iOS

Dlaczego w aplikacji Wiadomości w iOS 10 brakuje wyszukiwania grafiki

Wiadomości w iOS 10 mają cały szereg nowych funkcji. Jest to jedna z najbardziej zaktualizowanych aplikacji w iOS 10. W nowej wersji stworzono ekosystem aplikacji dla Wiadomości, który umożliwia dodawanie do niej jeszcze większej liczby funkcji za pośrednictwem aplikacji innych firm. Jedną z godnych uwagi funkcji w aplikacji Wiadomości jest natywna obsługa formatu GIF. Ta funkcja nazywa się wyszukiwanie grafiki. Aplikacja od dawna może odtwarzać GIF-y, ale od iOS 10 możesz teraz wyszukiwać i wstawiać GIF-y z poziomu aplikacji. Nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, aby korzystać z tej funkcji, jednak nie jest ona dostępna dla wszystkich. Jest regionem zablokowanym i jeśli nie mieszkasz w odpowiednim miejscu, po prostu go nie zobaczysz. Istnieje prosta obejście, które pozwoli Ci uzyskać tę funkcję, tylko nie natywnie, w aplikacji Wiadomości. Oto jak.

Ograniczenia regionalne

Firma Apple nałożyła regionalne ograniczenia na funkcję wyszukiwania grafiki. Jest dostępny tylko w Australii, Kanadzie, Indiach, Irlandii, Japonii, Nowej Zelandii, Filipinach, Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jeśli mieszkasz poza tymi krajami, funkcja nie będzie dostępna.

Nie ma znaczenia, czy była dostępna w wersji beta systemu iOS 10. Beta umożliwiła dostęp do tej funkcji niektórym użytkownikom mieszkającym poza tymi obszarami, ale wersja wydana nie jest tak przyjazna.

Jeśli mieszkasz w jednym z tych krajów i nadal go nie widzisz, być może będziesz musiał go włączyć. Jeśli nie mieszkasz w tych krajach, ale chcesz korzystać z tej funkcji, będziesz musiał to obejść.

Włącz wyszukiwanie grafiki w wiadomościach

Aby włączyć wyszukiwanie obrazów w Wiadomościach, otwórz aplikację Wiadomości i dotknij przycisku „App Store” obok pola wprowadzania tekstu. Kliknij przycisk siatki u dołu, a następnie wybierz „Sklep”. Po otwarciu panelu sklepu przejdź do zakładki Zarządzaj i włącz #image. Nie zobaczysz #image na karcie Zarządzaj, jeśli mieszkasz poza krajami, w których jest dostępny.

Praca w przypadku użytkowników z ograniczeniami w regionie

iOS 10 może zablokować Ci natywną funkcję GIF, ale to nie znaczy, że nie możesz jej mieć. Istnieje wiele aplikacji do wyszukiwania GIF-ów dostępnych na iOS, a Giphy to aplikacja, która została zaktualizowana o obsługę aplikacji Message. Wystarczy pobrać aplikację i włączyć ją w Wiadomościach.

giphy-messages-app

Możesz teraz wyszukiwać i wstawiać pliki GIF z poziomu aplikacji Wiadomości.

Pobierz Giphy z App Store

x