01/18/2022

Czym jest Spotify Duo i czy jest dla Ciebie odpowiednie?

Udostępnij teraz w social media:

Spotify Premium Duo to nowy plan Spotify dla dwóch osób mieszkających w tym samym domu. Spotify kieruje Duo do par, ale dowolne dwie osoby mieszkające pod tym samym dachem (np. Współlokatorzy lub rodzeństwo) mogą się kwalifikować.

Za 12,99 USD miesięcznie obie osoby otrzymują osobne konto Premium. To oszczędność 2 USD miesięcznie w porównaniu z planem rodzinnym 14,99 USD lub 7 USD miesięcznie w porównaniu do płacenia za dwa indywidualne konta 9,99 USD.

Co zyskujesz dzięki Spotify Premium Duo?

Spotify Premium Duo daje każdej osobie własne, oddzielne konto Spotify Premium. Jeśli masz już indywidualne konto Premium, nie musisz zakładać nowego. Nadal możesz zachować całą swoją muzykę, listy odtwarzania i rekomendacje.

Spotify Premium ma kilka dużych zalet w porównaniu z planem Free, zwłaszcza na smartfonach:

Nigdy nie ma przerw na reklamy.
Możesz słuchać dowolnych utworów na smartfonie, zamiast wybierać listy odtwarzania Spotify lub słuchać rzeczy w trybie losowym.
Możesz pobrać muzykę do słuchania offline.
Możesz przesyłać strumieniowo muzykę przy większej szybkości transmisji.

duet mix

Duo wprowadza również nową playlistę, Duo Mix. Łączy preferencje muzyczne obu ludzi w jedną listę odtwarzania. Istnieją przełączniki, które możesz nacisnąć, aby Spotify sprawiło, że lista odtwarzania była bardziej chłodna lub bardziej optymistyczna.

Sprawdź -   Otrzymuj alert, gdy gra na Nintendo Switch jest w sprzedaży

Jak Spotify sprawdza, kto jest uprawniony?

Spotify Premium Duo wymaga, aby obie osoby mieszkały pod tym samym adresem, aby się kwalifikować. Podczas rejestracji w Duo musisz podać swój adres. Kiedy druga osoba zarejestruje się (korzystając z linku, który jej udostępniasz), musi wprowadzić ten sam adres.

Sposób, w jaki Spotify weryfikuje, czy ludzie faktycznie mieszkają pod podanym adresem, jest nieco niejasny i niejasny. W przeszłości Spotify korzystało z losowych kontroli GPS, ale firma tak zrezygnowałem z tego pomysłu w kwestii prywatności.

W Regulamin, Spotify mówi:

O. Aby kwalifikować się do subskrypcji Premium Duo, zarówno główny posiadacz konta, jak i pomocniczy posiadacz konta rodziny muszą mieszkać pod tym samym adresem.
B. Po aktywacji dowolnego konta subskrypcji Premium Duo zostaniesz poproszony o zweryfikowanie adresu domowego.
C. Możemy od czasu do czasu poprosić o ponowną weryfikację adresu domowego w celu potwierdzenia, że ​​nadal spełniasz kryteria kwalifikacyjne.

Tak więc teoretycznie Spotify może wymagać od czasu do czasu ponownego wprowadzenia adresu. Istnieją również spekulacje, że Spotify może sprawdzać, czy oba konta logują się z tego samego adresu Wi-Fi, przynajmniej czasami – chociaż Spotify nie ma na to potwierdzenia.

Jeśli Spotify stwierdzi, że w dowolnym momencie nie kwalifikujesz się do korzystania z Duo, wyrzuci Cię. Z warunków korzystania z usługi:

Spotify zastrzega sobie prawo do natychmiastowego zakończenia lub zawieszenia dostępu do usługi Spotify Premium Duo w dowolnym momencie, jeśli nie spełnisz kryteriów kwalifikacyjnych oraz inaczej określonych w Warunkach użytkowania Spotify.

Sprawdź -   Jak pobrać i zainstalować mapy Minecraft

Chociaż niekoniecznie to popieramy, oznacza to, że teoretycznie możesz zarejestrować się w Duo z kimś, kto nie mieszka pod tym samym adresem i prawdopodobnie ujdzie to na sucho – o ile oboje pamiętacie o wpisaniu tego samego adresu jeśli kiedykolwiek pojawi się monit.

Oczywiście Spotify może zmienić warunki korzystania z usługi w dowolnym momencie i wymagać bardziej rygorystycznej weryfikacji, w takim przypadku będziesz zmuszony wrócić do zwykłych planów Premium.

Czy Spotify Premium Duo jest dla Ciebie odpowiedni?

opcje spotify

Spotify Premium to świetna usługa strumieniowego przesyłania muzyki – a jeśli słuchasz dużo muzyki, zalecamy zarejestrowanie się w jednym z nich. To, czy Duo jest najlepsze dla Ciebie i Twojego partnera, przyjaciela lub członka rodziny, zależy od kilku rzeczy:

Spotify Premium Duo a Apple Music

Apple Music nie oferuje ceny Duo. Najbliższy to Pakiet Rodzinny, który kosztuje 14,99 $ miesięcznie na maksymalnie sześć kont lub dwa zwykłe konta po 9,99 $ miesięcznie każde.

Jeśli Twoi znajomi i rodzina korzystają z Apple Music lub naprawdę kochasz tę usługę, prawdopodobnie warto się z nią trzymać. Ale z pewnością nie ma przewagi cenowej nad Duo.

Spotify Premium Duo kontra Spotify Premium Individual

Jeśli mieszkasz ze współlokatorem lub partnerem, korzystasz ze Spotify i chcesz zaoszczędzić kilka dolarów, Duo to świetna okazja. Jedynym łagodnym minusem jest to, że tylko jedna osoba może zapłacić, co oznacza, że ​​musisz samodzielnie poradzić sobie z podzieleniem rachunku.

Jeśli nie mieszkasz z kimś innym i chcesz zaryzykować w Duo, to wciąż dobra okazja. Po prostu możesz zostać wyrzucony w przyszłości.

Sprawdź -   Gra budująca słowa w czasie rzeczywistym dla systemu Windows 8

Spotify Premium Duo vs Spotify Premium Family

Spotify Premium Family jest bardzo podobny do Spotify Premium Duo, z tym wyjątkiem, że dostajesz sześć kont za 14,99 USD, listę odtwarzania Family Mix, możliwość blokowania muzyki wulgarnej i dostęp do specjalnej aplikacji Spotify Kids.

Jeśli w Twoim domu mieszkają więcej niż dwie osoby, które chcą Spotify, jest to znacznie lepsza oferta i pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Jednak jeśli jest was tylko dwóch, Duo działa lepiej.

Spotify Premium Duo vs Spotify Premium Student

Spotify Premium Student to najlepsza oferta Spotify. Za 4,99 USD miesięcznie otrzymujesz subskrypcję Premium i dostęp do planu Hulu z reklamami i Showtime. Co roku musisz weryfikować, że nadal jesteś studentem, a zniżki i premie wygasają po czterech latach, ale to naprawdę świetna okazja. Jeśli co najmniej jedno z was kwalifikuje się do abonamentu studenckiego, prawdopodobnie jest to lepsza oferta niż Duo.

Rejestracja w Spotify Premium Duo

Zapisz się

Jeśli Spotify jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego przyjaciela, członka rodziny lub partnera, przejdź do witryny Spotify, aby się zarejestrować. Musisz zalogować się na istniejące konto lub utworzyć nowe konto Spotify i wprowadzić swój adres. Kiedy to zrobisz, otrzymasz link do udostępnienia drugiej osobie, aby mogła się z Tobą zarejestrować. Muszą również wprowadzić ten sam adres.

Należy pamiętać, że jeśli którykolwiek z was zapłaci za Spotify Premium, nie otrzymasz zwrotu za niewykorzystany czas. Jeśli masz jeszcze kilka tygodni w planie, prawdopodobnie najlepiej zaczekać, aż subskrypcja będzie bliżej odnowienia, aby się zarejestrować.

x