Udostępnij teraz w social media:

Jeśli szukasz VPN do odblokowania Netflix, prawdopodobnie widziałeś VyprVPN w dyskusjach w Internecie. Jednak zakazy VPN Netflix zatrzymały wielu dostawców martwych na swoich torach, w tym niektóre z najlepszych nazwisk w branży. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak VyprVPN przetrwał te zmiany, a także jak niezawodnie oglądać US Netflix w dowolnym miejscu.

American Netflix

Netflix nie wymaga przedstawiania. Jest to najpopularniejsza na świecie usługa przesyłania strumieniowego online i prawie wszyscy o niej słyszeli. Chociaż usługa działa lokalnie w kilkudziesięciu krajach, to wciąż amerykański serwis Netflix przyciąga najwięcej ludzi. W końcu jest to ta z najlepszą zawartością.

Niestety, Netflix nie zezwala użytkownikom spoza USA nawet na połączenie się z amerykańską Netflix, nie mówiąc już o odtwarzaniu niektórych treści. I chociaż VPN są często używane do omijania wszelkiego rodzaju ograniczeń geograficznych, większość z nich nie działa z Netflix. Starając się blokować wszystkie połączenia pochodzące spoza USA, Netflix bardzo dobrze wykrywa i blokuje połączenia za pomocą VPN. Jeśli jesteś użytkownikiem VyprVPN lub zastanawiasz się nad tym, możesz się zastanawiać „Czy VyprVPN działa z amerykańskim Netflixem?

Nie czekamy na odpowiedź w tym artykule, przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedź. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają bloki Netflix, poniżej naszej recenzji VyprVPN znajduje się szczegółowy przewodnik, który nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć. Dowiesz się również o technologii VPN oraz o tym, dlaczego tak wielu dostawców powstrzymało się od odblokowywania Netflix. Na końcu strony podamy krótki przegląd wzrostu znaczenia Netflix jako wgląd w to, dlaczego tak agresywnie chronią swoje prawa do mediów.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Szybka odpowiedź – Tak VyprVPN współpracuje z Netflix U.S.

VyprVPN, firma GoldenFrog, jest jednym z niewielu dostawców VPN, którzy współpracują z Netflix. Dostawca chwali się swoją usługą jako „Najpotężniejszy VPN na świecie.„I może to po prostu prawda.

Główne cechy

VyprVPN jest najbardziej znany z silnych protokołów szyfrowania, które są uważane za jedne z najlepszych w branży. Usługa obejmuje rozległą sieć serwerów obejmującą około 700 serwerów w ponad 70 krajach na całym świecie. Może nie istnieć tak wiele serwerów, jak niektórzy dostawcy, ale VyperVPN wyróżnia się posiadaniem każdego ze swoich węzłów. Daje to firmie dużą kontrolę nad czasem pracy, prędkościami, stabilnością i użytecznością i jest tylko korzyścią dla użytkownika końcowego. Nie szkodzi, że istnieje wiele amerykańskich serwisów służących do odblokowania amerykańskiego serwisu Netflix.

Domyślnie VyperVPN szyfruje dane przy użyciu protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES, 2048-bitowymi kluczami RSA bez idealnej tajemnicy przekazywania i uwierzytelniania SHA256. Można również użyć innych protokołów, w tym własnego kameleona VyprVPN, protokołu, który specjalizuje się w zaciemnianiu połączenia.

Subskrypcja VyprVPN Premium umożliwia jednoczesne połączenie z maksymalnie pięciu urządzeń. Aplikacje klienckie są dostępne dla systemów Windows, MacOS i Android. Podobnie jak w przypadku większości dostawców, dostępne są szczegółowe instrukcje konfiguracji systemu Linux. Aby chronić cały dom przed jednym punktem, VyprVPN oferuje aplikację routera, która instaluje się w systemie operacyjnym Tomato.

Plany i ceny

Istnieją dwa poziomy subskrypcji z VyprVPN. Istnieje VyprVPN na poziomie podstawowym i VyprVPN na poziomie premium. Różnią się przede wszystkim liczbą jednoczesnych połączeń, na które zezwalają – 3 vs 5 – oraz dostępnością protokołu Chameleon z subskrypcją VyprVPN Pro.

Sprawdź -   Jak pobrać zawartość Netflix w systemie Windows 10

Ceny VyprVPN

W przeciwieństwie do wielu konkurujących dostawców VPN, VyprVPN nie oferuje różnych cen w zależności od okresu zaangażowania. Możesz kupić tylko roczną subskrypcję, bez względu na wybrany poziom. Ale jeśli chcesz wypróbować usługę bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka, mają oni bezpłatną 3-dniową wersję próbną. Jeśli chodzi o metody płatności, VyprVPN akceptuje główne karty kredytowe, ale także Alipay i PayPal.

Klient Windows VyprVPN

Chociaż nie byliśmy w stanie przetestować wszystkich klientów VyprVPN, aby sprawdzić, o co chodzi w każdym z nich, przyjrzeliśmy się klientowi Windows. Możemy jedynie założyć, że inni klienci zapewnią podobne wrażenia, chociaż niektóre dodatkowe funkcje mogą nie być dostępne na wszystkich klientach.

Instalacja klienta Windows jest dość łatwa i bardzo podobna do większości instalacji oprogramowania Windows. Zauważysz, że niektóre składniki systemu Windows są również instalowane podczas tego procesu. Nie byliśmy jednak w stanie ustalić, czy to była dobra, czy zła rzecz.

Klient Windows VyprVPN

Po uruchomieniu aplikacji klienckiej zadziwi Cię jej uproszczony, ale funkcjonalny wygląd. Interfejs użytkownika ma duży Połączyć przycisk u góry. Kliknięcie go spowoduje połączenie z najszybszym dostępnym serwerem.

Górna połowa okna klienta jest zajęty przez wykres aktywności sieci, wykres jest aktywny i pokazuje zarówno ruch przychodzący, jak i wychodzący. Nie jesteśmy pewni, czy wykres jest naprawdę przydatny, ale z pewnością wygląda dobrze i jest wysoce techniczny. Może się podobać niektórym użytkownikom.

Dolna połowa okna klienta ma różne statystyki, takie jak bieżący publiczny adres IP, czas, jaki upłynął od połączenia z VPN, protokół i poziom szyfrowania, którego aktualnie używasz, oraz czy zapora NAT jest włączona.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoim połączeniem, możesz kliknij znacznik obok przycisku Połącz. Pozwoli ci to wybrać połączenie z jednym z twoich ulubionych serwerów lub otworzyć pełną listę dostępnych lokalizacji serwerów. Chociaż nie możesz wybrać konkretnego serwera, możesz wybrać kraj, z którym się połączysz, aw przypadku niektórych większych krajów, konkretne miasto w tym kraju.

Wreszcie, klikając koło zębate w prawym górnym rogu okna i wybierając Opcje umożliwia dostęp do ustawień aplikacji klienckiej. W tym miejscu możesz ustawić aplikację klienta tak, aby uruchamiała się automatycznie podczas uruchamiania systemu Windows lub łączyła się automatycznie podczas uruchamiania.

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość automatycznego łączenia VPN za każdym razem, gdy masz połączenie z niezaufaną siecią Wi-Fi. Korzystając z tej funkcji, możesz określić listę zaufanych sieci, dla których połączenie VPN nie zostanie uruchomione.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Dogłębne wyjaśnienie bloków Netflix

Netflix jest dystrybutorem treści i jako taka firma jest związana umowami o nadawanie, podobnie jak każdy nadawca telewizyjny. Oznacza to, że Netflix może zabezpieczyć prawa do oferowania niektórych treści na określonych rynkach, ale nie gdzie indziej. Na przykład popularny program telewizyjny Teoria Wielkiego Wybuchu jest dostępny w serwisie Netflix na kilku rynkach europejskich, ale nie w Stanach Zjednoczonych, gdzie program jest raczej emitowany w telewizji „konwencjonalnej”. Ponadto Netflix ma umowny obowiązek aktywnego zapobiegania użytkownikom dostępu do treści, które nie zostały licencjonowane do dystrybucji na każdym rynku.

Może nam się to nie podobać, ale z powodu tych ograniczeń dystrybucji zawartość dostępna w serwisie Netflix różni się w zależności od regionu. Niektóre tytuły mogą być niedostępne w lokalnej wersji serwisu Netflix, gdy znajdują się w następnym kraju. Ogólnie rzecz biorąc, amerykański Netflix ma najszerszy wybór treści (chociaż japoński Netflix ma głębsze nurkowanie, oferując wystarczająco dużo anime, aby przechylić szalę na swoją korzyść jako największej biblioteki na świecie). I z pewnością jest to ten, który większość użytkowników spoza USA chciałaby oglądać, gdyby tylko mogli.

Sprawdź -   Przesuń palcem w lewo, w prawo lub od dołu, aby uzyskać dostęp do aplikacji i kontaktów Snype

Te ograniczenia dystrybucji są egzekwowane przez Netflix za pomocą dobrze znanej techniki zwanej blokowaniem geograficznym. Zapewnia, że ​​użytkownicy mają dostęp tylko do zlokalizowanej wersji Netflix. Na przykład użytkownik w USA może uzyskać dostęp tylko do amerykańskiej wersji Netflix, podczas gdy jeden w Kanadzie może uzyskać dostęp tylko do wersji kanadyjskiej, a nie amerykańskiej.

Ale to blokowanie geograficzne może być również problemem dla mieszkańców USA. Co jeśli jesteś obywatelem USA podróżującym za granicę? Nie będziesz mógł oglądać Netflix. Przynajmniej dopóki nie znajdziesz sposobu na ominięcie blokowania geograficznego.

Zrozumienie ograniczeń treści geograficznych

Geoblokowanie prawie zawsze odbywa się poprzez zezwolenie lub odrzucenie żądań opartych na źródłowym adresie IP. Adres IP to unikalny identyfikator numeryczny przypisany do każdego komputera podłączonego do Internetu. Służy do kierowania danych do iz różnych komputerów i urządzeń podłączonych do Internetu. Każde żądanie przesyłane do Netflix jest oznaczone źródłowym adresem IP. I ten źródłowy adres IP to sposób, w jaki serwery Netflix mogą dowiedzieć się, gdzie wysłać żądany strumień wideo.

Adresy IP są w rzeczywistości dość podobne do pocztowych adresów pocztowych. I podobnie jak adresy pocztowe, istnieje bezpośrednia korelacja między adresami IP a fizyczną lokalizacją. Netflix zna Twoją lokalizację, sprawdzając lokalizację Twojego adresu IP, a następnie może zablokować lub zezwolić na Twoje żądania w oparciu o to, czy znajdujesz się w autoryzowanej lokalizacji.

Jak sieci VPN pokonują bloki geograficzne

Wirtualne sieci prywatne, z których pierwotnie korzystaliśmy, aby umożliwić zdalne połączenia z sieciami prywatnymi za pośrednictwem niezabezpieczonych kanałów publicznych. Obecnie stały się powszechne w użyciu w celu zwiększenia bezpieczeństwa, prywatności i anonimowości. Sieci VPN pozwolą ci ominąć wszelkiego rodzaju ograniczenia dostępu, a Twoje dane będą praktycznie – bez zamierzonej gry słów – niewidoczne. Nawet gdyby ktoś przechwycił Twój ruch, nie zobaczyłbyś, co robisz ani dokąd się wybierasz.

VPN działa na swoją magię, budując wirtualny tunel – stąd nazwa – między urządzeniem z uruchomionym klientem VPN a serwerem VPN w zdalnej lokalizacji. Wszystkie dane przychodzące i wychodzące z twojego urządzenia są przesyłane przez tunel po szyfrowaniu za pomocą silnych algorytmów, które uniemożliwiają złamanie. Kiedy dane z twojego komputera docierają do serwera VPN, są one odszyfrowywane przed wysłaniem przez Internet.

Ominięcie blokowania geograficznego Netflix wykorzystuje efekt uboczny VPN. Gdy odszyfrowane dane opuszczają serwer VPN, jego źródłowy adres IP nie jest już adresem twojego urządzenia, ale zamiast tego jest to adres IP serwera VPN. Twoje żądanie pojawi się w serwisie Netflix jako pochodzące z lokalizacji serwera VPN zamiast twojego. Chociaż możemy dojść do wniosku, że aby uzyskać dostęp do amerykańskiej Netflix spoza USA, wszystko, co musimy zrobić, to połączyć się z serwerem VPN zlokalizowanym w USA, nie zawsze tak jest.

Wyjaśnienie zakazów Netflix VPN

Jak już wskazaliśmy, Netflix bardzo ciężko pracuje nad ochroną swoich umów licencyjnych dotyczących treści – musi! W związku z tym Netflix często blokuje połączenia przychodzące z serwerów VPN. Skąd Netflix wie, że połączenia pochodzą z serwerów VPN? W ten sam sposób wiedzą, że nie ma Cię w USA. Netflix stale dokonuje inżynierii wstecznej w celu znalezienia adresów IP jak największej liczby serwerów VPN. A na razie Netflix zna wiele adresów serwerów VPN i będzie obsługiwać przerażający błąd serwera proxy Netflix dla użytkowników oznaczonych tymi czarnymi adresami IP.

Sprawdź -   Jak scalać pliki PDF na komputerze Mac

Wiedząc o tym, musisz ostrożnie wybrać dostawcę VPN, którego adresy serwera nie są znane przez Netflix. Ale nawet jeśli znajdziesz taki, nie ma gwarancji, że Netflix w końcu nie nauczy się ich adresów IP i nie zablokuje ich. Najlepsi dostawcy stosują różne techniki ukrywania się – takie jak regularne zmienianie wirtualnych adresów IP – aby temu zapobiec. I niektóre są lepsze od innych.

Krótka historia Netflix

Gdy w 1997 r. Założyli serwis Netflix, Reed Hastings i Marc Randolph rozpoczęli wypożyczanie DVD online. Ten biznes dobrze prosperował i rozwijał się przez dziesięć lat, przekraczając w 2005 roku 4 miliony użytkowników.

Następnie w 2007 r. Netflix zrewolucjonizował świat, wprowadzając usługę przesyłania strumieniowego. Rozpoczęła się nowa era, w której ludzie mogli oglądać wypożyczone treści na komputerze. Już nie trzeba było czekać na dostarczenie DVD.

Amerykańska strona główna Netflix

Następnie Netflix aktywnie starał się nawiązać współpracę z producentami telewizorów, konsol do gier i odtwarzaczy multimedialnych w celu strumieniowego przesyłania treści online bezpośrednio na swoje platformy, instalując aplikację kliencką Netflix na swoich urządzeniach. Im więcej partnerstw, tym więcej treści zostało sprzedanych.

Po imponującym, nieprzerwanym wzroście trwającym ponad 20 lat, Netflix jest teraz dostępny na praktycznie każdym smartfonie, odtwarzaczu multimedialnym, głównej konsoli do gier, smartfonie i tablecie z Androidem i iOS. Oficjalne dane są trudne do znalezienia, ale szacuje się, że Netflix prawie osiągnął poziom 120 milionów użytkowników na całym świecie. Liczba ta wciąż rośnie, a Netflix dociera teraz do użytkowników w 190 krajach, ze zlokalizowanymi wersjami usługi na większości rynków.

Zmiana gry za pomocą Netflix Originals

Rozpoczęty w 2013 r. Netflix Originals jest jednym z najnowszych przedsięwzięć Netflix w produkcji telewizyjnej. Netflix to już nie tylko usługa przesyłania strumieniowego, ale teraz jest także producentem treści. Netflix Originals to programy telewizyjne produkowane lub koprodukowane przez Netflix. Zazwyczaj są najwyższej jakości i często są bardzo cenione i odnoszą sukcesy.

Amerykańskie oryginały Netflix

Większość oryginałów Netflix jest dostępna wyłącznie na Netflix, chociaż niektóre są dostępne w telewizji telewizyjnej. Niektóre z najlepszych i najpopularniejszych programów telewizyjnych ostatnich kilku lat to Netflix Originals. Wśród nich można pomyśleć Riverdale, to obecnie drugi sezon na CW. Inne niezwykle popularne tytuły Netflix Originals to Stranger Things, Pomarańcz to nowa czerń, domek z kart, Korona, i Aresztowany rozwój. I seria superbohaterów Marvela Jessica Jones, Śmiałek, Punisher, Żelazna Pięść, Luke Cage i Obrońcy są również częścią rodziny Netflix Originals.

Wniosek

VyprVPN to świetna opcja do odblokowywania i uzyskiwania dostępu do amerykańskiego serwisu Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Usługa ma solidną reputację, doskonały zestaw funkcji, rozsądną cenę i, co ważniejsze, współpracuje z Netflix. Może w końcu przestać działać, gdy Netflix zdobywa coraz więcej adresów serwerów VPN, ale są szanse, że do tego czasu GoldenFrog zmieni pulę adresów IP, których używają i nadal pozostanie niewykryty.