Dodaj konfigurowalne widżety do ekranu startowego systemu Windows 8

Uwielbiam to lub nienawidzę, ekran startowy w systemie Windows 8 jest tutaj na stałe. Jeśli używasz systemu Windows 8 lub Windows 8.1, wiesz, o czym mówię. Chociaż przyzwyczajenie się do nowej wersji systemu Windows zajmuje trochę czasu, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz korzystać z nowej wersji systemu Windows, ekran startowy zawiera kilka przydatnych funkcji, takich jak umożliwianie dostępu zarówno do aplikacji metra, jak i aplikacji komputerowych pod jednym dachem, i jest łatwiejsza w nawigacji urządzenia z ekranem dotykowym niż tryb pulpitu. Ale przyznajmy, interfejs ekranu startowego ma swoje własne wady, z których jedną jest to, że nie można go zbytnio dostosowywać. Na przykład nie wyświetla czasu ani nie pozwala wyświetlić stanu sieci bez wchodzenia na pulpit. Start Screen Unlimited to aplikacja innej firmy, która próbuje wypełnić tę lukę i uczynić ekran startowy bardziej użytecznym.

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem zrozumienia, co naprawdę robi Start Screen Unlimited (który od teraz będę nazywać SSU), jest kilka zrzutów ekranu. Oto jeden poniżej. SSU po prostu dodaje kilka przydatnych gadżetów do ekranu startowego, czyniąc go bardziej użytecznym i funkcjonalnym.

Aplikacja jest dostępna w wersjach Lite i Deluxe, gdzie pierwsza jest bezpłatna, a późniejszą można zamówić i kupić online. Różnica między nimi polega na tym, że Deluxe pozwala używać go do celów komercyjnych, oferuje automatyczne aktualizacje i pozwala dodawać niestandardowe menu 3D. Lite nie ma wszystkich tych funkcji, a także wsparcia online.

Ekran startowy bez ograniczeń

Po zainstalowaniu wersja Lite SSU dodaje kilka przydatnych widżetów w górnej części ekranu startowego, w tym konfigurowalny zegar, który wyświetla godzinę i datę, pole wyszukiwania do wyszukiwania w Google, Bing, Wikipedii, Amazon, eBay, Twitterze i Yahoo, menu systemowe, które pozwala otworzyć Mój komputer, Panel sterowania, Ustawienia, a także menu zasilania, które umożliwia wykonywanie czynności hibernacji, wyłączania, uśpienia i ponownego uruchamiania. Możesz łatwo przeciągać i przenosić te widżety za pomocą kursora myszy.

Uruchom Screen_Widgets

Oto kolejne bliższe spojrzenie na SSU. Aplikacja zawiera kolejny widżet, który pozwala monitorować zużycie baterii notebooka, ultrabooka lub tabletu z systemem Windows 8 lub 8.1, siłę sygnału Wi-Fi i wykorzystanie dysku.

Monitor Widget

Chociaż SSU nie jest bardzo konfigurowalne, pozwala zmienić kilka rzeczy w oknie Ustawienia; możesz wybrać, które widżety chcesz wyświetlać i dostosować widżet zegara spośród różnych opcji.

Ekran startowy Unlimited_Options

Ogólnie rzecz biorąc, SSU Lite jest dobre tylko dla tych, którzy często potrzebują Google coś z ekranu startowego i nie chcą najpierw przełączać się na przeglądarkę internetową. Jest to również przydatne, jeśli chcesz szybko wykonać czynności związane z zasilaniem, które nie były obecne na ekranie startowym przed aktualizacją Windows 8.1 Update 1.

Pobierz ekran startowy bez ograniczeń