Czy tanie klucze systemu Windows 10 są legalne? Czy oni pracują?

Udostępnij teraz w social media:

Istnieje kilka stron internetowych, które twierdzą, że sprzedają oryginalne klucze do systemu Windows 10 za nominalną cenę. Kim są Ci ludzie? Jak otrzymują takie klucze do systemu Windows 10 za mniej? Czy takie klucze są legalne i bezpieczne? Czy oni pracują? W tym poście omówimy te aspekty tanich kluczy systemu Windows 10.

tani klucz do Windows 10

Koszt systemu Windows 10 w sklepie Microsoft Store jest około 199 USD dla Windows 10 Pro i 139 USD dla systemu Windows 10 Home.

Ale niektóre strony internetowe wskazują kraje, w których dostępny jest tani klucz do systemu Windows 10. Następnie kupują klucze w niskiej cenie, np 10 USD lub 20 USD!

Te klucze systemu Windows 10 mogą wyglądać legalnie, ale nie są. Microsoft wyceniał system operacyjny Windows 10 według różnych stawek w różnych krajach. Istnieją powody, dla których Microsoft ma różne ceny dla różnych krajów. Przyczyny te oparte są na sile walutowej krajów i niektórych innych czynnikach. Poza tym prawo różni się w przypadku zakupów cyfrowych w różnych krajach.

Czy tanie klucze systemu Windows 10 są legalne?

Kupowanie taniego klucza do systemu Windows 10 z takich witryn nie jest uzasadnione. Microsoft nie popiera go i wytoczy proces przeciwko osobom stojącym za takimi stronami internetowymi, jeśli dowie się, że strony internetowe sprzedają takie klucze i masowo dezaktywują wszystkie takie wyciekające klucze.

  Jak szybko wyszukiwać emotikony na iPhonie lub iPadzie

Jak sprzedają klucz Windows po tak niskich cenach?

Checp Windows 10 klucze mogą być:

  1. Klucze kupione w kraju, w którym ceny są niższe
  2. Klucze MAK lub KMS
  3. Klucze OEM
  4. Użyte klucze
  5. Klucze dla studentów i innych grup
  6. Wersje pirackie.

Jedną z metod jest kupowanie w kraju o słabszej walucie i sprzedawanie ich innym krajom, w których waluta jest silniejsza. To wygląda legalnie, ale nie jest.

Nie wpadnij w pułapkę, w której dostajesz klucze do systemu Windows, płacąc od 5 do 10 USD. Są to zwykle klucze MAK lub KMS. Klucze MAK służą do aktywacji określonej liczby urządzeń. Liczba jest wstępnie skonfigurowana jako umowa między Microsoft a Enterprise. Ponadto przedsiębiorstwa używają klucza KMS, za pomocą którego muszą skonfigurować wewnętrzny serwer za pomocą usługi licencjonowania oprogramowania firmy Microsoft. Takie klucze są kupowane hurtowo, a następnie tanio sprzedawane online.

Wyciekłe klucze OEM również są kupowane przez niektóre strony internetowe, które następnie sprzedają dziesiątki kopii niczego niepodejrzewającym ludziom.

Używane lub używane klucze mogą znaleźć drogę do tego szarej strefy. Te najprawdopodobniej mogą zadziałać.

Microsoft oferuje klucze uczniom, nauczycielom i innym grupom bezpłatnie lub ze zniżkami. Takie klucze mogą również znaleźć drogę do tego rynku.

  Jak zainstalować Ubuntu Touch na swoim urządzeniu z Androidem

Są też dostępne pęknięcia i łatki, ale są one nielegalne. Powinieneś już to wiedzieć i trzymać się od nich z daleka. Może to nawet zagrozić Twojemu komputerowi.

Czy tanie klucze Windows 10 działają?

Jeśli kupiłeś tani klucz do systemu Windows 10 z dowolnej witryny innej niż Microsoft i witryny partnerskie, musisz upewnić się, że klucze są sprzedawane legalnie. Microsoft jasno określa, które witryny są ich witrynami partnerskimi i które są legalne. Zawsze należy kupować prawidłowy lub legalny klucz licencyjny systemu Windows 10. Kup tylko w Microsoft lub ich oficjalnych witrynach partnerów.

Klucze będą działać, dopóki nie zostaną złapane. Gdy Microsoft dowie się, że klucz jest niezgodny z prawem, wyświetli komunikat o zakupie nielegalnego klucza. Możesz go nadal używać nawet po otrzymaniu wiadomości, ale większość elementów oryginalnego oprogramowania jest zablokowana. I wszędzie będzie znak wodny z napisem ”,„ Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna ”. Poza tym możesz również otrzymać powiadomienie prawne od firmy Microsoft.

Czytać: Jak sprawdzić, czy klucz systemu Windows jest oryginalny czy legalny?

Amazon i eBay również sprzedają tanie klucze, ale i one mogą być nielegalne. W witrynach eCommerce mogą znajdować się osoby lub podmioty sprzedające oryginalne klucze do systemu Windows 10. Musisz upewnić się, że nie zostaniesz oszukany przy zakupie nielegalnego klucza Windows 10. Jeśli cena wygląda na mniej niż w porównaniu z kluczowym kosztem w twoim kraju, może to być oszustwo. Jeśli kupujesz na tych stronach, upewnij się, że kupujesz z oficjalnego konta Microsoft lub ich partnera.

Podsumowanie

Tani klucz Windows 10 może nie działać od samego początku lub może działać przez jakiś czas, a następnie przestać, a jeśli masz szczęście, może działać długo! Ale wiedz, że klucz, którego używasz, nie będzie legalny. Z tych powodów zalecamy kupowanie oryginalnych kluczy produktu Windows 10 ze sklepu Microsoft Store lub jednego z ich oficjalnych partnerów.

Nie daj się nabrać na takie sztuczki. Tani klucz do systemu Windows 10 zakupiony w witrynie innej firmy jest niezgodny z prawem. Niesie ryzyko złapania, a kiedy zostanie złapany, to koniec. Jeśli sprzyja ci szczęście, możesz mieć trochę czasu, aby z niego skorzystać. Możesz pozostać niewykryty przez tydzień, miesiąc lub rok, a może nawet przez całe życie, ale nie warto ryzykować.

x