Dlaczego potrzebujesz firmy zajmującej się konserwacją WordPress?

Masz stronę internetową zbudowaną przez agencję projektową. Użyli WordPressa. Jest kilka rzeczy, które możesz zmienić, ale ogólnie strona działa dobrze. Jednak zaczął pojawiać się nowy błąd, a może WordPress naciska na aktualizacje? Być może automatyczna aktualizacja uszkodziła niektóre funkcje. Twoja agencja projektowa jest zajęta lub chce obciążyć Cię wysokimi opłatami za nową pracę.

Czy rozpoznajesz ten scenariusz? 🤔

A co z tym:

Masz starszą witrynę zbudowaną jakiś czas temu. Nikt go aktywnie nie utrzymuje, ale działa dobrze w tle. Aż pewnego dnia Twój host zawiesi go z powodu złośliwego oprogramowania, a Google zablokuje go w wynikach wyszukiwania.

WordPress nie jest oprogramowaniem statycznym, a witryny WordPress to zazwyczaj kombinacje różnych wtyczek stworzonych przez różnych programistów. Wraz z aktualizacją rdzenia WordPress, wtyczki również muszą być aktualizowane — albo w celu utrzymania ich synchronizacji z rdzeniem WordPress, albo w celu usunięcia luk wykrytych przez użytkowników.

WordPress wykonuje dobrą robotę, czyniąc te aktualizacje intuicyjnymi i intuicyjnymi w panelu sterowania. Jednak coraz częściej właściciele witryn zwracają się do agencji zajmujących się utrzymaniem WordPress, takich jak Naprawiono.net opiekować się ich witrynami WordPress.

Dlaczego potrzebujesz konserwacji WordPressa?

Jest wiele powodów; zbadajmy niektóre z krytycznych.

Bezpieczeństwo i zapobieganie hakerom

WordPress to najpopularniejszy CMS na świecie, a prawie 40% aktywnych stron internetowych używa go jako bazy. Popularne wtyczki, takie jak WooCommerce, oraz narzędzia do tworzenia stron, takie jak Divi i Elementor, rozszerzają funkcjonalność dla milionów użytkowników. Niezliczone inne wtyczki opracowane przez tysiące innych programistów, dużych i małych, są dostępne do szybkiej instalacji i konfiguracji.

To połączenie popularności i niescentralizowanego rozwoju oznacza, że ​​wirusy i hakerzy często atakują WordPress. Po wykryciu luka w zabezpieczeniach może zostać wykorzystana przez złośliwe podmioty na ogromnej liczbie stron internetowych. Mogą być wykorzystywane do kradzieży danych użytkownika, przeprowadzania ataków phishingowych lub częściej po prostu dla zabawy. W niektórych przypadkach backdoor można otworzyć i pozostawić na kilka miesięcy, zanim zostanie wykorzystany.

Dobra agencja remontowa np Naprawił przyjmie czterotorowe podejście do bezpieczeństwa.

Najpierw upewnij się, że wszystkie wtyczki i rdzeń WordPress są aktualne. Jest to oczywiście coś, co możesz zrobić sam, ale agencja zajmująca się konserwacją zapewni, że zostanie to zrobione szybko i najważniejsze, aby aktualizacje nie zepsuły funkcjonalności Twojej witryny. Odbywa się to poprzez umieszczenie aktualizacji w środowisku testowym.

Po drugie, śledząc ogłoszenia dnia zerowego i raporty o lukach w zabezpieczeniach. Firmy takie jak WPScan publikują aktualizacje, gdy tylko wtyczka jest podatna na ataki. Fixed.net monitoruje te alerty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i może natychmiast zareagować.

Po trzecie, zapewniając bezpieczeństwo hostingu i konfiguracji witryny. Można wprowadzić proste poprawki i poprawki, aby zapobiec uszkodzeniu witryny WordPress, w tym uniemożliwić wtyczkom zapisywanie do plików konfiguracyjnych.

Po czwarte, stale skanując witrynę pod kątem znanych złośliwych programów lub luk w zabezpieczeniach i usuwając je, jeśli zostaną znalezione. Zwykle robią to agencje konserwacji WordPress, które mają własne bazy danych sygnatur złośliwego oprogramowania.

Efekt końcowy jest taki, że Twoja witryna powinna pozostać aktualna, funkcjonalna i całkowicie wolna od złośliwego oprogramowania.

Kopie zapasowe

Wyobraźmy sobie, że coś dzieje się z Twoją witryną, co powoduje jej usunięcie lub uszkodzenie. Może to być naruszenie bezpieczeństwa, takie jak opisane powyżej, być może Twój dostawca usług hostingowych ma problemy, a może popełniłeś błąd i przypadkowo coś usunąłeś.

Agencje zajmujące się utrzymaniem witryny zapewnią, że masz kopie zapasowe swojej witryny, a także sprawdzą integralność tych kopii zapasowych. Idealnie byłoby, gdyby nie były to tylko kopie zapasowe WordPress – nie będą używać wtyczki takiej jak Updraft. Dobra agencja zajmująca się konserwacją wykona kopie zapasowe całej witryny, bazy danych i bazy danych.

Firmy takie jak Fixed.net również monitorują witrynę pod kątem problemów i mogą wskoczyć i naprawić problemy, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy.

Szybkość i audyty

Kontrole stanu są koniecznością dla każdej witryny. Mogą zapewnić, że Twoja witryna działa dobrze, że nie ma problemów z szybkością lub wydajnością. Agencja zajmująca się konserwacją WordPress zazwyczaj przeprowadza pełny audyt, gdy dołączasz do niej po raz pierwszy, aby upewnić się, że wszystko działa normalnie i naprawić wszelkie problemy.

Po zakończeniu będą śledzić wprowadzone zmiany, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że witryna działa dobrze we wszystkich punktach.

Poprawki i zmiany

Kolejną zaletą posiadania agencji WordPress Maintenance jest to, że może ona być pod ręką, aby wprowadzać drobne poprawki i zmiany w Twojej witrynie. Może to być przesłanie obrazu, nowy post na blogu, modyfikacja formularza kontaktowego, zmiana adresu e-mail – lub cokolwiek, co zwykle byłoby zbyt małe, aby agencja zajmująca się projektowaniem stron internetowych mogła sobie z tym poradzić.

Fixed.net oferuje zarówno plan konserwacji (ich plan „Care”), jak i pozwala płacić za te jednorazowe poprawki ad-hoc. Lub plan „Unlimited”, który obejmuje nieograniczoną liczbę takich poprawek.

Hosting

Podczas gdy hosting strony internetowej jest niezależny od konserwacji WordPress, często hosting strony internetowej będzie uwzględniony w konserwacji. Wynika to z faktu, że firma może łatwiej utrzymywać witrynę, gdy ma pełną kontrolę nad hostingiem w celu debugowania problemów.

Na przykład Fixed zapewnia kompleksowy hosting witryn internetowych, certyfikaty SSL i pocztę e-mail. Zajmą się migracją Twojej witryny na ich platformę bez dodatkowych kosztów; oznacza to, że możesz zaoszczędzić środki na obecnym dostawcy usług hostingowych.

Wybór agencji utrzymania WordPress

Oczywiście każda agencja zajmująca się utrzymaniem witryny, którą wybierzesz, musi Cię komplementować, a nie ograniczać. Upewnij się, że zachowujesz pełny dostęp do swojej witryny WordPress i masz dostęp do swojego środowiska hostingowego. Umożliwi Ci to wyprowadzenie się w przyszłości, jeśli zechcesz, i zapewni Ci kontrolę nad najważniejszym zasobem biznesowym — Twoją witryną internetową.

Nie ma potrzeby wiązać się długą umową. Najlepsze agencje będą oferować kroczące miesięczne umowy, które możesz anulować w dowolnym momencie. Podejście powinno polegać na tym, że ich obsługa jest wystarczająco dobra, abyś chciał zostać.

Na koniec upewnij się, że z kimkolwiek idziesz, można się z nim skontaktować i być przystępnym. Zadzwoń do nich i porozmawiaj przez swoją witrynę, aby upewnić się, że są dla siebie odpowiedni.

Na newsblog.pl polecamy Naprawiono.net, który od 2018 roku oferuje usługi WordPress Maintenance i opiekuje się tysiącami stron WordPress. Obsługują usługę 24/7, a technicy pracują w swoich biurach na całym świecie, a ich ceny zaczynają się od 29 GBP miesięcznie za pełne utrzymanie strony internetowej, w tym hosting.