Czym jest Easyanticheat.exe i czy jest to bezpieczne?

Gry wieloosobowe online są zabawne i odkrywcze. Są jak olbrzymi, konkurencyjni giganci, w których każdy gracz chce uzyskać lepsze wyniki i zająć pierwsze miejsce w tabeli liderów. Niestety, wielu graczy korzysta z kodów, aby uzyskać zwycięstwo. Te kody nie ograniczają się tylko do zdobywania wysokich rang, ale także zakłócają wrażenia z gry innych graczy. Ale nie wszystkie gry mogą współpracować z tymi kodami. Niektóre nowoczesne gry są wyposażone w program Easy Anti-Cheat, który sprawdza i monitoruje komputer podczas grania. Podstawowym zastosowaniem easyantiheat.exe jest zapobieganie używaniu przez gry kodów. Jeśli to narzędzie wykryje, że Twoja gra jest aktywowana za pomocą kodu, zostaniesz zablokowany przed ponownym uruchomieniem gry. Teraz, dochodząc do faktu, wielu użytkowników uważa, że ​​jest to łatwe, bezpieczne przed oszustwami i czy koniecznie jest ważne, aby zainstalować je na urządzeniu? Jeśli należysz do tej kategorii, ten przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Czym jest Easyanticheat.exe i czy jest to bezpieczne?

Easy Anti-Cheat (EAC) został opracowany przez firmę Epic Games i jest instalowany wraz z grą. Aby być precyzyjnym, ten program nie ma na celu sprawdzania użycia kodów, ale najpierw je blokuje. Jeśli używasz kodów do pokonania przeciwników i zdobycia nagród w grze, te czynności zostaną najpierw zablokowane.

 • Jest to obsługiwane na prawie wszystkich urządzeniach z systemem Windows, macOS i Linux (poprzez Proton). Kiedy ten kod został napisany, żadna z gier linuksowych nie obsługiwała EACa. Oficjalne wsparcie zostało niedawno dodane do systemu operacyjnego.
 • Jest tak wiele narzędzi do zapobiegania oszustwom, które pomagają zapobiegać wszelkim niepożądanym działaniom w grze. Jednak mogą wydawać się bardziej inwazyjne i agresywne, niż się spodziewałeś. Jednak easyanticheat.exe oferuje równą równowagę między usługą anty-cheatową a kłopotami dla graczy.
 • Program easyantiheat.exe jest przygotowany do różnych gier. Jednak nie można go zainstalować w nieobsługiwanej grze. Kilka popularnych gier korzystających z tego programu to Battlefield 2042, Fortnite, Apex Legends, Dead by Daylight, Hunt Showdown, War Thunder, Squad, Gears5 itp. Możesz zapoznać się z oficjalną stroną EAC, aby poznać pełną listę obsługiwanych gier.

Jak to działa

 • Za każdym razem, gdy uruchamiasz jakąkolwiek grę opartą na EAC, to narzędzie działa w tle i korzysta z usługi easyantiheat.exe. Możesz również sprawdzić ten proces działający w Menedżerze zadań. Po zamknięciu tej usługi w Menedżerze zadań nie można grać w grę.
 • Easy Anti-Cheat zostanie zainstalowany na twoim komputerze wraz z grą. Nie ma więc potrzeby instalowania tego programu osobno. Następnym razem, gdy zainstalujesz jakąkolwiek grę opartą na EAC, easyantiheat.exe nie musi być ponownie instalowany, ponieważ jest już obecny na twoim komputerze.
 • Ten monitor usług przeciwdziałających oszustwom wykorzystuje twoje pliki, aby sprawdzić, czy jakieś nietypowe modyfikacje mogą odnosić się do oszustw w grze.
 • W przypadku wykrycia jakichkolwiek nietypowych modyfikacji gry, to narzędzie blokuje graczowi możliwość grania w grę.

Czy Easy Anti Cheat jest bezpieczny?

Tak, Easy Anti Cheat to bezpieczny i legalny program, który pomaga chronić integralność gier. Podczas instalowania nowych gier opartych na EAC zostaniesz poproszony o zainstalowanie Easy Anti-Cheat. Odmowa tego uniemożliwi ci granie w grę, chyba że masz już jej kopię na swoim komputerze. Niewiele z wbudowanych lub innych programów antywirusowych może zidentyfikować easyantiheat.exe jako zagrożenie ze względu na sposób, w jaki działa. Jednak najprawdopodobniej ten program antywirusowy musi być domyślnie umieszczony na białej liście przez zaporę sieciową lub program antywirusowy.

Możesz jednak sprawdzić legalność programu za pomocą niektórych hacków.

 • Po otwarciu Menedżera zadań, gdy gra oparta na EAC działa w tle, powinieneś zobaczyć nazwę usługi jako EasyAntiCheat Service, a nie coś innego.
 • Ta usługa EasyAntiCheat musi działać tylko podczas grania w grę. Jeśli zauważysz, że ta usługa działa w innym czasie, musisz uruchomić skanowanie antywirusowe, aby sprawdzić, czy te pliki są złośliwe i szkodliwe.
 • Jeśli uznasz to narzędzie za zagrożenie, musisz je usunąć ze swojego komputera. To trudna część. Podobnie jak inne programy, easyantiheat.exe nie jest instalowany w żadnej konkretnej lokalizacji na komputerze. Każda gra korzystająca z tego narzędzia instaluje kopię oryginalnego pliku w swojej lokalizacji. Będzie to jednak obecne w folderze gry.
 • Jeśli chcesz wiedzieć, jak odinstalować Easy Anti Cheat, musisz usunąć wszystkie gry korzystające z tego narzędzia, a gdy to zrobisz, narzędzie to zostanie całkowicie usunięte z komputera.
 • Odinstalowanie tego programu zwykłą konwencjonalną metodą nie jest wygodne w przypadku easyantiheat.exe. Po pierwsze, musisz znaleźć plik wykonywalny narzędzia.
 • Najczęściej znajdziesz to narzędzie (EasyAntiCheat_Setup.exe) w lokalizacji Program Files (x86) > EasyAntiCheat. Kliknij dwukrotnie plik, a otrzymasz opcje naprawy, odinstalowania lub zainstalowania narzędzia. Następna sekcja zawiera krótkie wyjaśnienie, jak odinstalować Easy Anti Cheat.

Jak odinstalować Anti Cheat z systemu Windows 10?

Jeśli nie chcesz mieć easyantiheat.exe na swoim komputerze, w porządku. Ale zawsze pamiętaj, że usunięcie programu spowoduje, że Twoja gra online. Nie możesz już grać w daną grę. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, czytaj dalej metody.

Metoda 1: Za pomocą Eksploratora plików

Tak więc pierwszym krokiem w odinstalowaniu Easy Anti Cheat jest znalezienie lokalizacji programu. To zależy od tego, w jakiej grze masz uruchomione to narzędzie w tle.

Uwaga: w tym artykule lokalizacja easyanticheat.exe jest identyfikowana z gry Fortnite. Znajdź swój na podstawie lokalizacji folderu gry.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

2. Przejdź do następującej ścieżki lokalizacji.

C:Program FilesEpic GamesFortniteFortniteGameBinariesWin64EasyAntiCheat

3. Następnie kliknij dwukrotnie EasyAntiCheat_Setup.exe, aby uruchomić plik.

4. Teraz kliknij Odinstaluj.

Uwaga: Jeśli zmienisz zdanie i chcesz ponownie zainstalować program, możesz ponownie uruchomić plik instalacyjny i kliknąć Zainstaluj.

Metoda 2: Za pomocą narzędzia innej firmy

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności w odinstalowaniu oprogramowania zgodnie z opisaną powyżej metodą, możesz użyć dowolnego niezawodnego narzędzia do odinstalowywania oprogramowania innej firmy, aby całkowicie odinstalować plik easyantiheat.exe z urządzenia. Zamiast korzystać z niewiarygodnych źródeł narzędzi do dezinstalacji programów, możesz zaufać oprogramowaniu do rozwiązywania problemów z instalacją i dezinstalacją programów firmy Microsoft. Oto cechy tego narzędzia.

 • To narzędzie rozwiąże wszystkie problemy, które blokują proces odinstalowywania i pomoże automatycznie rozwiązać wszelkie problemy.
 • To narzędzie może być również obsługiwane w systemach Windows 7,8,8.1 i 10.
 • Oprogramowanie rozwiązuje problemy uniemożliwiające instalowanie/odinstalowywanie dowolnego programu na komputerze, naprawia uszkodzone klucze rejestru i rozwiązuje problem uniemożliwiający usuwanie programów i aplikacji z Panelu sterowania.

Oto kilka prostych instrukcji, jak odinstalować Easy Anti Cheat za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów z instalacją programów i odinstalowywaniem.

1. Pobierz narzędzie do rozwiązywania problemów z instalacją i dezinstalacją programu Microsoft z oficjalnej strony internetowej.

2. Teraz przejdź do Moje pobrane i kliknij dwukrotnie zainstalowany plik, aby go uruchomić.

3. Teraz kliknij Dalej i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować pobrany plik.

4. Tutaj wybierz Odinstalowywanie pod monitem Czy masz problem z instalacją lub odinstalowaniem programu?

5. Teraz oprogramowanie sprawdza rejestr pod kątem problemów związanych z poprawką.

6. Następnie wybierz Easy Anti Cheat. Jeśli nie widzisz tego programu, wybierz Not Listed i kliknij Next.

7A. Jeśli możesz teraz znaleźć program Easy Anti Cheat, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby odinstalować oprogramowanie.

7B. Jeśli jednak nie możesz znaleźć Easy Anti Cheat, zostaniesz poproszony o podanie kodu produktu. Kod produktu można znaleźć w tabeli właściwości pliku MSI. Uzyskaj dostęp do kodu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby odinstalować Easy Anti Cheat.

Metoda 3: Usuń dane aplikacji

Mimo że usunąłeś Easy Anti Cheat z komputera, w twoich folderach ukryte są ogromne pozostałości plików, które wpływają na wydajność komputera. Aby usunąć tymczasowe pliki Easy Anti Cheat z folderów na komputerze, wykonaj poniższe czynności.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

2. Następnie przejdź do następującej ścieżki lokalizacji i usuń wszystkie pliki w folderze.

C:Program Files (x86) Easy Anti Cheat or C:Program Files (x86) Common Files Easy Anti Cheat

3. Ponownie przejdź do podanej ścieżki lokalizacji i usuń wszystkie pliki w folderze.

C:ProgramDataEasy Anti Cheat

4. Teraz naciśnij klawisz Windows i wpisz %appdata%. Następnie kliknij Otwórz.

5. Teraz przejdź do folderu Easy Anti Cheat, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń.

6. Ponownie przejdź do pola wyszukiwania systemu Windows i wpisz %LocalAppData%

7. Znajdź folder Easy Anti Cheat za pomocą menu wyszukiwania, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Usuń, tak jak to zrobiłeś wcześniej.

Teraz pomyślnie usunąłeś z komputera wszystkie pozostałe uszkodzone pliki konfiguracyjne Easy Anti Cheat. Upewnij się, że ponownie uruchomiłeś komputer z systemem Windows 10 po wdrożeniu tej metody.

Metoda 4: Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Teraz usunąłeś plik wykonywalny, resztki plików, pliki tymczasowe i pliki programów programu Easy Anti Cheat. Mimo to, aby usunąć niewidoczne resztki plików easyanticheat.exe, zawsze zaleca się przeskanowanie komputera w celu dokładnego oczyszczenia. Zalecamy przeskanowanie komputera zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów na moim komputerze?

Wreszcie wszystkie pliki pozostałego programu Easy Anti Cheat zostaną usunięte przez Microsoft Windows Defender po zakończeniu procesu skanowania.

Metoda 5: Użyj punktów przywracania systemu

Jest to bardziej powszechna metoda niż rozwiązywanie problemów, której wszyscy muszą przestrzegać przed zainstalowaniem jakiegokolwiek programu lub aplikacji na komputerze. Pomoże to zabezpieczyć komputer po zainstalowaniu dowolnego oprogramowania i jeśli coś pójdzie nie tak. Tak więc, zanim przystąpisz do instalacji dowolnej aplikacji, utwórz punkt przywracania systemu i możesz przywrócić komputer w dowolnym momencie. Aby to zrobić, przeczytaj nasz przewodnik Jak korzystać z przywracania systemu w systemie Windows 10 i zaimplementuj przedstawione instrukcje.

System zostanie przywrócony do poprzedniego stanu, a teraz usunąłeś z urządzenia każdy składnik Easy Anti Cheat.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co się stanie, jeśli odinstaluję Easy Anti-Cheat?

Odp. Jeśli odinstalujesz Easy Anti Cheat ze swojego urządzenia, nie będziesz chroniony przed oszustwami. Przed odinstalowaniem Easy Anti-Cheat w celu dalszego uruchamiania gry musisz upewnić się, że na komputerze jest zainstalowane inne oprogramowanie zapobiegające oszustwom.

Q2. Czy Easy Anti Cheat jest bezpieczny?

Odp. Easy Anti-Cheat jest bezpieczny. Niewiele z wbudowanych lub innych programów antywirusowych może zidentyfikować easyantiheat.exe jako zagrożenie ze względu na sposób, w jaki działa. Jednak najprawdopodobniej ten program antywirusowy musi być domyślnie umieszczony na białej liście przez zaporę sieciową lub program antywirusowy.

Q3. Czy mogę grać w grę EAC bez Easy Anti-Cheat?

Odp. Tak, w rzadkich przypadkach. W niektóre gry można grać bez programu Easy Anti-Cheat. Ale Twoja gra nie będzie chroniona przed oszustwami. Przed odinstalowaniem Easy Anti-Cheat w celu dalszego uruchamiania gry musisz upewnić się, że na komputerze jest zainstalowane inne oprogramowanie zapobiegające oszustwom.

Q4. Co to jest Easyanticheat na moim komputerze?

Odp. Easy Anti-Cheat (EAC) został opracowany przez firmę Epic Games i jest instalowany wraz z grą. Aby być precyzyjnym, ten program nie ma na celu sprawdzania użycia kodów, ale najpierw je blokuje. Jeśli używasz kodów do pokonania przeciwników i zdobycia nagród w grze, te czynności zostaną najpierw zablokowane.

P5. Czy Easy Anti-Cheat może wykrywać makra?

Odp. Easy Anti-Cheat może mieć trudności z wykryciem makr, które są używane jako narzędzie do oszukiwania. Jednak funkcja Easy Anti-Cheat jest okresowo aktualizowana w celu wykrycia wszystkich oszustw.

P6. Czy Easy Anti-Cheat jest dobry?

Odp. Tak to jest. Niektóre nowoczesne gry są wyposażone w program Easy Anti-Cheat, który sprawdza i monitoruje komputer podczas grania. Podstawowym zastosowaniem easyantiheat.exe jest zapobieganie używaniu przez gry kodów. Zapewnia to spokój innym lojalnym graczom. Jeśli to narzędzie wykryje, że Twoja gra jest aktywowana za pomocą kodu, zostaniesz zablokowany przed ponownym uruchomieniem gry.

P7. Czy mogę używać Easy Anti-Cheat z innymi programami antywirusowymi?

Odp. Tak, możesz bez problemu używać programu easyantiheat.exe z innymi pakietami AV na swoim komputerze. Jeśli jednak masz problemy z uruchomieniem gier opartych na EAC, rozważ wyłączenie programu antywirusowego na swoim komputerze.

P8. Jaka gra używa Easy Anti-Cheat?

Odp. Program easyantiheat.exe jest przygotowany do różnych gier. Jednak nie można go zainstalować w nieobsługiwanej grze. Kilka popularnych gier korzystających z tego programu to Battlefield 2042, Fortnite, Apex Legends, Dead by Daylight, Hunt Showdown, War Thunder, Squad, Gears5 itp. Możesz zapoznać się z oficjalną stroną EAC, aby poznać pełną listę obsługiwanych gier.

P9. Czy mogę usunąć Easy Anti-Cheat?

Odp. Jeśli nie chcesz mieć easyantiheat.exe na swoim komputerze, w porządku. Ale zawsze pamiętaj, że po usunięciu nie możesz już grać w daną grę. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, możesz odinstalować Easy Anti Cheat z komputera.

Q10. Nie mogę odinstalować łatwego anty-cheat’a. Co powinienem zrobić?

Odp. Jeśli uznasz to narzędzie za zagrożenie, musisz je usunąć ze swojego komputera. To trudna część. Podobnie jak inne programy, easyantiheat.exe nie jest instalowany w określonej lokalizacji na komputerze. Każda gra korzystająca z tego narzędzia instaluje kopię oryginalnego pliku we własnej lokalizacji. Będzie to jednak obecne w folderze gry. Jeśli chcesz wiedzieć, jak odinstalować Easy Anti-Cheat, musisz usunąć wszystkie gry korzystające z tego narzędzia, a gdy to zrobisz, narzędzie to zostanie całkowicie usunięte z komputera.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i dowiedziałeś się o easyanticheat.exe, co to jest easyanticheat, jest łatwym zabezpieczeniem przed oszustwami i jak odinstalować łatwy anticheat. Daj nam znać, jak ten artykuł pomógł Ci najlepiej. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x