Czy warto zainwestować w inteligentne domy?

Przejście na inteligentny dom może początkowo wydawać się drogie i skomplikowane, ale czy korzyści przewyższają koszty i kłopoty? Sprawdźmy, dlaczego założenie inteligentnego domu to dobra inwestycja Twojego czasu i pieniędzy.

Wygoda dla (prawie) każdego

Echo Spot, Google Home, inteligentna żarówka i inteligentna wtyczka na drewnianej powierzchni.

Podczas instalacji inteligentne światła, buble, termostatyi nie tylko, dodasz dużo wygody do swojego domu. Nie chodzi o to, że nie jesteś w stanie wstać z kanapy i wcisnąć włącznika światła, ale o to, że dałeś sobie możliwość nie zbliżania się do włącznika światła.

Wszyscy akceptujemy pewien poziom wygody w naszym życiu. Ludzie na ogół nie potrzebują elektryczności i włączników światła. Jednak rzadko słyszy się argument, że oświetlenie elektryczne jest wytworem lenistwa, a ludzie powinni zamiast tego używać świec. Inteligentne światła i inne inteligentne gadżety to po prostu naturalne przedłużenie tego postępu.

Kiedy zaczynasz oglądać film i zdajesz sobie sprawę, że wolisz, aby światła były przyciemnione lub wyłączone, docenisz wygodę zrobienia tego bez konieczności przerywania filmu. Podobnie, gdy po raz pierwszy odbierzesz dzwonek z biura, a nawet będąc poza domem, docenisz wygodę dzwonków wideo.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś nauczyć członka rodziny, jak obsługiwać Twój skomplikowany system rozrywki, zobaczysz ulgę w jego oczach, gdy będziesz mógł powiedzieć: „Po prostu powiedz:„ Alexa, włącz telewizor ”. znacznie łatwiej niż „Wciśnij przycisk zasilania na tym pilocie, potem w tego pilota, a potem w tego pilota” lub wręczenie im uniwersalnego pilota z dziesiątkami przycisków.

Wygoda może nie być koniecznością, ale nie oznacza to, że jest to coś złego. Inteligentne domy zapewniają wygodę, której w innym przypadku by nie było, a dzięki rutynie zapewniają nawet spokój ducha, ponieważ nie musisz się martwić, jeśli pamiętasz o wyłączeniu światła w salonie.

Inteligentne domy rozwiązują problemy

Małe dziecko na wózku inwalidzkim robi rękodzieło z mamą przy stole z Amazon Echo w pobliżu.

Technologia inteligentnego domu może pomóc sprostać niektórym codziennym wyzwaniom. Weź klasyczny przykład poproszenia dziecka o przekazanie wiadomości tylko po to, aby zobaczyć, jak wykrzykuje ją z dwóch stóp przed tobą.

Dzięki asystentom głosowym możesz komunikować się ze wszystkimi w domu, bez względu na to, gdzie się znajdują, za pośrednictwem funkcji interkomu. Wersja Google Home to Broadcast i jest genialna. Podczas gdy początkowa wiadomość przechodzi przez każdy głośnik w domu, Asystent Google wysyła odpowiedź do pierwotnego głośnika. Jasne, można kupić domofony, ale często kosztuje co najmniej tyle samo jako Echo Dot. Poza tym asystenci głosowi oferują więcej funkcji.

Dodatkowo, konfigurując głośniki asystenta głosowego w kilku pokojach jako domofony, otrzymujesz również muzykę w całym domu.

Sterowanie głosowe światłami i wtyczkami rozwiązuje również niektóre problemy. Na przykład małe dzieci są w stanie powiedzieć „Alexa, włącz światła”, zanim dotrą do włącznika światła. Docenią to również osoby niepełnosprawne. Jeśli dodasz inteligentne czujniki Możesz nawet zaprogramować włączanie i wyłączanie świateł i wtyczek, gdy wchodzisz do pokoju lub go opuszczasz. Dzięki zaledwie kilku urządzeniom Twój inteligentny dom może wyjść poza rozwiązywanie problemów – może zapewnić niezależność.

Inteligentne wtyczki mogą mieć również dodatkowe zalety. Ponowne uruchomienie routera jest nadal najlepszym punktem wyjścia do rozwiązywania problemów z Internetem. Ale routery są często schowane w niewygodnych miejscach.

Możesz kupić inteligentniejsze routery, takie jak zestawy Mesh, które zawierają aplikacje, które ponownie uruchamiają urządzenie. Jednak są one drogie (Nowe Nest Wi-Fi Google zaczyna się od 170 USD). Alternatywnie, jeśli twój obecny router działa dobrze, możesz podłączyć go do Wtyczka Z-Wave i zrestartuj router z dowolnego miejsca w domu.

Oszczędzać pieniądze

Inteligentna wtyczka Wyze w gniazdku z podłączonym urządzeniem.

Jeśli budzisz się tylko po to, aby zobaczyć, że wszystkie światła w domu paliły się przez całą noc (ponownie), to odkryłeś najłatwiejszy problem, jaki inteligentny dom może rozwiązać.

Im więcej osób masz w domu, tym trudniej jest wyszkolić ich wszystkich w robieniu rozsądnych rzeczy, takich jak wyłączanie telewizora lub światła, gdy wychodzą z pokoju. Jeśli masz dzieci, to wyzwanie często tylko rośnie.

Najlepiej byłoby, gdyby wszyscy dowiedzieli się i zapamiętali znaczenie oszczędzania energii, ale jesteśmy tylko ludźmi i podatni na zapomnienie. Tak więc jakakolwiek dodatkowa pomoc w przezwyciężeniu tego roztargnienia jest jak najbardziej mile widziana! Dzięki podstawowym procedurom możesz zaprogramować inteligentne światła i wtyczki, aby wyłączały się na noc lub nawet w ciągu dnia, gdy wszyscy są w pracy lub szkole – co pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd.

Nawet jeśli zawsze pamiętasz o wyłączeniu świateł i elektroniki, inteligentne wtyczki mogą nadal zmniejszyć zużycie energii. Nawet gdy są wyłączone, wiele urządzeń nadal pobiera energię. Na przykład nowoczesne konsole do gier zużywają więcej energii niż inne urządzenia, gdy są wyłączone, ponieważ nadal aktualizują się w tle.

Nie zawsze warto walczyć z energią wampirów, ale możesz skorzystać z monitora zużycia energii elektrycznej, aby się dowiedzieć. Najlepiej sprawdzić albo urządzenia, które często się włączają (np. Osuszacze), albo obszary, w których masz wiele urządzeń elektronicznych podłączonych do jednej listwy zasilającej (np. Centrum rozrywki).

Możesz być zaskoczony, ile możesz zaoszczędzić, uniemożliwiając tym urządzeniom pobieranie energii. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę osiem godzin, które spędzasz we śnie, i sześć do ośmiu godzin, które spędzasz w szkole lub pracy.

Technologia inteligentnego domu nie zawsze jest łatwa do skonfigurowania i potrzeba więcej pracy, aby wprowadzić ją do głównego nurtu. Jeśli jednak wejdziesz w to ze zrozumieniem, że od czasu do czasu będziesz musiał rozwiązać problemy, korzyści przeważają nad wszelkimi wadami, które możesz napotkać.

Jakie są wady?

Jeśli chodzi o inteligentne domy, niestabilność jest zdecydowanie problemem. Na przykład Twój inteligentny dom może przestać działać i niewiele możesz z tym zrobić.

Kiedyś pochwaliliśmy Wink Smart Hubs za wszystko, do czego były zdolne, ale nie możemy już polecać nikomu kupowania sprzętu Wink. Może się to zdarzyć w przypadku dowolnego urządzenia inteligentnego.

Nawet jeśli firma odniesie sukces, wiele produktów inteligentnego domu jest trudnych do zainstalowania. Możesz znaleźć rozwiązanie najgorszych aspektów posiadania inteligentnego domu.

Mimo wszystkich wad inteligentne domy mogą jednak zapewniać wygodę, rozwiązywać regularnie napotykane problemy, a nawet oszczędzać pieniądze. Jeśli to brzmi dobrze, warto zainwestować.