12/05/2021

Czy VPN naprawdę jest tego wart?

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli masz ochotę korzystać z VPN podczas grania, jesteśmy tutaj, aby pokazać Ci światło. Każdy gracz, który chce pokonać dławienie dostawcy Internetu, odblokować tańsze zakupy w grach międzynarodowych lub zapobiec atakom DDoS, powinien korzystać z VPN. Dzisiaj przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby grać online jak profesjonalista.

Użyj VPN podczas Gaming 1 - kontroler Xbox

Spędzasz setki godzin, grając w swoje ulubione gry online. Jeszcze tylko jeden poziom, jeszcze jeden nalot, a potem nazwiesz to dniem! Jednak maksymalne wykorzystanie sesji gier to coś więcej niż tylko znalezienie odpowiedniego łupu. Musisz zachować prywatność i bezpieczeństwo oraz przełamać sztuczne bariery wprowadzone przez producentów treści.

Uruchamiając VPN w tle, możesz zrobić to wszystko i wiele więcej. Poniżej przedstawiamy zalety korzystania z VPN podczas grania na konsolach, komputerach PC, a nawet urządzeniach mobilnych.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Gry online – wszyscy to robią

Stary stereotyp, że gracze online są zamknięci w piwnicach swoich rodziców, dawno już minął. Obecnie prawie wszyscy grają w gry online, niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie. Niektóre z najbardziej popularnych tytułów mobilnych mają na przykład silny komponent online, a gry takie jak Hearthstone, PUBG i League of Legends nie istniałyby bez solidnego połączenia z internetem.

Nawet jeśli gra nie koncentruje się na trybie dla wielu graczy lub łączności online, istnieje szansa, że ​​od czasu do czasu uzyskuje dostęp do Internetu. Może to aktualizacje treści, może udostępnianie wyników. Tak czy inaczej, nigdy nie wiadomo, kiedy tytuł wypycha informacje na zdalne serwery. Ryzyko związane z prywatnością jest umiarkowane, jeśli używasz komputera lub konsoli do gier, ale jeśli grasz na telefonie, aplikacje wysyłające dane bez Twojej zgody mogą wyczerpać Twój abonament i poważnie zagrozić Twojemu bezpieczeństwu.

Czy korzystanie z VPN wpływa na granie?

Wirtualne sieci prywatne to szybkie, łatwe w użyciu rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem online. Sieci VPN szyfrują dane przed opuszczeniem urządzenia, uniemożliwiając stronom trzecim śledzenie Twojej lokalizacji lub monitorowanie Twojej aktywności online. Przebijają się także przez ściany cenzury i zapewniają, że dostawcy usług internetowych nie mogą dławić Twojego połączenia. Najlepsze, co musisz zrobić, aby skorzystać z VPN, to zarejestrować się i uruchomić aplikację w tle. Bez skomplikowanych procedur konfiguracji lub konfiguracji, wystarczy pobrać i uruchomić, nawet na urządzeniach mobilnych.

Jaka jest najlepsza sieć VPN do grania?

Znalezienie odpowiedniej sieci VPN do grania jest bardziej skomplikowane, niż się wydaje. Istnieje wiele informacji do zbadania, od metod szyfrowania po politykę prywatności, wyniki prędkości, problemy z opóźnieniami i rozmiar sieci. Ciężko pracowaliśmy dla Ciebie, porównując najlepszych dostawców w branży. Nasza rekomendacja znajduje się poniżej i jest absolutnie idealna do grania na dowolnej platformie.

ExpressVPN

Najlepsze do gier online.

ExpressVPN obsługuje błyskawiczną sieć, która obejmuje ponad 3 000 serwerów w 94 różnych krajach, co jest gwarancją wolnego od opóźnień połączenia bez względu na to, skąd się łączysz. Dane są bezpieczne dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES oraz zasadom zerowego logowania, a funkcje wyłącznika zabójstwa i ochrony przed wyciekiem DNS blokują prywatne informacje, aby się nie przedostać. ExpressVPN współpracuje również z szeroką gamą urządzeń, nawet niektórymi nowoczesnymi konsolami do gier, co czyni go idealnym wyborem dla graczy z dowolnego tła.

Sprawdź -   Jak ukryć sugerowaną nakładkę wideo w filmach YouTube

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy
  • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
  • Fast służy z minimalną utratą prędkości
  • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
  • Ścisłe zasady braku logowania
  • Obsługa klienta 24/7.
Cons
  • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

5 powodów, dla których warto korzystać z VPN podczas grania

Wolne prędkości połączenia? Dużo opóźnień? Gra zablokowana w twoim kraju? Istnieje wiele powodów, aby korzystać z VPN podczas grania online. Poniżej wybraliśmy pięć najważniejszych.

Korzystaj z VPN podczas gry 3 - Dzieci bawiące się online

Powód 1 – Lepsza, tańsza dostępność regionalna

Na naszym nowoczesnym, zawsze połączonym, globalnym rynku cyfrowym każdy ma natychmiastowy dostęp do sklepów i produktów z całego świata. Można by pomyśleć, że wyrównuje to szanse graczy kupujących gry z innych regionów, ale smutna prawda jest taka, że ​​tak nie jest. Blokady regionalne uniemożliwiają codzienne pobieranie gier i pakietów DLC. Sztucznie też podnoszą ceny w zależności od kraju pochodzenia. Jeśli nie uważasz, że to uczciwa okazja, musisz użyć VPN!

Jedną z głównych funkcji VPN jest możliwość przełączania wirtualnych lokalizacji. Łącząc się z serwerami znajdującymi się w różnych krajach, możesz zasadniczo oszukać rynki i gry online, aby pomyśleć, że przeprowadziłeś się do innej części świata. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli gra jest zbanowana w Twoim kraju lub oferuje ograniczony dostęp. Jeśli napotkasz błąd połączenia, po prostu zmień serwer VPN, załaduj ponownie i zacznij grać.

Innym częstym problemem związanym z grami wideo jest to, że wydawcy pobierają więcej pieniędzy za wydania w zależności od regionu. (Gracze australijscy, wiesz o co nam chodzi). Szybkim i skutecznym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wylogowanie się z konta na rynku, przełączenie serwerów VPN do nowego kraju, a następnie ponowne zalogowanie. Ceny powinny zostać natychmiast zaktualizowane, aby odzwierciedlić twój wirtualny Lokalizacja.

Powód 2 – Bądź bezpieczny przed atakami DDoS

Gracze online są bardziej przerażeni niż bezpośredni atak typu „odmowa usługi” (DDoS). Choć mogą nie być tak powszechne, jak mogłoby się wydawać w legendach miejskich, uderzenie DDoS może zepsuć wieczór. DDoS działa poprzez przytłaczanie twojego połączenia małymi pakietami informacji, blokowanie dostępu danych do serwera i wyrzucanie cię z gry. Ataki są oparte na twoim adresie IP, co pozwala użytkownikom celować bezpośrednio w ciebie, wszystko bez twojej wiedzy.

Prawie każdy może przeprowadzić atak DDoS, szczególnie te młode punki, które właśnie zdeptałeś podczas ostatniej rundy. Większość dostawców usług internetowych ma podstawową ochronę przed atakami DDoS, ale bledną w porównaniu do tego, co oferuje VPN. Właściwa wirtualna sieć prywatna może zabezpieczyć cię przed atakami DDoS, wyłączając je od momentu ich rozpoczęcia. Pakiety szybkostrzelne są wykrywane i odrzucane, zanim będą mogły wyrzucić cię z gry, umożliwiając odłamki i zapomnienia.

Powód 3 – Przecięcie barier prędkości

Gracze boją się przepustnicy prędkości. Wiadomo, że dostawcy usług internetowych sztucznie spowalniają połączenia użytkowników, jeśli wykryją duży ruch przechodzący przez ich serwery. Dzieje się tak podczas przesyłania strumieniowego filmów HD, pobierania plików przez BitTorrent, a nawet grania w gry online. Prędkości zaczynają się dobrze, ale powoli maleją w miarę upływu dnia. A kiedy to się stanie, nic nie możesz na to poradzić, po prostu usiądź i wpatrz się trochę w ekran ładowania.

Sieci VPN oferują szybką i łatwą metodę obejścia przepustnic ISP. Szyfrowanie zapewnia dobrą ochronę pierwszej fali, co utrudnia dostawcom usług oddzielenie ruchu związanego z grami od standardowych pakietów. W przeciwnym razie dobra sieć VPN może zmienić używany port, omijając techniki dławienia w mgnieniu oka. Często nawet nie musisz nic robić, aby przełamać te bariery prędkości. VPN po prostu dba o to w tle.

Sprawdź -   Jak zmienić motyw kolorów pakietu Microsoft Office

Powód 4 – Zachowaj swoją tożsamość w tajemnicy

Załóżmy, że grasz w przyjemną grę mobilną online z kilkoma graczami. Nazwiemy je swansong8117 i x1-mega-otis. Robisz szczególnie dobrą grę, która rozgniewa tych dwóch dobrych graczy. Wygrywasz rundę, zbierasz nagrody i kontynuujesz swój dzień. Ale swansong8117 i x1-mega-otis nie są zbyt zadowoleni z przegranej. Postanawiają zemścić się, chwytając twój adres IP, sprawdzając twoją lokalizację i angażując się w małą socjotechnikę, aby znaleźć twoje prawdziwe imię. Zanim się zorientujesz, wszystkie twoje konta w mediach społecznościowych są bombardowane obelgami i nieprzyjemnymi memami. Nie możesz nawet sprawdzić Facebooka bez brodzenia przez wszystkie śmieci. Wszystko to stało się, ponieważ wygrałeś głupią rundę głupiej gry.

Naruszenie tożsamości w grze online nie jest tak powszechne. W końcu większości graczy brakuje narzędzi i oprogramowania niezbędnego do wyciągnięcia czegoś takiego. Tak się jednak dzieje i jeśli nie masz niezawodnej sieci VPN, bardzo mało stoi na ich drodze. Sieci VPN zaciemniają Twój adres IP, zastępując go oddzielnym, nielokalnym adresem IP. Nawet jeśli ktoś spróbuje znaleźć twoje prawdziwe nazwisko lub lokalizację, wszystko, co dostanie, to serwer obsługiwany przez twoją sieć VPN.

Powód 5 – Gry z wczesnym wydaniem

Miłą, często pomijaną zaletą korzystania z VPN jest możliwość pobierania niektórych gier i aktualizacji treści przed ich wydaniem w Twoim kraju. Wydawcy zwykle wydają oszałamiające wydania w różnych regionach, najpierw wypychając gry w Ameryce Północnej i Japonii, a następnie w Europie, Australii i reszcie świata. Jeśli nie chcesz czekać w kolejce bez powodu, dobra sieć VPN może pomóc ominąć to ograniczenie i pobrać grę, gdy tylko będzie gotowa.

Aby uzyskać grę przed jej wydaniem na danym obszarze, wystarczy zmienić wirtualną lokalizację VPN na serwer w regionie wydania. Jeśli jest na przykład w USA, a podoba Ci się w Wielkiej Brytanii, po prostu skorzystaj z serwera w USA, załaduj ponownie rynek i ciesz się. Należy pamiętać, że ta metoda nie jest w 100% skuteczna. Niektóre platformy handlowe opierają Twoją lokalizację na szczegółach płatności, a nie na adresie IP. Steam jest jednym z największych problemów w blokowaniu treści w zależności od regionu, więc nie będziesz w stanie zdobyć wczesnych tytułów za pomocą tej metody. Jednak w przypadku innych sklepów jest to uczciwa gra.

Gry online – PC, konsola, urządzenia mobilne

Korzystaj z VPN podczas grania w gry 4 - kontrolery Wii i PS4

Gry online nie są już tylko dla właścicieli komputerów. Rosnąca liczba tytułów mobilnych zawiera ciężkie komponenty online, od codziennych aktualizacji treści po konkurencyjny tryb dla wielu graczy – wszystko w zasięgu ręki. Również konsole do gier zwracają się ku łączności internetowej, aby poprawić nasze wrażenia z gry. Dobrą wiadomością jest dla nas to, że sieci VPN obsługują wszystkie powyższe platformy, zapewniając pełne bezpieczeństwo bez względu na to, gdzie grasz.

Gry VPN na urządzeniach mobilnych

Urządzenia mobilne są głównym celem kradzieży danych. Idą gdziekolwiek się udajemy i mają dostęp do wszelkiego rodzaju sieci publicznych, od Wi-Fi w kawiarniach po hotelowy Internet. Łatwo Cię zaskoczyć, gdy używasz telefonu z nieznanym połączeniem, zwłaszcza jeśli masz do niego dostęp w celu szybkiego obejrzenia Ragewar lub MapleStory Blitz.

Po zainstalowaniu sieci VPN na urządzeniu mobilnym i połączeniu się z serwerem automatycznie działa on w tle, zabezpieczając każdy kawałek danych opuszczający telefon. Obejmuje to przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików i gry online, a nawet zapewnia, że ​​twoja tożsamość pozostaje ukryta w publicznych hotspotach.

Sprawdź -   Jak zmienić dźwięk ostrzeżenia o nowej poczcie programu Outlook

Sieci VPN dla konsol do gier

Niewiele osób myśli o korzystaniu z VPN podczas łączenia przez Xbox One lub PlayStation 4. Są one jednak tak przydatne, jak na komputerze lub smartfonie. Nasza wyżej zalecana usługa VPN działa wyjątkowo dobrze z grami online na konsolach domowych. Możesz zainstalować go na routerze lub uzyskać dostęp do ochrony opartej na DNS, aby w ten sposób kierować połączenia Xbox i PS4. Bez względu na wybraną metodę, korzystanie z VPN z grami konsolowymi zapewnia wszystkie wymienione wyżej korzyści i wiele więcej.

Sieci VPN nie są niezawodne

To, że masz aktywną sieć VPN, nie oznacza, że ​​jesteś niezwyciężony. Nawet silne szyfrowanie i nieprzeniknione sieci serwerów mają swoje słabe punkty. Pamiętaj o tym podczas grania w gry online. Nie pozwól, aby prowadzenie VPN było Twoją wymówką, aby zachowywać się jak palant. Musisz także pamiętać, że sieci VPN nie zawsze będą w stanie ominąć blokady regionu i naprawić ceny treści. Jeśli rynek lub firma z branży gier blokuje VPN, możesz mieć pecha.

Przyspiesz wolne połączenie VPN

Sieci VPN są nieco wolniejsze niż niezabezpieczone połączenia internetowe. Jeśli wybierzesz szybką usługę, rzadko stanowi to problem, ale jeśli chodzi o gry online, nie ma czegoś takiego jak zbyt duża prędkość. Sprawdź poniższe krótkie wskazówki, aby zmniejszyć opóźnienie i naprawić wolne połączenia VPN na swoim urządzeniu do gier.

Zmień serwery – Lokalizacja serwera ma znaczenie, jeśli chodzi o szybkość i opóźnienia. Jeśli nie musisz łączyć się z krajem po drugiej stronie świata, przełącz się na serwer VPN bliżej. Może to zapewnić poważne zwiększenie prędkości niemal natychmiast.

Użyj połączenia przewodowego – Wi-Fi nie jest najbardziej niezawodnym sposobem na połączenie z Internetem. Zatłoczone kanały lub fizycznie zablokowane sygnały mogą znacznie obniżyć wydajność. Jeśli nie możesz przenieść routera, spróbuj podłączyć kabel sieciowy do komputera lub konsoli, aby uzyskać większą prędkość.

Wróć później – Opóźnienie serwera i niskie prędkości są często spowodowane dużym ruchem. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest ponowna próba później. Dokończ swoją pracę domową, poczytaj książkę, idź na spacer. Gra będzie dostępna po powrocie!

Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające – Jeśli grasz na komputerze, prawdopodobnie w tle działa zapora i oprogramowanie antywirusowe. Rozsądnie jest utrzymywać je w miarę możliwości, ale mogą powodować poważne opóźnienia, jeśli robisz ciężkie gry. Spróbuj wyłączyć jedno lub oba podczas gry, sprawdź, czy to przyspieszy.

Zmień porty – Sieci VPN używają określonych portów do łączenia się z Internetem. Wiadomo, że dostawcy usług internetowych czasami dławią niektóre z tych portów, więc może być konieczne zagranie z ustawieniami portów VPN, aby znaleźć taki, który działa.

Całkowicie wyłącz VPN – Tak, dobrze przeczytałeś! W rzadkich przypadkach, gdy nie możesz uzyskać prędkości, których potrzebujesz podczas grania w grę online, zawsze możesz spróbować wyłączyć VPN na kilka godzin. Może ich serwery są obciążone, a może twój dostawca usług internetowych całkowicie ogranicza połączenia VPN. Tak czy inaczej, warto spróbować. Pamiętaj, aby po zakończeniu włączyć go ponownie.

Wniosek

Nic nie przebije powrotu do domu pod koniec długiego dnia, rozpalenia Hearthstone i zmierzenia się z przeciwnikami z całego świata. Zwłaszcza jeśli możesz to zrobić zza płaszcza dobrej sieci VPN! Korzystanie z VPN podczas grania w gry online może niesamowicie przyspieszyć połączenie. Korzyści są ogromne, a wady praktycznie nie istnieją, co czyni je niezbędnymi dodatkami do codziennego repertuaru gier.

x