Udostępnij teraz w social media:

W tym artykule wyjaśnimy, jak skuteczne są weryfikacje przeszłości. Ludzie sprawdzają tożsamość z wielu różnych powodów, ale nie wszyscy są pewni, że zwrócą potrzebne informacje. Wyjaśnimy, w jaki sposób można stwierdzić, które weryfikacje przyniosą wiarygodne i skuteczne wyniki. Będziemy również rekomendować najlepszą witrynę sprawdzającą w tle, aby za każdym razem uzyskiwać skuteczne wyniki.

Większość ludzi ma określony powód, dla którego chcą przeprowadzić kontrolę przeszłości. Być może dowiadujesz się o nowym pracowniku, sprawdzasz nową osobę w sąsiedztwie lub szukasz dawno zaginionego krewnego. Niezależnie od powodu, jedną rzeczą, której chcesz być przede wszystkim pewny, jest to, że sprawdzenie przeszłości jest skuteczne. Nikt nie chce tracić czasu na wykopywanie informacji, które mogą być niepoprawne lub wysyłać je na dzikie gęsi.

To uzasadniona obawa. Niewątpliwie prawdą jest, że niektóre witryny sprawdzające przeszłość są znacznie skuteczniejsze niż inne, podczas gdy inne są bardziej dostosowane do określonych typów wyszukiwań. W tym artykule wyjaśnimy, jak wybrać skuteczną witrynę do sprawdzania przeszłości. Podkreślimy, jakich funkcji należy szukać, a także ujawnimy wyniki naszych ekskluzywnych testów, aby znaleźć najbardziej efektywne witryny działające w tle.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Termin „weryfikacja przeszłości” może odnosić się do wielu różnych kwestii. Więc szybko wyjaśnijmy, co dokładnie rozumiemy przez sprawdzenie przeszłości i do czego są one powszechnie używane.

Witryny sprawdzające w tle to witryny internetowe, które umożliwiają przeszukiwanie publicznych rejestrów w celu uzyskania informacji o ludziach. Często zaskakuje ludzi, jak wiele informacji o osobach jest dostępnych dla opinii publicznej. Dostęp do niego zawsze był trudny, ale te witryny sprawiają, że proces jest szybki i łatwy.

Potrafią odkrywać różne rzeczy, takie jak:

Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Posiadane licencje
Historia edukacji (liceum i college)
Historia zatrudnienia
Autoryzacja pracy
Historia kredytowa
Rekord jazdy
Profile w mediach społecznościowych

Spojrzenie na te dane w izolacji nie ujawniłoby wiele o kimś. Ale połączenie go może stworzyć bardzo żywy obraz tego, kim naprawdę jest dana osoba, a także dostarczyć aktualnych informacji o wszystkich aspektach jej życia.

Kiedy należy użyć sprawdzenia przeszłości

Ludzie używają sprawdzania przeszłości z różnych powodów:

Sprawdzanie zatrudnienia – pracownicy często lubią sprawdzać przeszłość przed zatrudnieniem kogoś, aby upewnić się, że ich CV jest poprawne i niczego nie ukrywają.
Kontrole karne – ludzie często lubią przeprowadzać kontrole sąsiadów i innych osób w swoim życiu, aby upewnić się, że ukrywają tajemną kryminalną przeszłość.
Dowiedz się więcej o kimś – każdy ma w swoim życiu tę tajemniczą osobę, o której chciałby wiedzieć więcej. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, pomocne może być sprawdzenie przeszłości.
Znalezienie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – możesz mieć zagubioną ciotkę, kuzynkę lub przyrodnią siostrę, którą chciałbyś wytropić, ale nie masz danych kontaktowych. Jeśli tak, sprawdzenie przeszłości może pomóc Ci je szybko i łatwo znaleźć.
Ustalenie, jakie informacje o tobie są dostępne – Przed złożeniem podania o pracę lub po prostu z ciekawości możesz chcieć wiedzieć, jakie informacje o sobie są publicznie dostępne. Po sprawdzeniu przeszłości dowiesz się.

Sprawdź -   Jak zainstalować Blender w systemie Linux

Istnieje wiele innych powodów, dla których warto przeprowadzić kontrolę przeszłości. Ale niezależnie od motywacji, nie będziesz chciał ryzykować bez uprzedniego upewnienia się, że są one skuteczne.

Jaka jest najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości?

Istnieje wiele witryn sprawdzających przeszłość, ale nie wszystkie są skuteczne, jak twierdzą. Właśnie dlatego testowaliśmy wszystkie najpopularniejsze witryny, aby zobaczyć, które dają najbardziej efektywne wyniki. Wyniki są już dostępne, a trzy najbardziej efektywne witryny sprawdzające w tle to:

1. Został zweryfikowany

BeenVerified to najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości, którą testowaliśmy. Ich wyniki były niezmiennie wiarygodne, niezależnie od tego, ile informacji możesz podać z góry. Ich raporty były szczegółowe i łatwe do odczytania, aw żadnym z naszych testów nie znaleźli ani jednej niedokładnej informacji.

Ten wspaniały ma również bardzo rozsądną cenę. Podstawowa subskrypcja BeenVerified kosztuje zaledwie 22,86 USD miesięcznie lub możesz zapłacić zaledwie 14,86 USD miesięcznie za trzymiesięczny pakiet. Stanowi to doskonały stosunek jakości do ceny.

Subskrybenci mogą śledzić postęp wszystkich swoich kontroli na pięknie zaprojektowanym pulpicie nawigacyjnym lub za pośrednictwem doskonałych intuicyjnych aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS. Oferują również bardzo pomocną obsługę klienta, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub masz jakiekolwiek pytania.

2. Natychmiastowy CheckMate

Instant CheckMate to kolejna witryna, która była w stanie wygenerować niezwykle efektywne wyniki, nawet przy minimalnej ilości informacji. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem ich szybkości, a dokładne wyniki były zwracane szybciej niż jakakolwiek inna witryna, którą testowaliśmy.

Ceny usługi Instant CheckMate zaczynają się od 34,78 USD miesięcznie lub ze zniżką dostępna jest trzymiesięczna subskrypcja 27,82 USD miesięcznie. W tych cenach nie należą do najtańszych, ale jeśli potrzebujesz szybko dokładnych wyników, są warte dodatkowej gotówki.

Instant CheckMate przedstawia swoje wyniki w łatwych do śledzenia raportach, a także ma ładnie zaprojektowane aplikacje i dobry pulpit nawigacyjny. Obsługa klienta była również bardzo pomocna, zapewniając imponującą wszechstronną obsługę.

3. TruthFinder

TruthFinder to kolejna strona, która okazała się imponująco skuteczna. Bez względu na to, jakiego rodzaju wyszukiwania im się poddaliśmy, zawsze zwracały nieomylnie dokładne wyniki, nawet jeśli wyszukiwane hasła celowo miały na celu ich zmylenie.

Szybkość ich wyszukiwania nie była tak dobra, jak w przypadku niektórych innych witryn, które testowaliśmy. Jednak znalezione przez nich informacje były dostarczane w doskonałych raportach, a ich aplikacje i pulpit nawigacyjny były pierwszorzędne i niezwykle proste w użyciu.

Sprawdź -   Co to jest karma Reddit i jak ją zdobyć?

Szczególnie podobała nam się responsywna obsługa klienta TruthFinder 24/7. Jest to dostępne pod bezpłatnym numerem i jest to naprawdę pomocna usługa, szczególnie dla początkujących. Całe doświadczenie związane z używaniem TruthFinder było pozytywne i nie zawsze ma to miejsce w przypadku każdej witryny sprawdzającej tło.

Dlaczego niektóre sprawdzenia przeszłości są skuteczniejsze niż inne?

Skuteczne witryny, takie jak te zalecane powyżej, niestety nie są standardem w branży weryfikacji przeszłości. Jakość usług i dokładność wyników mogą się znacznie różnić w zależności od wybranej witryny. Niestety, nie zawsze jest to od razu widoczne, jeśli tylko przeglądasz witryny w Google lub innej wyszukiwarce.

Skuteczność witryny może zależeć od wielu różnych czynników. Niektóre z nich są poza kontrolą witryny, ale większość nie. Dobra witryna sprawdzająca w tle może złagodzić większość tych problemów, ale niektóre traktują je znacznie poważniej niż inne:

Nieprawidłowe wprowadzanie informacji – na początku sprawdzania przeszłości zostaniesz poproszony o podanie informacji na swój temat. Czasami możesz się pomylić, co może powodować problemy ze stroną w zwracaniu dokładnych wyników. Najlepsze strony mogą wykryć większość błędów i poprosić Cię o sprawdzenie udostępnionych informacji. Ale inni będą po prostu orać bez względu na to, co skończy się złymi wynikami. Żadna strona nie jest pod tym względem w 100% idealna, ale najlepsi częściej mogą dostrzec błąd.
Typowe szczegóły – nazwy mogą być bardzo powszechne i jeśli osoby o tym samym nazwisku mają podobny adres, numer ubezpieczenia społecznego lub numer telefonu, może to zepsuć witrynę. Najlepsze strony mają algorytmy, które powinny zapobiegać występowaniu takich błędów przez większość czasu. Mniejsze witryny nie będą podejmować takiego wysiłku.
Błąd w zapisach – sprawdzanie w tle informacji źródłowych witryn z dziesiątek różnych zasobów. Czasami te rekordy zawierają błędy spowodowane błędem wejściowym człowieka lub dlatego, że pliki nie zostały odpowiednio zaktualizowane. Czasami dobra strona sprawdzająca przeszłość może wykryć błąd, ale często, jeśli znajduje się on w oficjalnych rejestrach, trafia również do ich raportów.
Różne źródła – dostęp do danych publicznych można uzyskać z wielu różnych źródeł. Niektóre są dokładniejsze i bardziej aktualne niż inne i często istnieje różnica w cenie między nimi a resztą. Najlepsze witryny zawsze będą korzystać z najlepszych zasobów, podczas gdy mniejsze witryny nie. Dlatego mogą występować duże różnice w wynikach w zależności od używanej witryny.

Żadna witryna sprawdzająca w tle nie twierdzi, że wszystko jest w porządku w 100% przypadków. To praktycznie niemożliwe. Najskuteczniejsze witryny będą miały systemy i procesy, które pozwolą uzyskać jak najlepszy rezultat. To są witryny, z których powinieneś skorzystać, aw tym artykule wybraliśmy trzy z najlepszych.

Sprawdź -   Jak sprawdzić stan dysku SSD w systemie macOS

Co możesz zrobić, aby sprawdzanie przeszłości było skuteczniejsze

Skuteczność weryfikacji będzie zależeć od procesu i algorytmów zastosowanych w wybranej witrynie. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja kontrola była jak najbardziej skuteczna.

Po pierwsze, wprowadzając wstępne informacje, upewnij się, że wszystko, co podajesz witrynie, jest w 100% dokładne. Dokładnie sprawdź pisownię nazw i innych podawanych informacji. Jeśli masz wątpliwości co do jakiejś informacji, najbezpieczniej jest jej nie wprowadzać. Dobra weryfikacja powinna to potwierdzić, a jeśli pierwsza kontrola nie zadziała, zawsze możesz spróbować ponownie i dodać tę informację za drugim razem.

Witryny sprawdzające w tle korzystają z różnych źródeł danych. Jeśli w Twoim zgłoszeniu jest jakaś informacja, która wygląda nie na miejscu lub wiesz, że jest błędna, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam sprawdził źródło.

Wreszcie, nie wstydź się korzystać z obsługi klienta. Wszystkie nasze zalecane witryny oferują doskonałe wsparcie i chętnie pomogą Ci w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów. Niektóre pomogą nawet ręcznie sprawdzić dane, które wyglądają nieprawidłowo. Może to być szczególnie przydatne w przypadku przeprowadzania zaawansowanego sprawdzania w tle wielu parametrów.

Czy bezpłatne witryny sprawdzające przeszłość są skuteczne?

Nie. Witryny z bezpłatnym sprawdzaniem przeszłości prawie nigdy nie są skuteczne, dlatego radzimy unikać takich witryn za wszelką cenę.

Prowadzenie skutecznej witryny sprawdzającej w tle wymaga zasobów technicznych i ręcznych, a to kosztuje. Jeśli witryna nie pobiera opłaty, może to mieć dwie przyczyny.

Albo nie wykonuje swojej pracy prawidłowo i idzie na skróty, aby zaoszczędzić na kosztach, w którym to przypadku dokładność ich wyników i ilość oferowanych informacji mogą zostać zagrożone. Ewentualnie mogą zarabiać na sprzedaży Twoich danych lub nawet przesyłać złośliwe oprogramowanie lub inne złośliwe oprogramowanie na Twoje urządzenie.

Nie przetestowaliśmy jeszcze bezpłatnej witryny do ustawiania w tle, którą można by uznać za skuteczną. Najlepiej dać im szerokie łuki.

Wniosek

Nie ma sensu przeprowadzać sprawdzenia w tle, jeśli nie będzie to skuteczne. W tym artykule wyjaśniliśmy, co stanowi przydatne wyszukiwanie i jak może się tak bardzo różnić w różnych witrynach. Co najważniejsze, zwróciliśmy uwagę na trzy najskuteczniejsze witryny sprawdzające tło, które przetestowaliśmy.

Czy uważasz, że witryny sprawdzające tło są skuteczne? Jakieś przykłady tego, jak skuteczne były dla Ciebie kontrole? Czy masz jakieś dalsze wskazówki dla naszych czytelników? Zawsze czekamy na opinie i komentarze naszych czytelników, aby pomóc innym informować, więc dlaczego nie podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, korzystając z pola komentarza poniżej?