Czy uTorrent jest bezpieczny?

uTorrent to jedna z najpopularniejszych na świecie stron z torrentami – ale możesz się zastanawiać, czy jest całkowicie bezpieczna. Oprogramowanie uTorrent jest uważane za bezpieczne i pozbawione niebezpiecznego złośliwego oprogramowania. Ryzyko związane z używaniem uTorrent wynika z pobierania niebezpiecznych torrentów z nieznanych źródeł, a nie z rzeczywistego oprogramowania.

Więc jest bezpieczny w uTorrent? Poniższy artykuł zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat bezpieczeństwa korzystania z uTorrent i tego, jak możesz zmaksymalizować swoje doświadczenie podczas korzystania z oprogramowania.

Obawy dotyczące bezpieczeństwa uTorrent

uTorrent trafił na pierwsze strony gazet w 2015 roku, kiedy raporty sugerowały, że oprogramowanie do wydobywania bitcoinów było automatycznie instalowane na urządzeniach niczego niepodejrzewających użytkowników. Okazało się, że nie był to powszechny problem i rozwiązano go, gdy uTorrent pozbył się złośliwego oprogramowania w przyszłych wydaniach.

Kolejny problem został podniesiony w 2014 r., Kiedy Google Chrome oznaczył uTorrent jako złośliwe oprogramowanie, mimo że skanery antywirusowe niczego nie wykryły. Zostało to później naprawione i najprawdopodobniej nie miało to nic wspólnego z samym oprogramowaniem. Oprogramowanie reklamowe i ransomware może czasami być powiązane z innymi klientami torrent i stwarza ryzyko podczas instalacji oprogramowania.

Bezpieczeństwo uTorrent

Prosta odpowiedź jest to, że uTorrent jako oprogramowanie jest w rzeczywistości bezpieczne. Problemy z bezpieczeństwem wynikają z pobierania niebezpiecznych plików, przed którymi żaden klient torrent nie może Cię ochronić. Aby być bezpieczniejszym podczas korzystania z klienta torrent, warto zaszyfrować ruch za pomocą VPN.

uTorrent wydał wiele różnych wersji, z których niektóre są uważane za bardziej stabilne niż inne. Nowsza wersja ma znacznie więcej funkcji niż wcześniejsze, więc do Ciebie należy rozważenie tego, co uważasz za najważniejsze.

Dla wielu najpopularniejsza jest wersja 2.2.1 uTorrent, ponieważ nie zawiera ona nadmiernych reklam i zaznacza wszystkie właściwe pola. Linki do pobierania starych wersji uTorrent, takich jak ta, są nadal dostępne.

Korzystanie z uTorrent anonimowo

Zaleca się, aby pobieranie torrentów odbywało się anonimowo. Korzystanie z usługi VPN lub usługi proxy umożliwia pobieranie torrentów bez monitorowania lub śledzenia. Szczegółowe instrukcje, jak to zrobić, można znaleźć w Internecie. Usługi VPN to świetny sposób na zwiększenie Twojego jedynego bezpieczeństwa poprzez szyfrowanie danych i warto je rozważyć.

Usuwanie reklam z uTorrent

Wiele osób uważa, że ​​reklamy w uTorrent są irytujące i chce, aby zostały usunięte. Na szczęście można usunąć te reklamy, dostosowując niektóre zaawansowane ustawienia oprogramowania uTorrent. Przejdź do menu preferencji, w którym znajdziesz opcje, które pomogą Ci wyłączyć reklamy znalezione w oprogramowaniu.

Jest to opcja wbudowana, więc nie musisz martwić się o zasadność lub bezpieczeństwo wykonywania tej czynności. Może być trudno go znaleźć, ponieważ jest dobrze ukryty, ale gdy go znajdziesz, wyłączenie reklam poprawi Twoje wrażenia z korzystania z uTorrent.

Podsumowanie

uTorrent został pobrany przez ponad 100 milionów ludzi na całym świecie. Jest to najpopularniejszy klient torrentów ze znacznej odległości i jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe. Zapewnia najwyższą jakość bez reklam, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę, jeśli szukasz podobnej usługi.

Największym ryzykiem związanym z uTorrent jest pobieranie niebezpiecznych plików. Jest to ryzyko, na które napotykają wszyscy klienci torrentów i nie jest ono wyłączne dla uTorrent. Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zabezpieczyć się przed pobraniem złośliwego oprogramowania na komputer, które mogą ominąć to ryzyko. Jeśli chodzi o klientów torrentów, trudno będzie znaleźć lepsze oprogramowanie niż uTorrent, które odpowiadałoby Twoim potrzebom pobierania, więc absolutnie warto to rozważyć.

x