Czy to naprawdę źle mieć otwartych 100 kart przeglądarki?

Przez całą historię ludzkości bałagan zakładek był oznaką słabej produktywności. Ale ten nawyk 100 kart może być sekretem Twojej produktywności, o ile masz odpowiednie rozszerzenia i sprzęt.

Skrzynia na 100 kart

Jeśli chodzi o produktywność, każdy ma inne potrzeby. Niektórzy lubią pisać listy rzeczy do zrobienia, inni lubią stać podczas pracy, a jeszcze inni lubią mieć otwarte 100 (lub więcej!) Kart naraz. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia bałagan w kartach, to gratulacje, społeczeństwo gardzi tobą za jedną rzecz, która czyni cię wyjątkowym.

W pewnym momencie ostatnich 20 lat cywilizowane społeczeństwo zdecydowało, że bałagan na kartach przeglądarki jest jak stos brudnych naczyń lub weranda zbieracza. Dzisiaj narkomani są traktowani jak dzikusy, jakby nigdy nie byli karani jako dzieci za otwieranie zbyt wielu zakładek.

Ale w rzeczywistości bałagan zakładek może być oznaką produktywności. Są sytuacje, w których musisz mieć otwarte 100 kart, szczególnie jeśli szukasz gęstego tematu lub żonglujesz kilkoma projektami.

Niestety, błędne przekonania społeczne utrudniły narkomanom optymalizację ich specjalnej formy produktywności. Google (między innymi przeglądarki) odmawia ulepszenia swojego systemu tabulatorów, więc jeśli chcesz, aby Twoje karty przypominały bardziej uporządkowaną półkę z książkami, a mniej Brudne biurko Einsteina, wtedy musisz polować na rozszerzenia i nauczyć się irytujących nawyków związanych z czyszczeniem tabletek.

Nie wspominając o tym, że nowoczesne przeglądarki wymagają mnóstwa zasobów systemowych, a strony internetowe mogą tego wymagać więcej niż 2 GB pamięci RAM. Nawet najbardziej produktywni narkomani napotkają opóźnienia, zacinanie się i awarie podczas uruchamiania 100 zakładek na słabo zasilanym komputerze.

Jeśli więc jesteś miłośnikiem kart, czas wziąć sprawy w swoje ręce. Możesz z łatwością zoptymalizować swoją produktywność na 100 kartach, używając rozszerzeń przeglądarki, i możesz w pełni wykorzystać swój komputer (nawet jeśli jest to kiepski komputer), aktualizując kilka elementów sprzętu.

Lub, jeśli te karty przeszkadzają i spowalniają komputer, istnieje kilka dobrych sposobów na zamknięcie kart i zapisanie ich na później.

Czas zmierzyć się z tymi kartami

Niezależnie od tego, czy masz komputer obsługujący 100 kart, czy właśnie zamówiłeś nowe części do komputera, napotkasz podstawowy problem ze 100 kartami. Pozioma lista kart w górnej części przeglądarki nie jest stworzona do obsługi mnóstwa kart.

Jasne, możesz kliknąć kartę prawym przyciskiem myszy, aby przypiąć ją do przeglądarki, zrzucić karty do zakładek lub otworzyć wiele okien przeglądarki, aby uporządkować różne grupy kart. Ale te prymitywne formy organizacji kart są dalekie od wygodnych ani skutecznych. Jeśli chcesz zmieniać 100 różnych kart w jednym oknie, będziesz potrzebować niektórych rozszerzeń przeglądarki.

Zrzut ekranu przedstawiający działanie rozszerzenia Tabs Outliner.

Rozszerzenia kart w stylu pionowym są niezbędne dla uzależnionych od kart. Karty są łatwiejsze do odczytania i organizowania, gdy są ustawione pionowo, a większość rozszerzeń kart pionowych ma wbudowane funkcje grupowania lub „drzewa”. Firefox spopularyzował pionowe zakładki dzięki rozszerzeniu Zakładki w stylu drzewa rozszerzenie, ale użytkownicy Chrome, Opera i przeglądarki Edge opartej na Chromium mogą używać rozszerzenia Tabs Outliner rozbudowa.

Jeśli potrzebujesz rozszerzenia, które automatycznie organizuje karty w grupy, powinieneś sprawdzić OneTab. Jest dostępny dla obu Przeglądarki Chromium, takie jak Chrome i Firefoxi zamienia bałagan zakładek w uporządkowaną listę w stylu drzewa za pomocą jednego kliknięcia.

Bez dobrego sprzętu te rozszerzenia są w zasadzie bezwartościowe. Przeglądarki są niezwykle obciążone zasobami, a mnóstwo kart może zmienić słaby komputer w jąkający się bałagan. Na szczęście łatwo jest zlokalizować problemy sprzętowe na komputerze, a niektóre rozszerzenia mogą zmniejszyć potrzebę wykonywania kosztownych (lub niemożliwych) aktualizacji sprzętu.

Jeśli chcesz mieć 100 kart, potrzebujesz najpierw dobrego sprzętu

Ogólnie rzecz biorąc, zdolność przeglądarki do obsługi kart zależy od procesora i pamięci RAM komputera. Te słowa mogą wzbudzić strach w sercu każdego użytkownika komputera, ale w rzeczywistości są to dwa najbardziej przystępne pomysły w informatyce.

Procesor (jednostka centralna) jest w zasadzie mózgiem komputera. Ciągle przetwarza liczby i wydaje polecenia innym komponentom w komputerze. Gdyby nieuczciwy chirurg zdecydował się zastąpić twój mózg starym, okazyjnym mózgiem, twoje zdolności motoryczne i zdolności wielozadaniowe byłyby hitem. To samo dotyczy twojego komputera; kiepski procesor wszystko spowalnia.

Podobnie pamięć RAM komputera PC (pamięć o dostępie swobodnym) jest jak krótkotrwała pamięć mózgu. Śledzi to, co robisz w danym momencie i zapewnia, że ​​wielozadaniowość (uruchamianie wielu kart) przebiega bez problemów. Pamięć RAM mierzona jest w bajtach, a jak się okazuje, więcej bajtów pozwala na większą wielozadaniowość.

Jeśli jesteś niezgrabny z niezgrabnym komputerem, może nadszedł czas, aby zaktualizować procesor lub zainwestować w dodatkową pamięć RAM. Na większości komputerów stacjonarnych (i niektórych laptopów) aktualizacja pamięci RAM lub procesora jest szybka i łatwa, zwłaszcza jeśli robiłeś to w przeszłości. I chociaż części komputerowe mogą być trochę drogie, prosta modernizacja sprzętu jest zawsze tańsza niż zakup nowego komputera.

Naprawianie problemów sprzętowych jest łatwe

Rozpoznanie wad twojego komputera jest stosunkowo łatwe. Najpierw sprawdź specyfikacje swojego komputera. Zwróć uwagę na swój „procesor” (procesor) i „zainstalowaną pamięć RAM”. Następnie będziesz chciał sprawdzić użycie procesora i pamięci RAM w Menedżerze zadań systemu Windows. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy pasek zadań i klikając opcję „Menedżer zadań”. Możesz również ominąć ten (łatwy) proces, uruchamiając automatyczny test porównawczy.

Zrzut ekranu oprogramowania Menedżera zadań systemu Windows

Gdy na komputerze działa wygodna liczba aplikacji (nie 100 kart), za idealne uważa się użycie procesora na poziomie 10% lub mniej i użycie pamięci RAM na poziomie 50% lub mniej. Jeśli któryś z tych wartości procentowych jest niezwykle wysoki, to znalazłeś swojego winowajcę.

Ponownie, uaktualnienie pamięci RAM i procesora może być proste na komputerach stacjonarnych, ale nie zawsze jest możliwe na małych komputerach stacjonarnych i nowoczesnych laptopach. Jeśli próbujesz zmaksymalizować zdolność do zakładania kart na komputerze o słabej mocy, powinieneś zmniejszyć użycie aplikacji w tle i trzymać się opcji przyjaznej dla pamięci RAM, takiej jak Firefox Quantum.

Jeśli zmiana przeglądarki nie działa, możesz użyć rozszerzenia, takiego jak Tab Suspender (dla przeglądarki Firefox) lub The Great Suspender (dla przeglądarek Chromium), aby „zablokować” nieużywane karty i zmniejszyć zużycie pamięci przeglądarki. Rozszerzenia śledzące i blokujące reklamy, takie jak Prywatność Badger lub Ghostery pomagają również, ponieważ zmniejszają ilość treści internetowych, które musi obsługiwać przeglądarka.

x