Dlaczego mój MacBook wibruje podczas ładowania?

Jeśli kiedykolwiek dotknąłeś obudowy MacBooka podczas ładowania, mogłeś poczuć mrowienie lub wibracje. Wibracje te nie są powodem do niepokoju i są całkowicie normalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić, aby przeciwdziałać temu uczuciu.

Dlaczego MacBooki wibrują podczas ładowania?

MacBook może wibrować podczas ładowania z powodu braku uziemienia. W uproszczeniu uziemienie to proces łączenia urządzenia elektrycznego z ziemią. Ponieważ Ziemia posiada własny, ogromny ładunek elektryczny, rozprasza nadmiar ładunku z urządzenia elektrycznego.

Standardowe gniazdka elektryczne, takie jak to, do którego podłącza się ładowarkę MacBooka, są zwykle uziemione, aby zapobiec nadmiernemu naładowaniu. Jednakże niewłaściwe lub słabe uziemienie może spowodować przewodzenie nadmiaru ładunku elektrycznego przez aluminiową obudowę laptopa.

Zatem kiedy dotkniesz urządzenia, prąd elektryczny przepłynie przez Twoje ciało i dotrze do ziemi. W rezultacie możesz zauważyć lekkie uczucie mrowienia lub wibracji.

Jak rozwiązać problem wibrującego MacBooka podczas ładowania

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec występowaniu tego brzęczącego uczucia. Na początek upewnij się, że używasz ładowarki z trzema pinami. Ten trzeci pin (często znajdujący się najwyżej) to pin uziemiający. Łączy się z systemem uziemiającym domowej instalacji elektrycznej i zapewnia, że ​​nadmiar prądu bezpiecznie dotrze do ziemi.

Jest rzeczą oczywistą, że ten trójpinowy zasilacz powinien być oryginalny, ponieważ unikanie tanich zasilaczy innych firm może sprawić, że MacBook będzie działał tak długo, jak to możliwe. Najlepszym sposobem na obejście tego jest zakup ładowarek sprzedawanych oficjalnie przez firmę Apple. Zapewni to prawidłowe działanie uziemienia ładowarki.

Po drugie, upewnij się, że MacBook stoi na płaskiej, nieprzewodzącej powierzchni. Może to być drewniane biurko lub skórzana mata. Podobnie nie należy siadać na powierzchni wykonanej z materiałów przewodzących podczas korzystania z ładowanego MacBooka.

Jeśli używasz laptopa na biurku, a stopy opierają się na podłodze, rozważ założenie pary butów. Guma lub skóra w nim zawarta będzie działać jak izolator i zapobiegać przepływowi ładunku przez ciało i dotarciu do ziemi. Możesz także dodać dywanik pod biurkiem, aby przerwać przepływ prądu.

Wibracje MacBooka podczas ładowania są normalne

Wibracje ładującego MacBooka są spowodowane złym uziemieniem. Trójbolcowa ładowarka może zmniejszyć ten upływ prądu, zapewniając bezpieczną drogę ładunku do ziemi.

Możesz dodatkowo zapobiec temu odczuciu, nie dotykając bosymi stopami ziemi bezpośrednio podczas korzystania z MacBooka podłączonego do ściany. Zastanów się więc nad założeniem obuwia lub położeniem bosych stóp na dywaniku.

x