Dlaczego kocham mój Apple Watch

Po raz pierwszy założyłem zegarek Apple Watch w styczniu 2019 roku i od tego czasu nie chciałem go zdejmować. Na początku uznałem to za poręczny dodatek do stylu życia. Jednak z biegiem czasu doceniłem to tak samo jak mój iPhone – i oto dlaczego Ty też możesz.

Motywuje mnie do ruchu

Jedną z najprostszych, ale najwspanialszych funkcji zegarka Apple Watch jest możliwość śledzenia ruchu, ćwiczeń lub stania. Każdy z nich pojawia się na pierścieniu, a Twoim celem na cały dzień jest „zamknięcie pierścieni”.

Pierścień Move jest nieco inny. Twój cel Move jest osobisty dla Ciebie i Twojego poziomu sprawności. Co tydzień Apple Watch wysyła buzz, aby poinformować Cię, jak dobrze sobie radziłeś w zeszłym tygodniu i jaki może wyglądać Twój cel na ten tydzień, jeśli chcesz go zwiększyć. W ten sposób możesz z czasem osiągnąć i poprawić swoje cele związane z ćwiczeniami.

Możliwość sprawdzenia, ile energii wydałeś, jest satysfakcjonująca i zachęcająca. Kiedy przed lunchem osiągam swoje cele Move, czuję się dobrze, gdy ciężko uderzam na siłownię. Kiedy cały dzień siedzę i gram w gry wideo, pierścień Move przypomina mi o wyjściu na zewnątrz.

Apple Watch powiadamia również o zbliżaniu się do zamknięcia pierścienia Move i informuje o tym, jak długo należy iść, aby to zrobić. Jeśli pozostaniesz w pozycji siedzącej przez około 50 minut, zegarek wyśle ​​Ci powiadomienie, abyś wstał i trochę się poruszał. Możesz już być na tyle uważny, aby regularnie wstawać i ruszać się, ale ja nie.

W mojej pracy jako nieprofesjonalny bloger techniczny jestem aż nazbyt świadoma niebezpieczeństw związanych z siedzącym trybem życia. Siedzenie przy laptopie przez cały dzień to sposób na opłacenie rachunków, ale jest to również szkodliwe dla mojego zdrowia. Apple Watch może być drogi, ale postrzegam go jako inwestycję w moje zdrowie. Odkąd go dostałem, jestem sprawniejszy, mniej siedzący i bardziej świadomy swoich poziomów aktywności.

Śledź swoje treningi

Jednym z głównych powodów, dla których wybrałem Apple Watch, jest możliwość śledzenia treningów. Chodzę na siłownię, aby podnosić ciężary i chociaż Apple Watch nie jest najlepiej przystosowany do monitorowania tego rodzaju treningu oporowego (to znaczy znajdź mi monitor fitness), zakochałem się w gromadzonych przez niego danych.

Teraz śledzę każdy rodzaj treningu, od spaceru po sklepach po całodniowe wycieczki rowerowe. Apple Watch umożliwia zarejestrowanie „innych” treningów, dla których można następnie wybrać z góry określoną etykietę. Istnieją kategorie działań, takie jak „Umysł i

x