Czy sieci VPN mogą pokonać pakiety warstwowe?

Udostępnij teraz w social media:

Warstwowe pakiety internetowe stanowią poważne zagrożenie dla wolności w Internecie, a wielu internautów szuka własnych rozwiązań. Czy VPN może chronić neutralność sieci? Dzisiejszy artykuł zawiera głębokie zanurzenie w tym temacie i pokaże, co VPN może, a czego nie może zrobić, aby zapewnić dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu.

W dzisiejszych czasach nie brakuje wiadomości o neutralności sieci, wielopoziomowych pakietach internetowych i szybkich liniach internetowych. Mając swobodę dostępu do Internetu w sieci blokowania, wielu użytkowników szukało alternatywnych metod zabezpieczenia swoich praw online, nawet jeśli neutralność sieci zostanie zniesiona.

Wirtualne sieci prywatne (VPN) to jedna z najpopularniejszych metod zapewniania bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie. Prowadzenie VPN może pomóc w utrzymaniu sieci w stanie wolnym i otwartym, ale nie są one kompleksowymi rozwiązaniami dla wszystkich rzeczy związanych z neutralnością sieci.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Podstawy neutralności sieci

Neutralność sieci odnosi się do niezaleŜnego od treści dostępu do Internetu, który nie jest kontrolowany, filtrowany ani kształtowany przez podmioty zewnętrzne. Dzięki neutralności sieci każdy może przejść do trybu online, odwiedzić dowolną stronę internetową i oczekiwać, że zobaczy taką samą treść jak każdy na świecie, wszystkie dostarczane z tą samą prędkością. Czasami określa się to mianem „głupiego potoku” lub „głupiej sieci”, ponieważ usługa powinna po prostu przekazywać żądania tam iz powrotem bez monitorowania lub ingerowania w czyjeś działania.

Wiele krajów na całym świecie ustanowiło przepisy dotyczące neutralności sieci, zabraniając wszelkiego rodzaju ingerencji rządu lub korporacji w bezpłatny i otwarty internet. Inni toczą ciągłe walki między użytkownikami a dostawcami usług internetowych (ISP), dążąc do zwiększenia marży zysku poprzez usunięcie podstawowych swobód. Stany Zjednoczone są uwikłane w tę bitwę od 2014 roku, niektóre bardzo ważne uchylenia zostały poddane pod głosowanie w 2017 r.

Ochrona neutralności sieci oznacza utrzymanie koncepcji wolności słowa jako głównego najemcy dostępu online. Jesteśmy przyzwyczajeni do cyfrowego świata, który nie stwarza barier dla treści, z którymi współpracujemy. Utrata neutralności sieci oznacza rezygnację z tych praw. Dostawcy usług internetowych będą mieli pełną kontrolę nad tym, co widzimy i ile płacimy, aby to zobaczyć. Poniżej znajduje się kilka największych problemów, z jakimi borykają się internauci w Stanach Zjednoczonych, jeśli zostaną uchylone przepisy dotyczące neutralności sieci.

Internetowe szybkie linie

Płatne plany ustalania priorytetów atakują jednocześnie firmy i użytkowników sieci. Schemat zasadniczo dzieli dostęp do Internetu na dwie grupy: wolny i szybki. Wszystkie strony internetowe i wszyscy użytkownicy domowi domyślnie zaliczają się do kategorii wolnych pasów, uzyskując dostęp do stron z prędkością ustawioną i sztucznie wymuszoną przez dostawcę usług internetowych. Jeśli firma chce, aby jej zawartość była dostarczana szybciej, musi zapłacić usługodawcy internetowemu za wejście na ten pas. To samo dotyczy użytkowników. Jeśli chcesz szybkiego dostępu do szybkich witryn, otwórz portfel i zacznij zarabiać na gotówce.

Oprócz oczywistych chwytów pieniędzy dla dostawców usług internetowych, szybkie linie internetowe szkodzą małym firmom, których nie stać na płacenie za zwiększenie prędkości. To pozwala dużym firmom o ugruntowanej pozycji zdominować świat online, tłumiąc innowacje i zapobiegając przyjęciu nowych pomysłów. Badanie z 2009 r. Przeprowadzone przez Akamai pokazał, że wielu internautów nie chce czekać dłużej niż sekundę na załadowanie strony. Każda firma, która nie płaci za szybki dostęp do pasów, może stracić nawet 11% swoich klientów, wszystko dlatego, że dostawcy usług internetowych chcą zarobić więcej pieniędzy.

Pakiety dostępu do strony internetowej

Równie mrożącym efektem utraty neutralności sieci jest pomysł pakietów dostępu do strony. Teraz, jeśli chcesz odwiedzić witrynę, dowolną witrynę, wystarczy wpisać adres URL. Bez obowiązujących przepisów dotyczących neutralności sieci dostawcy usług internetowych mogą jednak blokować witryny i zmuszać Cię do uaktualnienia planu przed zalogowaniem. Wyobraź sobie, że nie możesz oglądać filmów z YouTube'a, sprawdzać wiadomości na Facebooku ani przeglądać losowych stron internetowych bez płacenia premii dostawcy usług internetowych. Takie plany są rzeczywistością w niektórych częściach świata i mogą stać się powszechne w Stanach Zjednoczonych, jeśli utracona zostanie neutralność sieci.

  Jak przyspieszyć działanie pulpitu cynamonowego

Rola szyfrowania w neutralności sieci

„Głupia sieć” neutralności sieci oznacza, że ​​wszystkie informacje są traktowane tak samo. Dostawcy usług internetowych mogą przeglądać każdy pakiet danych, aby określić, który użytkownik tego zażądał, jaka jest jego zawartość i gdzie leży jego przeznaczenie, ale w interesie szybkości i wydajności zwykle tak się nie dzieje. Jednak w momencie, gdy neutralność sieci zostanie usunięta, dostawcy usług internetowych sprawdzą i zarejestrują każdy pakiet danych oraz wykorzystają te informacje do kontrolowania tego, co widzisz i jak to widzisz.

Jak działa szyfrowanie

W tym miejscu zaczyna się szyfrowanie. Podstawową ideą szyfrowania jest to, że każdy pakiet danych jest pakowany w warstwę niezwykle złożonego kodu. Ten kod składa się z niemożliwych do rozwiązania problemów matematycznych stworzonych przez algorytmy kryptograficzne. Jedynym sposobem, aby zobaczyć, co jest w zaszyfrowanym pakiecie, jest użycie zakodowanego klucza utworzonego, gdy dane zostały zaszyfrowane w pierwszej kolejności. Twój komputer ma jeden z tych kluczy, a zaufany podmiot, który zaszyfrował informacje, ma inny. Tworzy to rodzaj prywatnego tunelu, który z łatwością może ominąć próby węszenia przez ISP.

Gdy dostawca usług internetowych patrzy na zaszyfrowany pakiet, widzą tylko, że jest on zaszyfrowany. Nie mogą powiedzieć, co jest w środku ani dokąd zmierza, tylko że jest to fragment danych, które mają przekazać do innego miejsca docelowego. Dzięki szyfrowaniu dostawca usług internetowych nie może stwierdzić, czy próbujesz uzyskać dostęp do Facebooka lub Wikipedii, co oznacza, że ​​będą mieli trudności z podjęciem decyzji o ograniczeniu lub zezwoleniu na dostęp.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Przewodnik po szyfrowaniu VPN

Jak sieci VPN używają szyfrowania

Szyfrowanie jest wykorzystywane przez niezliczone strony internetowe, firmy, banki i inne podmioty świadome bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach nie jest to rzadkość! W rzeczywistości za każdym razem, gdy widzisz „https” na pasku adresu zamiast tylko „http”, masz dostęp do zaszyfrowanych informacji. Prawdopodobnie Twój telefon komórkowy przechowuje również dane w zaszyfrowanym formacie.

Dzięki VPN dane są blokowane w polu kryptografii, zanim opuści urządzenie. Wpisujesz stronę internetową, oprogramowanie VPN szyfruje żądanie, a żądanie to jest wysyłane za pośrednictwem twojego dostawcy usług internetowych. ISP nie może odszyfrować danych i po prostu przekazuje je do serwerów VPN. Sieć VPN następnie odszyfrowuje dane za pomocą odpowiednich kluczy, pobiera żądane dane, ponownie szyfruje pakiety i odsyła je z powrotem przez prywatny tunel. Cały proces jest tylko trochę wolniejszy niż standardowe połączenie internetowe, ale jest znacznie bardziej prywatny i bezpieczny.

Sieci VPN i neutralność sieci

Sieci VPN wykonują dwie ważne czynności dla użytkowników: anonimowość i szyfrowanie. Pierwsza z nich maskuje Twoją tożsamość i lokalizację, kierując ruch przez serwery nielokalne. Ten ostatni otacza każdy pakiet danych płaszczem kryptografii, aby uniemożliwić jego rozszyfrowanie. Oba te elementy współpracują ze sobą, aby utrzymać dostęp do Internetu otwarty nawet w obliczu blokad cenzury na poziomie rządowym lub kontroli dławienia dostawcy usług internetowych. Nawet jeśli neutralność sieci zostanie utracona, korzystanie z VPN może być w stanie zachować niektóre z twoich swobód.

Jak VPN mogą pomóc

Większość czynności VPN odbywa się na twoim urządzeniu lokalnym. Szyfrowanie i zaciemnianie tożsamości mogą znacznie przyczynić się do rozwiązania problemów, które pojawiają się w wyniku utraty neutralności sieci. Teoretycznie VPN mogą pomóc przełamać bariery, takie jak wielopoziomowe pakiety internetowe, ograniczone plany witryn internetowych, uproszczone metody ograniczania przepustowości, a nawet zablokowane wyniki wyszukiwania. Nic z tego nie jest gwarantowane, dlatego neutralność sieci jest niezwykle ważną kwestią, nawet jeśli masz dobrą sieć VPN.

Jak skuteczne będą sieci VPN bez neutralności sieci, dopiero się okaże. Wszystko zależy od tego, jakie metody kontroli stosują dostawcy usług internetowych i jak je wdrażają. Smutna prawda jest taka, że ​​dla każdej sieci VPN, która przełamuje cenzurę, dostawcy usług internetowych mają sposoby na odparcie.

  Jak naprawić błąd uwierzytelniania bramy AT&T U-verse?

Sieci VPN a wielopoziomowe pakiety internetowe

Korzystając z kombinacji praktyk szyfrowania i anonimizacji, sieci VPN mają możliwość przebicia się przez niektóre wielopoziomowe konfiguracje pakietów internetowych. Wszystko zależy jednak od tego, jak ISP konstruuje system blokujący na ich końcu. Niektóre z bardziej podstawowych metod po prostu skanują przychodzące pakiety, porównują żądanie do warstwowych list witryn, a następnie decydują, czy zezwolić na ruch. Sieci VPN pracują krótko nad tymi wysiłkami, ale najprawdopodobniej dostawcy usług internetowych podejmą silniejsze środki, aby temu zapobiec, takie jak dopasowanie konta lub głęboka kontrola pakietów.

Czego sieci VPN nie mogą naprawić

Nawet jeśli dostawcy usług internetowych wdrożą tylko podstawowe środki przeciwko szyfrowanemu dostępowi do Internetu, nadal istnieją pewne ograniczenia VPN nie będzie w stanie się obejść. Szybkie linie internetowe znajdują się na górze listy, ponieważ dostawcy usług internetowych mogą łatwo ustawić białą listę, która pozwala członkom premium na wyższe prędkości, a wszystkich innych, w tym anonimowych użytkowników VPN, zrzucać na wolny pas. Sieci VPN również nie mają wpływu na ograniczenia danych. W rzeczywistości sieci VPN mogą faktycznie zwiększyć ilość danych, które zużywasz, powodując, że osiągniesz limit wcześniej niż zamierzono.

Wreszcie, problemy neutralności sieci wykraczają daleko poza to, co widzimy na naszych komputerach i telefonach komórkowych. Sieci VPN są ograniczone do użytkownika końcowego i nie będą miały wpływu na małe firmy próbujące zdobyć przyczółek w świecie online. Dalekosiężnych rezultatów utraty neutralności sieci po prostu nie da się uratować, uruchamiając VPN.

Jak dostawcy usług internetowych mogą pokonać VPN

Oprócz problemów, na które VPN nie ma wpływu, dostawcy usług internetowych mogą również zastosować określone środki, aby powstrzymać ludzi przed korzystaniem z VPN. Zaszyfrowany ruch jest zwykle wysyłany na przykład przez inny port. Jeśli dostawca usług internetowych zablokuje ten port, żadne dane nie będą mogły się przedostać. Dostawcy usług internetowych mogą również blokować adresy IP VPN lub cicho dławić połączenia, aby zniechęcić do anonimowego korzystania.

Oszczędzanie neutralności sieci

W idealnym świecie nigdy nie musielibyśmy używać VPN z żadnego powodu. Hakerzy nie istnieliby, agencje rządowe nie szpiegowałyby ludzi, a dostawcy usług internetowych zapewniali szybką obsługę wszystkich bez proszenia o więcej pieniędzy. Ponieważ jednak nie żyjemy w utopii, musimy zrobić wszystko, aby uratować neutralność sieci. To jedyna rzecz, która stoi między nami a coraz bardziej chciwymi dostawcami usług internetowych. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby twój głos został usłyszany i uratować otwarty internet.

Wspieraj organizacje neutralności sieci

Może się wydawać, że każda firma na świecie chce zniszczyć nasz internet, ale istnieją grupy, których jedynym celem jest utrzymanie go w stanie otwartym i wolnym. The Electronic Frontier Foundation (EFF) i Oszczędź Internet są dwie z najbardziej znanych. Sam EFF wykonał niesamowitą pracę przez lata, aby promować swobody cyfrowe i prywatność w Internecie. W walce o neutralność sieci wdrożyli legalne zespoły i współpracowali z różnymi korporacjami promującymi neutralność, aby pomóc uratować Internet. Łącząc wysiłki informacyjne lub przekazując fundusze, oba są świetnymi sposobami na wsparcie sprawy.

Weź udział w polityce

Decyzje dotyczące neutralności sieci są podejmowane przez polityków, z których wielu głosuje przeciętny obywatel. Jeśli mieszkasz w USA i chcesz coś zmienić, skontaktuj się ze swoim kongresmenem i daj mu znać, co myślisz o neutralności sieci. BattleForTheNet posiada wszystkie narzędzia potrzebne do zlokalizowania przedstawiciela i nawiązania kontaktu, w tym przykładowe skrypty, które pomogą Ci na bieżąco otrzymywać informacje.

Głosowanie to kolejny sposób na ukształtowanie sceny online. Dowiedz się, kiedy będą miały miejsce kolejne wybory, sprawdź kandydatów i ich stanowisko w sprawie wolności cyfrowych, a następnie oddaj głos na ich korzyść. Jest to powolna, ale skuteczna metoda zmiany i pomaga zapewnić wszystkim lepszy internet na dłuższą metę.

Przerwij Internet

Kiedy sprawy stają się trudne, czas podjąć drastyczne działania. The Przerwij Internet witryna oferuje skrypty / obrazy do kopiowania / wklejania, obrazy i informacje, których możesz użyć do publikowania w mediach społecznościowych lub skonfigurowania witryny w celu symulacji tego, jak wyglądałaby sieć, gdyby gracze tacy jak ISP i Ajit Pai mieli na to ochotę. Środki te pomagają podnieść świadomość i zachęcić jeszcze więcej osób do działania, zwłaszcza w przypadku zastosowania przed krytycznymi okresami głosowania.

  Jak zapobiec zmianie kolejności ikon pulpitu w systemie Windows 10

POWIĄZANE CZYTANIE: Przywracanie neutralności sieci za pomocą zdecentralizowanej sieci

Których sieci VPN użyć

Jeśli chodzi o pokonanie warstwowych pakietów internetowych, wszystkie sieci VPN nie są sobie równe. Trudno będzie ci przejść przez wszelkiego rodzaju cenzurę lub barierę płatniczą przy użyciu darmowych lub niskiej jakości sieci VPN, nie wspominając już o obawach związanych z prywatnością korzystania z tych usług. Ostatecznie chcesz VPN z silnym szyfrowaniem, niezawodną reputacją, gwiezdną polityką zerowego logowania i dobrą prędkością serwera. Jest to wysokie zamówienie do wypełnienia, ale znaleźliśmy kilka zalecanych sieci VPN, które dobrze sobie radzą.

1. ExpressVPN

W ExpressVPN wyróżniają się dwie rzeczy: szybkość i łatwość użytkowania. VPN oferuje niewiarygodnie dobrze zaprojektowane aplikacje dla wszystkich głównych urządzeń i platform, dzięki czemu każde połączenie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku. Gdy będziesz w trybie online, będziesz bezpieczny dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES, doskonałej polityce zerowego logowania oraz ochronie przed wyciekiem przełącznika zabijania i DNS. ExpressVPN oferuje również ponad 3000 serwerów w 94 krajach na całym świecie, dzięki czemu zawsze masz szybkie połączenie, aby przejść przez cały dzień!

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowywanie Netflix, iPlayer, Hulu, Amazon Prime
 • 94 kraje, ponad 3000 serwerów
 • Bardzo prosty i łatwy w użyciu
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Nieco droższe niż konkurencja.

2. NordVPN

NordVPN ma kilka znakomitych funkcji, które czynią go doskonałym wyborem dla szybkiego i niezawodnego VPN. Zaczyna się od jednej z największych sieci w branży, ponad 5500 serwerów w 60 różnych krajach, a liczba ta stale rośnie. Będziesz bezpieczny dzięki niesamowitym zasadom zerowego logowania, 256-bitowemu szyfrowaniu AES, wyłącznikowi zabójstwu i ochronie przed wyciekiem DNS, a także wyjątkowym funkcjom NordVPN, takim jak serwery anty-DDoS, Tor przez VPN, dedykowane adresy IP i ustawienia podwójnego szyfrowania .

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Ponad 5400 serwerów na całym świecie
 • Silne funkcje bezpieczeństwa
 • Nie zachowuje żadnych metadanych podczas przeglądania
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Niektóre serwery mogą mieć średnie prędkości d / l
 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. IPVanish

IPVanish słynie z doskonałej równowagi prędkości i bezpieczeństwa. Większość sieci VPN stara się utrzymać silne protokoły szyfrowania bez poświęcania szybkich połączeń. Z IPVanish to nigdy nie stanowi problemu. Sieć usługi obejmuje 1300 serwerów, obejmujących ponad 75 lokalizacji na całym świecie, wszystkie przenoszące anonimowe dane zabezpieczone 256-bitowym szyfrowaniem AES, ochroną przed wyciekiem DNS i zasadą zerowego logowania. IPVanish doskonale nadaje się do pozostawania niewidzialnym w Internecie, przesyłania strumieniowego filmów, a nawet anonimowego pobierania torrentów!

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

VyprVPN to jedna z najlepszych sieci VPN, która zapewnia prywatność w Internecie. Firma jest właścicielem i operatorem szybkiej sieci serwerów, z których wszystkie są zabezpieczone 256-bitowym szyfrowaniem AES, ochroną przed wyciekiem DNS i zasadą zerowego logowania. Istnieje również zdrowa sieć serwerów, obejmująca ponad 700 węzłów w ponad 70 krajach, dzięki czemu zawsze masz dostęp do szybkiego połączenia w pobliżu. Ważniejsze jest protokół Chameleon firmy, cudowna i ekskluzywna funkcja, która otacza metadane pakietów dodatkową warstwą bezpieczeństwa, aby zapobiec głębokiej inspekcji pakietów. Jest to doskonały wybór do przełamywania barier cenzury i pokonania wielopoziomowych pakietów internetowych!

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Wniosek

Czy VPN może pokonać zmęczone pakiety internetowe? Odpowiedź może być, ale może nie. Żadna sieć VPN nie będzie rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”, jeśli neutralność sieci zostanie zniesiona, ponieważ dostawcy usług internetowych zawsze dysponują narzędziami do blokowania lub ograniczania użytkownikom VPN dostępu do treści. Może to być długa i trudna bitwa tam i z powrotem, wszystko zależy od tego, jak przebiegnie głosowanie i co mogą zrobić dostawcy usług internetowych. Tymczasem dobrym pomysłem jest zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby zachować neutralność sieci. Masz jakieś wskazówki, które pomogą Ci uratować sieć? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

x