Dane pogodowe w czasie rzeczywistym dla twojego projektu

Jeśli chcesz dodać informacje o pogodzie do swojej witryny lub opracowywanej aplikacji, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest wiarygodne źródło danych o pogodzie. Ale to nie wszystko, potrzebujesz także metody pobierania tych danych. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby istniało narzędzie, które pozwala łatwo pobierać różne typy danych pogodowych i umieszczać je w aplikacji lub witrynie? Cóż, jest. To się nazywa Interfejs API Weatherstack i został zbudowany w tym celu. Dziś dokładnie przyglądamy się temu API, co może on dla Ciebie zrobić i jak możesz go używać.

Strona główna API Weatherstack

Informacje o danych pogodowych

Zgodnie z definicją Wikipedii „Meteorologia jest gałęzią nauk o atmosferze, która obejmuje chemię atmosfery i fizykę atmosfery, ze szczególnym naciskiem na prognozowanie pogody.” I choć nauka ta zawiera więcej niż prognozowanie pogody, jest to jej główna gałąź. Tak długo, jak byliśmy, zawsze chcieliśmy – i często potrzebowaliśmy – przewidzieć, jaka będzie pogoda. Na przestrzeni wieków nauka ta – podobnie jak wszystkie inne – znacznie rozwinęła się do stosunkowo precyzyjnej nauki, jaką jest teraz. Oczywiście prognozowanie pogody jest obszarem podatnym na błędy i wszyscy złapali nas niespodziewany deszcz w tym czy innym miejscu.

Obecnie kilka agencji krajowych lub organizacji prywatnych świadczy usługi prognozowania pogody i obserwacji, które obejmują prawie cały świat. I chociaż dokładne informacje podawane przez każdą grupę i sposób ich formatowania mogą się różnić, zazwyczaj stają się coraz bardziej jednolite, co ułatwia organizacjom międzynarodowym uzyskanie podobnych danych o różnych lokalizacjach.

Dodawanie danych pogodowych do witryny lub aplikacji

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś chciałby uwzględnić dane pogodowe w swojej aplikacji lub na swojej stronie internetowej. Najbardziej podstawowym powodem byłoby zbudowanie aplikacji lub witryny pogodowej. Za pomocą narzędzia, takiego jak Weatherstack API, można łatwo pobierać dane o pogodzie dla prawie dowolnej lokalizacji na świecie i prezentować je w dowolny sposób. Wszystko, co musisz zrobić, to określić, jakie informacje chcesz przedstawić użytkownikom i jak chcesz je przedstawić. Dwie różne aplikacje lub strony internetowe mogą pobierać te same dane z Weatherstack, ale prezentują je w zupełnie inny sposób.

Jednak tworzenie aplikacji pogodowych na stronach nie jest jedynym zastosowaniem danych pogodowych. Wyobraź sobie, że prowadzisz ładne łóżko i śniadanie nad morzem. Czy nie byłoby miło, gdybyś umieścił aktualną pogodę i prognozę na swojej stronie głównej? Cóż, dostawca danych pogodowych, taki jak Weatherstack, pozwoli ci to zrobić. Co więcej, zrobi to automatycznie. Wystarczy dodać odpowiedni kod do swojej witryny i voilà! Masz prognozę pogody na swojej stronie.

Możemy łatwo wymyślić zestaw podobnych zastosowań dla każdego, kto chce dodać dane pogodowe do swojej aplikacji lub witryny. Jeśli na przykład prowadzisz jakąkolwiek działalność na zewnątrz, możesz chcieć dostarczyć swoim klientom aktualne dane pogodowe lub prognozę.

Możemy kontynuować na zawsze z dobrymi przykładami wykorzystania danych pogodowych na twojej stronie internetowej w aplikacji. Prawda jest taka, że ​​jedynym ograniczeniem tego, co można z tym zrobić, jest tylko wyobraźnia. Widziałem witryny, które nie miały nic wspólnego z pogodą, ale nadal zawierały pewne dane pogodowe.

Pierwsze spojrzenie na API Weatherstack

The Interfejs API Weatherstack jest właściwie dość proste. Jest to usługa internetowa, za pomocą której można pobierać dane o pogodzie w prawie każdej lokalizacji. Gdy będziesz mieć dane, to, co z nimi zrobisz, zależy wyłącznie od Ciebie. To, co zapewnia interfejs API, to tylko źródło aktualnych i aktualnych międzynarodowych danych pogodowych. Narzędzie jest bardzo proste w użyciu, a jego model cenowy ułatwia płacenie za to, czego potrzebujesz.

The Interfejs API Weatherstack dostarcza zarówno informacje o pogodzie w czasie rzeczywistym, historyczne, jak i przyszłe (prognozy). Jego podstawową klientelą są duże i małe organizacje, a także programiści, freelancerzy i osoby prywatne. Jest to jeden z najpopularniejszych dostawców REST API danych pogodowych na rynku ze względu na łatwość wdrożenia i spójność danych.

Wiatrowskaz jest usługą przez Apilayer, firma produkująca oprogramowanie z siedzibą w Londynie, w Wielkiej Brytanii i Wiedniu, w Austrii. Stoi za jednymi z najpopularniejszych produktów API i SaaS na całym świecie. Należą do nich takie rzeczy jak Ipstack, Waluta, Faktycznie, i Eversign. Interfejs API korzysta z licencjonowanych danych pogodowych od największych stacji pogodowych i dostawców danych pogodowych na świecie. Ponadto wszystkie źródła danych są ściśle monitorowane pod kątem spójności i dokładności danych przez całą dobę. Zawsze otrzymujesz najwyższy poziom niezawodności, spójności i dokładności.

Chociaż częstotliwość odświeżania danych pogodowych różni się w zależności od źródła, wszystkie dane są zwracane przez Interfejs API Weatherstack– bieżące, przeszłe i przyszłe – to zawsze najbardziej aktualne informacje dostępne w danym momencie. Dane pogodowe są zawsze aktualizowane w czasie rzeczywistym. Możesz z niego korzystać z pewnością i mieć pewność, że są to najbardziej aktualne dostępne dane.

Bieżące dane to jedno, ale ważne jest również, aby móc pobierać te dane, kiedy tylko są potrzebne. I na tym froncie Interfejs API Weatherstack nie pozostawia nic do życzenia. Ma znakomity czas dostępności i chociaż firma reklamuje 99,9% czasu dostępności, ostatnie statystyki pokazują, że usługa nie była wyłączana raz w ciągu ostatnich trzydziestu dni. Ale jest nie tylko dostępny, ale działa również dobrze. Wszystkie dane pogodowe są zwracane w formacie JSON, co zapewnia szybką odpowiedź. Czas odpowiedzi na zapytanie rzadko przekracza pół sekundy i zwykle jest znacznie krótszy. Oczywiście Twoje doświadczenia mogą się różnić, a różne problemy poza kontrolą dostawcy mogą spowolnić proces.

Strona statusu API Weatherstack

The Interfejs API Weatherstack jest również wysoce skalowalny. Jest on wspierany przez infrastrukturę chmurową zbudowaną i utrzymywaną przez Apilayer, która jest w stanie obsłużyć miliardy żądań dziennie. A jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne – jak najbardziej prawdopodobne – zapytania i odpowiedzi można zabezpieczyć za pomocą standardowego w branży 256-bitowego szyfrowania HTTPS (SSL). Jest to ten sam poziom szyfrowania, co w witrynach bankowych.

A ponieważ każdy produkt – a zwłaszcza interfejs API – jest tak dobry, jak jego dokumentacja, docenisz dokładna dokumentacja dostarczone z Interfejs API Weatherstack. Dokument jest łatwy do zrozumienia dla prawie każdego możliwego przypadku użycia. Ponadto podano serię interaktywnych przykładów kodu w wielu językach. W wielu przypadkach użycie interfejsu API będzie prostą kwestią skopiowania kodu z przykładów do własnej aplikacji. To nie może być łatwiejsze.

Główne cechy API Weatherstack

Zestaw funkcji Interfejs API Weatherstack robi wrażenie. Różni się w zależności od wybranego planu i, oczywiście, ceny, którą płacisz. (Więcej o cenach poniżej). Przyjrzyjmy się, co jest faktycznie dostępne pod względem funkcji.

Pogoda w czasie rzeczywistym jest Interfejs API WeatherstackJest najbardziej podstawową funkcją i jedyną zawartą we wszystkich planach, nawet darmową. To, co daje, to natychmiastowy dostęp do aktualnych danych pogodowych dla milionów globalnych lokalizacji. Jest oczywiście zasilany przez solidne źródła danych i odświeżany w czasie rzeczywistym.

The Wyszukiwanie lokalizacji i autouzupełnianie moduł jest dostępny tylko z płatnymi abonamentami. Zapewnia elastyczny punkt końcowy API do wyszukiwania i autouzupełniania, który może pomóc w łatwym wskazaniu dowolnego miasta lub regionu. Możesz wyszukiwać według nazwy, kodu pocztowego, współrzędnych geograficznych, a nawet adresu IP. Ta ostatnia funkcja może być bardzo przydatna, jeśli chcesz dołączyć zlokalizowane dane pogodowe do odwiedzających witrynę. Wykorzystuje techniki geolokalizacji, aby znaleźć fizyczną lokalizację użytkowników na podstawie ich adresu IP.

The Astronomia i dane księżycowe moduł – dostępny we wszystkich płatnych planach – pozwala Interfejs API Weatherstack dostarczyć szereg cennych punktów danych astronomicznych. Obejmują one takie informacje, jak wschody i zachody słońca i księżyca, fazę księżyca i poziomy oświetlenia księżyca.

The Interfejs API Weatherstack dostarcza również Dane z godziny na godzinę na wszystkich płatnych planach. Otrzymasz bardzo dokładne w czasie rzeczywistym, a także historyczne dane pogodowe w podziale na godziny z ostatnich 24 godzin, w tym temperaturę, wiatr, wilgotność, deszcz i wiele innych.

A jeśli chcesz uzyskać więcej starożytnych danych, wszystkie płatne plany obejmują Historyczne dane pogodowe która pozwala uzyskać pełne i szczegółowe historyczne informacje o pogodzie na całym świecie aż do roku 2008. Ta funkcja jest również dostępna we wszystkich płatnych planach.

Jeśli chodzi o pogodę, często bardziej interesuje nas to, co czeka nas w przyszłości niż przeszłość. To gdzie to wtedy Dane prognozy pogody moduł jest przydatny. Zapewni to wiarygodne dane prognozy pogody na 7–14 dni w przyszłości (w zależności od planu), aktualizowane w czasie rzeczywistym i przez całą dobę.

Nie wszyscy mówią po angielsku i twórcy Interfejs API Weatherstack wiem to. Właśnie dlatego interfejs API jest dostępny w 40 różnych językach Profesjonalny i Biznes plany. Dostępne języki to angielski (oczywiście), chiński, arabski, francuski, hiszpański i niemiecki, żeby wymienić tylko kilka.

Jeśli chcesz pobrać wiele danych pogodowych, uruchamianie wielu indywidualnych zapytań może być skomplikowane, uciążliwe i raczej powolne. Na szczęście Interfejs API Weatherstack pochodzi z Bulk API funkcja. Zapytania zbiorcze pozwalają wyszukiwać w czasie rzeczywistym, historyczne lub przyszłe dane pogodowe dla wielu globalnych lokalizacji w jednym żądaniu API.

Korzystanie z Weatherstack

Zobaczmy, jak możesz korzystać z Interfejs API Weatherstack. Naszym celem nie jest dostarczenie dogłębnego samouczka – do tego celu można wykorzystać świetną dokumentację dostępną na stronie internetowej Weathersrack API – ale raczej przedstawienie, jak łatwo można korzystać z usługi i jakie zwracane dane może wyglądać

Wywoływanie Interfejs API Weatherstack jest tak proste, jak wysłanie żądania get do api.weatherstack.com. Ten adres URL jest rozszerzony, aby określić typ żądania. Dlatego użyłbyś api.weatherstack.com/current, api.weatherstack.com/historical lub api.weatherstack / prognozy. Jeśli potrzebujesz szyfrowania, po prostu poprzedź połączenie https: // zamiast http: //.

Oczywiście musisz wysłać kilka parametrów wraz z żądaniem. Pierwszym – i najważniejszym – jest klucz API. Jest to unikalny klucz, który jest Ci przypisywany, gdy śpiewasz do usługi. Kolejny wymagany parametr nazywa się „zapytanie”. Jest to rzeczywiste zapytanie, które chcesz uruchomić. To jest lokalizacja, dla której chcesz odzyskać dane. Może to być pojedyncza lokalizacja, np. „Londyn, Wielka Brytania”, ale może to być także wiele lokalizacji oddzielonych średnikami, np. „Londyn, Madryt, Nowy Jork”. Wyszukiwarka jest na tyle inteligentna, że ​​nie trzeba wprowadzać więcej niż tylko nazwa miasta dla najbardziej znanych lokalizacji. Jest tak, chyba że oczywiście potrzebujesz czegoś konkretnego, takiego jak pogoda w Londynie, Ontario, Kanada.

Istnieje również garść opcjonalnych parametrów, które pozwalają użytkownikom określić parametry, takie jak liczba dni do prognozy, jednostki miary języka. A ponieważ odpowiedź jest w formacie JSON, możesz również określić funkcję zwrotną JSONP, która będzie obsługiwać odpowiedź. To jest bardzo potężne.

Po wysłaniu żądania, oto przegląd odpowiedzi, którą otrzymasz:

{  "request": {    "type": "City",    "query": "New York, United States of America",    "language": "en",    "unit": "m"  },   "location": {    "name": "New York",    "country": "United States of America",    "region": "New York",    "lat": "40.714",    "lon": "-74.006",    "timezone_id": "America/New_York",    "localtime": "2019-09-07 11:38",    "localtime_epoch": 1567856280,    "utc_offset": "-4.0"  },   "current": {    "observation_time": "03:38 PM",    "temperature": 18,    "weather_code": 113,    "weather_icons": (     "https://assets.weatherstack.com/images/wsymbols01_png_64/wsymbol_0001_sunny.png"    ),    "weather_descriptions": (     "Sunny"    ),    "wind_speed": 0,    "wind_degree": 345,    "wind_dir": "NNW",    "pressure": 1011,    "precip": 0,    "humidity": 58,    "cloudcover": 0,    "feelslike": 18,    "uv_index": 5,    "visibility": 16  },   "forecast": {    "2019-09-07": {    "date": "2019-09-07",    "date_epoch": 1567814400,    "astro": {     "sunrise": "06:28 AM",     "sunset": "07:19 PM",     "moonrise": "03:33 PM",     "moonset": "12:17 AM",     "moon_phase": "First Quarter",     "moon_illumination": 54    },    "mintemp": 17,    "maxtemp": 25,    "avgtemp": 21,    "totalsnow": 0,    "sunhour": 10.3,    "uv_index": 5,    "hourly": (     {       "time": "0",       "temperature": 18,       "wind_speed": 28,       "wind_degree": 15,       "wind_dir": "NNE",       "weather_code": 122,       "weather_icons": (        "https://assets.weatherstack.com/images/wsymbols01_png_64/wsymbol_0004_black_low_cloud.png"       ),       "weather_descriptions": (        "Overcast"       ),       "precip": 0,       "humidity": 68,       "visibility": 10,       "pressure": 1008,       "cloudcover": 75,       "heatindex": 18,       "dewpoint": 12,       "windchill": 18,       "windgust": 35,       "feelslike": 18,       "chanceofrain": 0,       "chanceofremdry": 87,       "chanceofwindy": 0,       "chanceofovercast": 90,       "chanceofsunshine": 15,       "chanceoffrost": 0,       "chanceofhightemp": 0,       "chanceoffog": 0,       "chanceofsnow": 0,       "chanceofthunder": 0,       "uv_index": 0     },     { "time": 300, ... },     { "time": 600, ... },     // 6 more items    )    }  } }

Jak widać, to dużo informacji. Otrzymasz pełne aktualne dane pogodowe, takie jak temperatura, kierunek i prędkość wiatru, wilgotność, ciśnienie barometryczne i indeks UV. Sekcja prognozy jest tak samo szczegółowa i obejmuje na przykład szansę na opady w procentach, wskaźnik ciepła, współczynnik chłodu wiatru i punkt rosy. Ostatnią rzeczą wartą odnotowania jest to, że odpowiedź zawiera także adresy URL ikon, których można użyć do zwiększenia zainteresowania danymi pogodowymi.

Możemy poświęcić sporo czasu na przeglądanie wszystkich opcji i różnych bitów danych zawartych w odpowiedziach na zapytania. Jednak od czasu Interfejs API Weatherstack strona internetowa ma tak szczegółową dokumentację, że stwierdziliśmy, że nie była konieczna. A jeśli potrzebujesz konkretnych przykładów użycia interfejsu Weatherstack API z wybranym językiem programowania, dokumentacja online zawiera kilka przykładów kodu w PHP, Python, Nodejs, jQuery, Go i Ruby.

Informacje o cenie

The Interfejs API Weatherstack jest dostępny pod kilka różnych planów. Jak widzieliśmy, plany różnią się liczbą funkcji, które oferują, ale różnią się także maksymalną liczbą wywołań interfejsu API, które można wykonać każdego miesiąca.

Najbardziej podstawowym planem jest Wolny plan. To nic nie kosztuje, a karta kredytowa nie jest nawet wymagana, aby zarejestrować się w tym planie. Jest jednak poważnie ograniczony, ponieważ zezwala tylko na tysiąc połączeń API miesięcznie. Jego podstawowym zastosowaniem jest do celów testowych.

Następny jest Standard planuj z wieloma dodatkowymi funkcjami – brakuje tylko modułu prognozy i wielu języków – i miesięczny przydział do pięćdziesięciu tysięcy połączeń. Ten abonament jest dostępny za 9,99 USD / miesiąc lub 7,99 USD / miesiąc, jeśli płacisz rocznie.

Weatherstack APIPlikacja i strona rejestracji

Planem średniego zasięgu – a także najpopularniejszym – jest Profesjonalny plan. Na tym poziomie otrzymujesz pełny zestaw funkcji i wielojęzyczne wsparcie, a także rozszerzony przydział do trzystu tysięcy połączeń miesięcznie. Cena tego wynosi 49,99 USD lub 39,99 USD, jeśli jest rozliczana rocznie.

Najwyższy plan – zwany Biznes abonament – oferuje ten sam pełny zestaw funkcji, co profesjonalny, ale zwiększa miesięczny przydział do miliona połączeń miesięcznie. Jest to oczywiście najkorzystniejszy plan na 99,99 USD / miesiąc lub 79,99 USD z rocznymi płatnościami.

A jeśli żaden z tych planów nie wydaje się odpowiadać Twoim potrzebom, możesz się z nimi skontaktować Apilayer i zorganizuj spersonalizowany Przedsiębiorstwo plan. Będzie zawierał potrzebne funkcje i wymagany miesięczny przydział. Ten poziom obejmuje również dedykowane wsparcie, a także możliwość niestandardowych rozwiązań, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom.

Dolna linia

Jeśli chcesz dodać dane o pogodzie do witryny lub opracowywanej aplikacji, Interfejs API Weatherstack może zapewnić dokładnie to, czego potrzebujesz w bardzo rozsądnej cenie. Produkt jest łatwy w użyciu i łatwo zintegruje się z istniejącym środowiskiem. Usługa jest szybka i wydajna, jej dostępność jest znakomita, a jej jakość nie ma sobie równych. Korzystając z dostępnego bezpłatnego planu, wypróbuj go i przekonaj się, w jaki sposób to narzędzie może pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.