Czym jest Reddit Gold i dlaczego chciałbyś go mieć?

Być może zauważyłeś, że niektóre posty i odpowiedzi na Reddicie mają obok siebie małe złote ikony. Są one „pozłacane”, co oznacza, że ​​ktoś wydał prawdziwe pieniądze, aby nagrodzić plakat złotem Reddit. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Co to jest Reddit Gold?

Każdy na Reddit może nagradzać posty lub komentarze innych użytkowników widocznym złotym, srebrnym lub platynowym wyróżnieniem. Nagrody te kosztują monety, czyli wirtualne towary, które można kupić bezpośrednio na stronie.

Zwykle te nagrody są przyznawane za specjalny post, niezależnie od tego, czy jest to niesamowicie dobra gra słów, dogłębna recenzja książkilub akt dobroci. Innym razem złoto Reddit jest przyznawane tylko dlatego, że ktoś na subreddicie ma dużo pieniędzy do wydania. Praktykę nadawania stanowisk określa się jako „złocenie”.

Pozłacane posty i komentarze są zazwyczaj bardziej widoczne i otrzymują więcej głosów za. Często też świetne posty są wielokrotnie nagradzane przez różnych użytkowników.

Co możesz zrobić z nagrodą Reddit?

Oprócz tego, że czujesz się dobrze ze swoim postem i masz elegancką plakietkę obok swojego nazwiska, nagrody Reddit obejmują również kilka korzyści.

Jeśli otrzymasz srebrną nagrodę, otrzymasz tylko ikonę. Jeśli otrzymasz złotą nagrodę, otrzymasz tygodniową premię Reddit oraz 100 monet, których możesz użyć, aby dać komuś srebro. Jeśli otrzymasz platynową nagrodę, otrzymasz miesięczną premię Reddit i 700 monet, aby nagrodzić ludzi srebrem lub złotem.

Reddit premium to usługa subskrypcji bez reklam platformy. Jeśli jesteś pozłacany, możesz przeglądać witrynę bez reklam przez cały tydzień, a ten status odblokowuje kilka dodatkowych funkcji, które poprawiają komfort korzystania z Reddit.

Ponadto nagrody Reddit nakładają się jedna na drugą. Tak więc, jeśli zdarzy ci się zdobyć dwie złote nagrody tego samego dnia, otrzymasz subskrypcję premium na dwa tygodnie.

Pozłotnictwo ma zachęcić ludzi do dzielenia się lepszymi treściami ze społecznością. Podczas gdy karma spełnia podobny cel, nagrody przynoszą namacalne korzyści i kosztują pieniądze.

Ponadto zakup monet Reddit pomaga w utrzymaniu działania witryny. W starej wersji strony internetowej Reddit na Twoim profilu znajdowało się okienko informacyjne, które pokazywało, ile czasu serwera sfinansowały prezenty w Twoim imieniu.

Jak się pozłocić i jak na to odpowiedzieć?

Najprostszym sposobem na pozłacanie jest aktywność na interesujących Cię subredditach. Większość treści, które otrzymują nagrody, jest już wysoko oceniana i otrzymała wiele odpowiedzi. Rzeczy takie jak przydatny przewodnik dla początkujących na określony temat lub oryginalny, unikalny mem często są złocone. Ponadto w subredditach z ciągłym napływem wiadomości często nagradzana jest pierwsza osoba, która opublikuje przełomową historię.

Kiedy wiele osób otrzyma pierwszą nagrodę Reddit, edytują swój post, dodając „przemówienie z nagrodami” i dziękując „miłemu nieznajomemu”, który przyznał im nagrodę. Jest cały subreddipoświęcony najbardziej banalnym, najbardziej przesadnym przemówieniom.

Redditors mogą zdecydować się na anonimowe przyznanie nagrody. Jeśli otrzymasz nagrodę od anonimowej osoby, możesz podziękować dobroczyńcy w wiadomości prywatnej. Jeśli odpowie na Twoją notatkę, możesz znaleźć nazwę użytkownika tej osoby.

Jak dać Reddit Gold?

Aby przyznać nagrodę na stronie, musisz zdobyć monety Reddit. Możesz je zdobyć na trzy sposoby: kup je, zdobądź złoto lub platynę albo subskrybuj premium Reddit. Kiedy to zrobisz, otrzymasz miesięczny przydział 700 monet.

Aby nagrodzić srebro, złoto lub platynę, trzeba zapłacić odpowiednio 100, 500 i 1800 monet. Aby użyć swoich monet, po prostu przejdź do postu, który Ci się podobał i kliknij „wręczaj nagrodę” u dołu.

Kliknij

Pojawi się pytanie, jaką nagrodę chcesz przyznać i czy chcesz to zrobić anonimowo. Możesz także wysłać prywatną wiadomość wraz z prezentem.

Plik

Nagrody społeczności i mody

Plik

Czasami widzisz nagrody w postach, które nie wyglądają na srebrne, złote lub platynowe. Te wyjątkowe ikony to nagrody społeczności. Modyfikacje każdego subreddita opracowują je, aby dostosować się do tematu społeczności. Są nagradzani w taki sam sposób, jak inni. Ich ceny odpowiadają długości subskrypcji premium, którą otrzymują w nagrodę.

Każdy subreddit ma również „bank społeczności”. Za każdym razem, gdy ktoś na subreddicie korzysta z nagrody społeczności, bank społeczności otrzymuje 20 procent wydanych monet. Mody mogą następnie wykorzystać je do pochwalenia świetnych treści w subie. Modyfikatorzy mogą również tworzyć i przyznawać specjalne nagrody, dostępne wyłącznie dla moderatorów.

x