Udostępnij teraz w social media:

W przypadku wszystkich aplikacji, które mamy obecnie na naszych iPhone’ach, organizowanie ich w folderach jest prawie wymogiem. Ale dlaczego Apple nadal wyświetla tylko dziewięć aplikacji na stronę folderu, zwłaszcza przy coraz większych rozmiarach ekranu?

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła foldery w iOS 4 i można było mieć tylko 12 aplikacji w jednym folderze – zwiększyli tę liczbę do 16, zaczynając od iPhone’a 5. Ale fajne było to, że wszystkie 16 pojawiło się na ekranie naraz .

Jednak wprowadzenie iOS 7 oznaczało całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika, obejmujący foldery. Chociaż foldery są teraz dostarczane ze stronami, które można przeglądać (do 15 z nich!), Na stronie można zmieścić tylko dziewięć aplikacji naraz.

Sprawdź -   Jak zawsze uruchamiać Safari w trybie przeglądania prywatnego na komputerze Mac

Nadal miało to sens na iPhonie 4, a nawet na iPhonie 5, z których oba miały znacznie mniejszy rozmiar ekranu niż obecne modele. W mniejszych modelach otwarcie folderu z dziewięcioma aplikacjami całkiem ładnie wypełniało ekran. Ale przy rozmiarach ekranu iPhone’a aż do gigantycznego 6,5 cala w iPhonie XS Max, używanie tego samego rozmiaru folderu po prostu marnuje miejsce na ekranie.

Niestety na tych większych iPhone’ach (nawet na 5,8-calowym ekranie zwykłego iPhone’a XS) foldery wyglądają trochę… źle. Wystarczy spojrzeć na ten zrzut ekranu otwartego folderu. Jest dużo zmarnowanego miejsca na ekranie, które w przeciwnym razie można by dobrze wykorzystać. Dlaczego tytuł folderu jest tak daleko od folderu?

Oczywiście może to być celowy wybór projektu ze strony Apple, abyś nie musiał sięgać do góry ekranu, aby wybrać aplikację w folderze, ale i tak musisz to zrobić, aby wybrać aplikacje u góry ekranu głównego.

Sprawdź -   Czy aplikacje naprawdę nagrywają ekran Twojego iPhone'a?

W każdym razie zrobiliśmy trochę Photoshoppingu, aby zobaczyć, o ile lepszy mógłby być folder na iOS i o ile ładniej wyglądałby na nowszych, większych iPhone’ach.

Jak widać, dodanie kolejnych dwóch rzędów aplikacji zwiększa liczbę z 9 do 15, co jest bardziej rozsądnym wykorzystaniem całej tej przestrzeni. Nadal będziesz mieć strony, które możesz przeglądać, ale posiadanie większej liczby aplikacji na ekranie jednocześnie zmniejszyłoby ilość przesuwania, którą musisz wykonać.

Apple mógłby z łatwością zaimplementować coś takiego również na iPadzie. To prawda, strona folderu na iPadzie pokazuje 16 aplikacji naraz, ale wokół folderu nadal jest dużo miejsca, które można łatwo wykorzystać, jak pokazano poniżej.

Sprawdź -   Prawdziwym problemem bezpieczeństwa Androida są producenci

Do diabła, Apple może z łatwością rozszerzyć rozmiar folderu, aby zakryć większość ekranu iPada.

W systemie Android zależy to od konkretnego urządzenia i używanego programu uruchamiającego, ale domyślny program uruchamiający na Pixelu 3 może wyświetlać do 15 aplikacji naraz w folderze. Jeśli masz niestandardowy program uruchamiający, taki jak Nova Launcher, możesz wycisnąć do 20 aplikacji w folderze, aby wyświetlić je jednocześnie, co działa całkiem nieźle.

W każdym razie nie zdziwiłbym się, gdyby Apple wdrożył ulepszenie swoich folderów iOS w pewnym momencie w przyszłej aktualizacji, ale jestem zakłopotany, dlaczego trwa to tak długo.