Czy Snapchat automatycznie usuwa konwersacje?

Podobnie jak inne aplikacje społecznościowe, Snapchat umożliwia prowadzenie rozmów z osobami, które są Twoimi przyjaciółmi. Jednak większość rzeczy na Snapchacie ma charakter efemeryczny. Mówiąc prościej, oznacza to, że po pewnym czasie znikają.

Utrata rozmowy, którą szczególnie lubisz, może być uciążliwa, zwłaszcza jeśli chcesz do niej wrócić i przeczytać ją ponownie. Czat może zawierać ważne informacje lub jest po prostu tak zabawny, że trzeba do niego wracać co jakiś czas. Tak czy inaczej, dość frustrujące jest uświadomienie sobie, że bańki czatu już nie istnieją.

Aby zrozumieć, jak działa Snapchat, musisz wiedzieć kilka rzeczy o tej popularnej platformie mediów społecznościowych.

Czy Snapchat automatycznie usuwa czaty?

Prostą odpowiedzią jest tak. Snapchat jest ustawiony tak, aby automatycznie usuwał twoje czaty, gdy odbiorca je zobaczy. Ale możesz w pewnym stopniu kontrolować protokół usuwania Snapchata.

W Snapchacie jest kilka funkcji, które pozwalają zapisywać rozmowy przez dłuższy czas, a niektóre pozwalają zapisywać wiadomości na zawsze. Oto jak to zrobić:

Zmień czas trwania czatów

Możesz zmienić czas trwania czatu z „Po obejrzeniu” na „24 godziny”, wykonując następujące czynności:

  • Otwórz Snapchat i dotknij ikony wiadomości na dole.
  • Naciśnij i przytrzymaj rozmowę, aby pojawiło się menu. Następnie dotknij „Więcej”.
  • Dotknij „Usuń czaty”.
  • Wybierz jedną z opcji.

Chociaż nie oznacza to, że Twoje wiadomości są zapisywane na zawsze, oznacza to, że Snapchat nie usunie ich natychmiast.

Zapisz czaty

Możesz zapisywać czaty na stałe w Snapchacie. Wszystko, co musisz zrobić, to długo nacisnąć wiadomość i wybrać „Zapisz na czacie”.

Po zapisaniu czatu tło wiadomości bezpośredniej zmieni się z białego na szary. Ułatwia to rozpoznanie, które czaty zostały zapisane, a które mają wygasnąć.

Teraz, gdy omówiliśmy Twoje początkowe pytania, przejrzyjmy więcej informacji o rozmowach Snapchata, aby lepiej zrozumieć platformę.

Jak działają rozmowy Snapchata?

Czatowanie na Snapchacie jest dość proste. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić aplikację i dotknąć ikony w lewym dolnym rogu, aby zobaczyć wszystkich znajomych, z którymi możesz rozmawiać.

Aby rozpocząć rozmowę, dotknij znajomego, z którym chcesz porozmawiać, wpisz wiadomość i naciśnij Wyślij. Snapchat umożliwia także wysyłanie zdjęć, filmów i emotikonów, podobnie jak każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości.

Jeśli jednak korzystasz ze Snapchata przez jakiś czas, prawdopodobnie zorientowałeś się, że rozmowy znikają po pewnym czasie. A więc tak, Snapchat automatycznie usuwa rozmowy.

W przypadku różnych typów rozmów obowiązują różne reguły usuwania.

1. Czaty 1 na 1

Gdy obaj uczestnicy otworzą rozmowę Snapchata, a następnie opuszczą czat, ten konkretny wątek zostanie automatycznie usunięty. Ta funkcja jest osadzona w Snapchacie, ale możesz ją łatwo zmienić.

Powinieneś uruchomić Ustawienia czatu i ustawić reguły usuwania na „usuń po 24 godzinach”. Jednodniowy przedział czasowy powinien dać ci wystarczającą możliwość powrotu do czatu.

2. Nieotwarte czaty

Czaty, których nie otworzyłeś, zostaną automatycznie usunięte po miesiącu. Nie jest to takie złe, ponieważ 30 dni to więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby otworzyć czat, jeśli naprawdę Cię to interesuje. Niewielu użytkowników i tak czekałoby dłużej niż kilka dni, aby otworzyć interesujący czat, więc nie powinna to być tak duża strata.

3. Czaty grupowe

Jeśli chodzi o czaty grupowe, wiadomości automatycznie znikają po 24 godzinach. Reguła dotyczy również wiadomości, które nie zostały jeszcze wyświetlone i nie ma możliwości zmiany tych ustawień.

Jak usunąć własne czaty

Niektóre czaty mogą nie być warte utrzymania i zawsze warto wyczyścić skrzynkę odbiorczą Snapchata z bałaganu. Istnieje sposób na natychmiastowe usunięcie wszystkich czatów, których nie chcesz zachować. Musisz tylko wykonać następujące czynności:

Uzyskaj dostęp do wszystkich czatów

Uruchom aplikację Snapchat i dotknij ikony Znajomi w lewym dolnym rogu ekranu.

Wybierz żądany czat

Po wybraniu czatu naciśnij i przytrzymaj wiadomość, aby uruchomić okno z różnymi opcjami. Stuknięcie w Usuń w oknie spowoduje usunięcie tego konkretnego czatu z Twoich rozmów.

Możesz też ustawić określony harmonogram, aby usuwać wiadomości i czaty od konkretnego znajomego. Po dotknięciu, aby otworzyć czat, wybierz ustawienia czatu, dotykając trzech poziomych linii w lewym górnym rogu.

Następnie dotknij Usuń czaty i wybierz jedną z podanych opcji. Czaty można usuwać po obejrzeniu lub po 24 godzinach.

Jak zapisywać czaty na Snapchacie

Usuwanie wszystkich niechcianych czatów jest dość przydatne, ale co się stanie, jeśli chcesz zachować niektóre rozmowy? Cóż, możesz to zrobić. Prostą metodą, którą stosuje wielu użytkowników Snapchata, jest zrobienie zrzutu ekranu czatu. Jednak może to nie być najlepsze ze względu na ochronę prywatności.

Lepszą opcją jest zapisywanie rozmów za pośrednictwem samej aplikacji Snapchat. Możesz zapisać rozmowę, naciskając i przytrzymując czat. Wszystkie zapisane czaty pojawią się na szarym tle i możesz cofnąć swoją decyzję, naciskając i przytrzymując ponownie, aby usunąć czaty.

Dlaczego Snapchat automatycznie usuwa czaty?

To pytanie zadaje wielu zapalonym użytkownikom Snapchata. Pogląd, że Snapchat jest aplikacją wspierającą efemeryczność w ludzkiej naturze, jest nieco zbyt surowy. Ale jeśli się nad tym zastanowisz, większość rozmów w prawdziwym życiu znika prawie zaraz po ich zakończeniu.

Można założyć, że Snapchat ma naśladować prawdziwe ludzkie rozmowy, dlatego tak szybko znikają.

Ostateczny czat

Rozmowy na Snapchacie to świetny sposób na kontakt ze znajomymi w tej sieci społecznościowej. Mimo że aplikacja faktycznie usuwa Twoje rozmowy, nie musisz ich na dobre zgubić. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi metodami, aby zapisać wszystkie rozmowy, które są bliskie Twojemu sercu.