Dlaczego warto uczyć się ReactJS i 12 najlepszych zasobów, z których można się tego nauczyć

W tym artykule porozmawiamy o ReactJS i o tym, jak staje się on coraz najpopularniejszą biblioteką do programowania front-end.

Co to jest ReactJS?

ReactJS to biblioteka JavaScript o otwartym kodzie źródłowym do tworzenia interfejsów użytkownika (UI). Został pierwotnie opracowany przez Facebooka i jest obecnie utrzymywany przez wszystkich współtwórców open-source, w tym FB.

Jak działa ReactJS?

React działa poprzez zmianę modelu DOM strony i renderuje wszelkie zmiany wprowadzone w modelu DOM podczas interakcji/aktualizacji strony. Te zmiany DOM mogą być wykonane przez użytkownika lub automatycznie przez system. Wykrywa zmiany wprowadzone w DOM i aktualizuje tylko te konkretne zmiany, dzięki czemu jest szybki w przypadku dynamicznych witryn internetowych, ponieważ zmienia się tylko niewielka część kodu HTML bez ponownego ładowania całej strony internetowej.

Opracowany z myślą o szybkości

Facebook to dynamiczna strona internetowa i do ładowania nowych treści; nie jest możliwe wielokrotne renderowanie całego DOM w celu wprowadzenia niewielkich zmian na stronie, ponieważ spowolni to całą witrynę. React rozwiązuje ten problem w wyjątkowy sposób; przechowuje „wirtualny DOM”, który jest kopią rzeczywistego DOM, który jest wyświetlany użytkownikowi.

Za każdym razem, gdy dokonywana jest zmiana w rzeczywistym DOM, React najpierw zmienia wirtualny DOM, a następnie sprawdza różnicę między rzeczywistym a wirtualnym DOM. Pomaga to w identyfikacji elementów, które muszą być ponownie renderowane na ekranie. W ten sposób aktualizuje tylko wymagane elementy, co znacznie przyspiesza.

Nowy sposób

React spopularyzował zupełnie nową architekturę aplikacji webowych o nazwie Single Page Application. Wcześniej strona internetowa była ładowana z serwera i wszystko, co klikniesz, powodowało wysłanie nowego żądania do serwera, a przeglądarka załadowała nową stronę.

Natomiast aplikacje jednostronicowe ładują stronę internetową (HTML, CSS, JS) tylko raz, a każda dalsza interakcja z aplikacją ładuje tylko wymagane dane lub wykonuje akcję na serwerze. To nigdy nie przeładowuje całej aplikacji, dzięki czemu jest lżejsza po stronie serwera, a także szybsza.

Gmail, Facebook i Twitter to przykłady SPA.

Krajobraz tworzenia stron internetowych

Przeszliśmy długą drogę do rozwoju.

Wcześniej trzeba było nauczyć się wielu języków, aby stworzyć backend i frontend, a następnie sprawić, by współpracowały ze sobą. Trzeba by zdobyć duże doświadczenie w obu dziedzinach, aby zacząć tworzyć złożone aplikacje, ale teraz wiele się zmieniło z powodu nowych, słodkich technologii.

API na ratunek

Interfejs programowania aplikacji (API) to fragment kodu, który definiuje sposób interakcji różnych składników kodu. Te kody mogą być własnością każdego i mogą być wszędzie. To niesamowity sposób na oddzielenie funkcjonalności kodu od jego użyteczności. Interfejsy API umożliwiają programiście tworzenie/aktualizowanie/odczytywanie/usuwanie danych (CURD) bez konieczności rozumienia sposobu, w jaki te operacje są wykonywane przez serwer.

Interfejsy API stały się najpopularniejszym sposobem, w jaki aplikacje frontendowe komunikują się teraz z serwerem i wymieniają dane. React w pełni wykorzystuje API, większość interakcji ze światem zewnętrznym odbywa się za pomocą API, dzięki czemu pomaga w prawdziwym oddzieleniu kodu frontendowego od backendu.

Powstanie Node.js

Jak doskonale podsumował na Wikipedia„Node.js to otwarte, wieloplatformowe środowisko wykonawcze JavaScript, które wykonuje kod JavaScript poza przeglądarką internetową”.

Node pozwalał programistom na uruchomienie fragmentu kodu napisanego w JavaScript po stronie serwera. To otworzyło programistom zupełnie nowy sposób pisania aplikacji. Można by teraz napisać cały backend używając Javascript. To pozwoliło programistom bardzo łatwo stać się programistami z pełnym stosem.

Za pomocą opanowanie JavaScript, każdy mógł teraz potencjalnie napisać całą aplikację. Jest to jeden z powodów, dla których Node staje się modnym środowiskiem wykonawczym do tworzenia aplikacji.

Połączenie tych technologii zmieniło krajobraz tworzenia stron internetowych. Teraz dużo łatwiej jest zostać programistą internetowym. Każdy może teraz uruchamiać skomplikowane aplikacje internetowe, mając wystarczającą praktykę. Jest to również jeden z głównych powodów wzrostu popytu ze strony twórców stron internetowych w branży. Ponieważ coraz więcej firm przenosi się do Internetu, będzie większe zapotrzebowanie na programistów i programistów, a każdemu, kto chce przejść do kodowania, będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Niech dane mówią same za siebie.

Przyjrzyjmy się teraz, co tysiące programistów mają do powiedzenia na temat ich kolejnych wyborów zawodowych. Hackerrank przeprowadził ankietę, w której odpowiedziało 116 000 programistów. Oto odpowiednie spostrzeżenia z raport.

Język, który musisz znać

JavaScript, który jest językiem używanym do tworzenia frontendu, a także React, jest najlepiej znanym językiem wśród programistów i staje się coraz bardziej popularny od 2018 roku.

Jesteś na żądanie

W zależności od wielkości firmy zapotrzebowanie na programistów frontend w branży jest prawie takie samo.

Również ze wzrostem popularności Node. Inżynierowie frontendu mogą teraz nawet zostać inżynierami backendu i przejść do Full Stack Development. Otwiera to ogromne możliwości rozwoju.

Reaguj wyprzedzając AngularJS

Popularność Reacta rośnie z roku na rok i ma przejąć kontrolę AngularJS wkrótce. Łatwość nauki i oferowane przez nią zalety techniczne to przyczyny tego trendu.

Każdy uczy się Reacta.

React pokonuje wszystkie inne frameworki frontendowe ogromną przewagą, jeśli chodzi o naukę. Wielu deweloperów chętnie wskakuje do pociągu React, który oferuje zupełnie nowy świat możliwości.

Skąd się tego nauczyć?

Teraz, gdy znasz już wszystkie powody, aby nauczyć się Reacta, oto kilka zasobów, które powinieneś rozważyć, aby się tego nauczyć.

Kod z Mosh

Styl nauczania Mosha jest jednym z najlepszych na świecie. Rozumie dokładnie problemy, z którymi może się zmierzyć uczeń, i uczy tego bezpośrednio w filmach. Jest bardzo praktyczny i wszystkie jego kursy są dobrze przygotowane. Z ponad 20-letnim doświadczeniem w kodowaniu jest niesamowitym nauczycielem.

Kurs React autorstwa Mosz jest bardzo prosty i przeprowadza Cię przez każdy aspekt biblioteki React, budując prawdziwą aplikację, której można używać w prawdziwym świecie. Jest idealny, aby doprowadzić Cię do poziomu średniozaawansowanego od zera.

Kompletny przewodnik

Ten kurs przeprowadzi Cię przez React w bardzo płynny sposób. Wszystkie przykłady są dobrze wyjaśnione i zaimplementowane w filmach. Kurs stopniowo zwiększa trudność, ponieważ prowadzi użytkowników przez różne sposoby realizacji tego samego. To świetny kurs na początek i przejście do poziomu średniozaawansowanego.

Specjalizacja React

Dla użytkowników, którzy są bardziej przyzwyczajeni do środowiska kierowanego, najlepszym możliwym sposobem jest uczenie się od profesora. Ten kurs oferowany przez HKUST jest najwyżej ocenianym kursem na Coursera i uczy od podstaw.

Kurs obejmuje również aspekty informatyki, dzięki czemu możesz myśleć z perspektywy dobrego programisty, który bierze pod uwagę skalowalność, bezpieczeństwo i wszystkie inne aspekty podczas budowania świetnej strony internetowej. Najlepszą częścią nauki z Coursera jest zdobycie certyfikatu na koniec kursu. Certyfikaty Coursera dodają wiele wartości do twojego CV i mogą być fantastyczną pomocą w karierze.

Nanostopnia

Ten program nanostopni od Udacity da Ci niezbędny impuls do Twojej kariery. Ten kurs obejmuje również React Native, który jest frameworkiem do tworzenia aplikacji hybrydowych, który może działać zarówno na systemach iOS, jak i Android.

Nauczyciele tych nanostopni są wysoko wykwalifikowani i mają duże doświadczenie w nauczaniu. Stopień obejmuje również wsparcie kariery, które pomaga studentom znaleźć pracę w dobrej firmie. Mentorzy techniczni dostępni przez cały kurs ułatwiają naukę.

Dla początkujących

YouTube to jedna z najlepszych platform edukacyjnych na świecie. Dla osób, które chcą zdobyć darmową wiedzę i ulepszyć swoje życie, YouTube jest źródłem, które nigdy nie zawiedzie.

Ta seria samouczków autorstwa Viswash przeprowadzi Cię przez React od bardzo podstawowego. Jest to dobry samouczek dla początkujących, po którym mogą przejść do kursów średniozaawansowanych.

Reaguj dla początkujących

Reactforbeginners.com tworzy pełną aplikację internetową od podstaw podczas nauczania tego kursu. Uczy także, jak wdrożyć aplikację na Netlify.

Wes, instruktor, zabiera swoich uczniów z każdego aspektu prawdziwej aplikacji, w tym animacji i projektowania. To odróżnia kurs od innych. Pokazuje wszystko początkującemu i uczy wystarczająco dużo, aby wyjść i kopać głębiej.

Pełny rozwój stosu

Dla użytkowników, którzy chcą wejść „wszystko” w rozwój pełnego stosu i zbudować całą aplikację przy użyciu React, Node i JS, ten program główny autorstwa Edureka jest idealny dla Ciebie. Program przeprowadza Cię przez wszystkie koncepcje jeden po drugim, a następnie łączy je ze sobą, tworząc w pełni funkcjonalną aplikację internetową.

Program korzysta również z nierelacyjnej bazy danych o nazwie MongoDB w zapleczu.

freeCodeCamp

freeCodeCamp to jeden z najlepszych sposobów nauki programowania dla początkujących. Oferują całkowicie praktyczne lekcje, podczas których użytkownik przechodzi przez każdy element Reacta i wdraża je podczas nauki koncepcji.

Najlepsze jest to, że możesz w końcu wykorzystać swoje nowo nabyte umiejętności i pomóc organizacji charytatywnej w stworzeniu jej witryny i wesprzeć słuszną sprawę.

Kodowanie dla przedsiębiorców

Jeśli jesteś kimś, kto po prostu chce zacząć i zbudować coś za pomocą React ASAP, możesz zacząć od projektu przez codingforentrepreneurs.com. Projekt może nie obejmować wszystkich podstaw, ale nauczy Cię wystarczająco dużo, aby zacząć i uczyć się poprzez tworzenie projektów.

Niezgoda

Kanał Web Dev i Web Design na Discord to jeden z najlepszych kanałów do łączenia się z podobnie myślącymi ludźmi, którzy pomagają Ci na każdym etapie Twojej podróży. Kanał jest bardzo aktywny i można na nim znaleźć ludzi o różnych poziomach umiejętności, więc jest to idealne miejsce dla każdego, kto interesuje się Reactem lub ogólnie tworzeniem stron internetowych. Możesz dołączyć do kanału za pomocą ten link.

Kolejny discord poświęcony w całości React to Reactiflux.

Reddit

Pierwsza strona Internetu ma również stronę główną dla ReactJS. Tutaj znajdziesz wszelkiego rodzaju fajne rzeczy, które ludzie robią za pomocą Reacta. Oferuje możliwość przeglądania projektów innych użytkowników, a także publikowania własnych projektów i pytań.

Dokumentacja

Wreszcie, najlepszym źródłem do poznania wszelkiego rodzaju kodu jest przyjrzenie się jego dokumentacja. React to biblioteka typu open source, co oznacza, że ​​każdy może zajrzeć do jej kodu, a nawet go zmodyfikować. Gdy będziesz doskonalić swoje umiejętności poza poziom średniozaawansowany, ta dokumentacja może pomóc Ci zagłębić się w React i korzystać z niektórych zaawansowanych funkcji, które oferuje.