01/20/2022

Dlaczego system Windows 10 mówi „Ten kolor nie jest obsługiwany” podczas wybierania kolorów akcentujących

Udostępnij teraz w social media:

Wczesna wersja systemu Windows 10 zawierała ograniczoną liczbę kolorów, które użytkownicy mogli ustawić jako kolor akcentu dla menu startowego, pasków tytułu i paska zadań. Albo to, albo użytkownicy mogli mieć system Windows 10 automatycznie wybierać kolor z tapety jako kolor akcentujący. Nie trzeba dodawać, że w obu przypadkach wybór był ograniczony. Aktualizacja twórców w kwietniu 2017 naprawiła ten problem. Użytkownicy mogą wybrać dowolny kolor akcentu. Mogą określić kod RGB lub HEX koloru, aby wybrać go precyzyjnie, lub mogą bawić się selektorem koloru. Czasami jednak system Windows 10 mówi, że ten kolor nie jest obsługiwany, co jest dziwne, biorąc pod uwagę, że wyświetla je doskonale.

Sprawdź -   Jak zrobić Windows USB z terminalu Linux

Ten kolor nie jest obsługiwany

Windows 10 nie tylko informuje Cię, kiedy kolor nie jest obsługiwany. Informuje również, kiedy kolor może być trudny do zobaczenia. Kolor nie jest obsługiwany oznacza, że ​​kolor jest zbyt ciemny lub zbyt jasny, aby można było na nim odczytać tekst.

To nie ma większego sensu, ponieważ system Windows 10 może wyświetlać tekst zarówno w kolorze czarnym, jak i białym. Jeśli wybierzesz ciemny kolor akcentu, system Windows 10 automatycznie wyświetli tekst w menu Start, a paski tytułu na biało. Logo systemu Windows na przycisku Start również zmienia kolor, dzięki czemu jest widoczne na tle ciemnego koloru akcentującego.

Sprawdź -   Jak naprawić Google Meet nie działa na Androidzie

Podobnie system Windows 10 dostosowuje się również do jasnych kolorów i wyświetla tekst w kolorze czarnym po wybraniu jasnego koloru akcentującego. Wydaje się jednak, że Windows 10 ma próg. Kiedy kolory stają się zbyt ciemne lub zbyt jasne, oznacza to, że mogą być trudne do zobaczenia.

Dzieje się tak, ponieważ nie chodzi tylko o użycie czerni lub bieli jako koloru tekstu. Zrzuty ekranu powyżej pokazują, jak tekst będzie wyglądał na aktywnych oknach, oknach w tle, na pasku zadań itp. Nie zawsze jest on czarny lub biały. Zamiast tego używa odmian wybranego koloru, które są rzeczywiście trudne do odczytania.

Sprawdź -   Dlaczego rok 2020 to idealny czas na ponowne odwiedzenie IRC

Rozwiązanie

Jedynym rozwiązaniem jest użycie koloru, który według systemu Windows 10 jest zgodny. Jeśli wybierzesz kolor, który Twoim zdaniem jest wystarczająco łatwy do odczytania ze wszystkich czterech pól kolorów pokazanych w podglądzie, możesz go wybrać. Jeśli jednak system Windows 10 po prostu mówi, że kolor nie jest obsługiwany, nie można go w ogóle ustawić. Nie weźmie pod uwagę Twojej opinii, jeśli chodzi o niekompatybilny kolor.

To jest problem z interfejsem użytkownika. Inne systemy operacyjne zwykle znajdują obejście tego rodzaju rzeczy. Ma to związek z tym, jak system Windows 10 wyświetla określone elementy w systemie operacyjnym i musi istnieć jeszcze kilka motywów obsługujących inne kolory.

x