DocuFreezer konwertuje pliki MS Doc, Excel, PPT na PDF i obrazy [Windows]

DOCX stał się światowym standardem typu dokumentów i bez wątpienia masz do czynienia z tymi plikami dość regularnie, jeśli używasz pakietu Microsoft Office. Ale czasami chcesz uniemożliwić innym modyfikowanie Twoich dokumentów. I wydaje się raczej przydatne, aby przekonwertować je na obraz lub plik PDF, aby zapobiec niewłaściwemu użyciu. Wcześniej omawialiśmy mnóstwo aplikacji, które pozwalają konwertować dokumenty tekstowe na pliki PDF lub pliki graficzne, które można tylko wyświetlać, lub odwrotnie. DocuFreezer to nowe narzędzie od ludzi z fCoder, które w łatwy i efektywny sposób konwertuje dokumenty Microsoft Word, Excel i PowerPoint do formatu PDF, JPEG, TIFF i PNG.

Aby zobaczyć, jak działa DocuFreezer, przejdźmy przez przepływ pracy. Oto, co widzisz po uruchomieniu programu. Interfejs jest dość prosty, ale narzędzie spełnia swoje określone zadanie. Interfejs użytkownika zawiera pasek boczny po lewej stronie, który zasadniczo zawiera opcje dodawania lub czyszczenia plików. U dołu znajdziesz wszystkie opcje określające format wyjściowy i katalog konwertowanego pliku.

Aby rozpocząć, możesz przeciągnąć i upuścić pliki dokumentów na interfejs DocFreezera lub kliknąć „Dodaj pliki” lub „Dodaj folder”, aby zrobić to samo. Należy zauważyć, że aplikacja wymaga zainstalowania w systemie pakietu Microsoft Office 2010 lub nowszego, ponieważ korzysta z dostarczanego z nią interfejsu API do prawidłowego działania.

DocuFreezer

Jeśli chodzi o obsługę formatu wejściowego, DocuFreezer może pracować z wieloma typami plików. Próbowałem wrzucić do niego pliki DOCX, PDF i XLS, z których wszystkie działały absolutnie jak urok.

Na froncie wyjściowym można konwertować pliki do formatu PDF, JPEG, TIFF i PNG, a DocuFreezer pozwala skonfigurować dodatkowe ustawienia dla każdego typu formatu w oknie Ustawienia formatu wyjściowego. Na przykład możesz określić, czy chcesz konwertować do formatu PDF-A, czy zwykłego. Podobnie możesz dostosować jakość wyjściową formatu JPEG. Możesz także określić niestandardową „Rozdzielczość resteryzacji” (domyślnie ustawiona na 200).

Po kliknięciu przycisku „OK” określone ustawienia zostaną zapisane, a następnym krokiem jest kliknięcie przycisku „Start” w oknie głównym aplikacji w celu konwersji plików. Program powiadamia o sukcesie lub niepowodzeniu każdej konwersji.

DocuFreezer_Quality

Główną wadą DocuFreezer jest to, że wymaga on zainstalowania pakietu Microsoft Office 2010 lub nowszego w celu wykorzystania jego interfejsów API do konwersji dokumentów, co może ograniczyć jego atrakcyjność. Ale poza tym jest to dobry program do konwersji dokumentów do plików PDF lub plików graficznych.

DocFreezer jest darmowy do użytku osobistego, ale wymaga zakupu licencji do użytku komercyjnego.

Pobierz DocuFreezer