto Zoom, musisz to zrobić z poziomu aplikacji internetowej. Oznacza to, że jesteś skutecznie zablokowany przed korzystaniem z aplikacji Zoom na komputer, chyba że utworzysz konto.

Nie możesz udostępniać swojego ekranu
Nie możesz nagrać spotkania
Zapisz wysłane obrazy / pliki

Wniosek

Niekoniecznie zalecamy utworzenie konta dla każdego narzędzia do obsługi konferencji internetowych, którego musisz używać. To powiedziawszy, jeśli istnieje narzędzie, którego często używasz i masz problemy z ograniczonymi funkcjami dostępnymi dla użytkowników bez konta, rozważ jego utworzenie. Jeśli chodzi o Zoom, możesz użyć bezpłatnego konta, aby uzyskać wszystkie zalety klienta stacjonarnego. Płatne konto jest potrzebne, jeśli prowadzisz wiele spotkań. Darmowe konto pozwoli Ci tworzyć i planować spotkania, jednak spotkania będą podzielone na 40-minutowe odcinki.

x