Dodaj notatki do wiadomości e-mail lub wątku konwersacji [Chrome]


Konieczność przejrzenia całej rozmowy e-mailowej w celu znalezienia ważnych informacji to strata czasu. Gdybyśmy żyli w świecie, w którym komunikacja była nauką do perfekcji, być może e-maile byłyby o wiele łatwiejsze do zarządzania, ale ponieważ żyjemy w świecie złych tematów e-mailowych, ważne informacje są rozrzucone w długich rozmowach e-mailowych. W tym przypadku pomogłaby uwaga, że ​​możemy regularnie aktualizować, aby za każdym razem, gdy otwieraliśmy ten wątek, przedstawiać nam najważniejsze informacje z rozmowy. Notatki dla Gmaila to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które umożliwia tworzenie notatek w Gmailu. Możesz tworzyć notatki dla siebie i przypinać je do skrzynki odbiorczej, aby były widoczne przy każdym otwarciu wiadomości e-mail. Alternatywnie możesz dodać notatkę do wiadomości e-mail lub do całego wątku. Notatki pojawiają się wraz z wątkiem lub wiadomością e-mail, co ułatwia ich śledzenie. Możesz także ustawić przypomnienie dla tworzonych notatek.

Po zainstalowaniu Notes for GMail dodaje ikonę Gmaila obok linku do Twojego profilu Google Plus. Będziesz musiał zezwolić rozszerzeniu na dostęp do wiadomości e-mail itp., Zanim zaczniesz go używać. Po skonfigurowaniu zobaczysz przycisk dodawania notatki w skrzynce odbiorczej i po otwarciu wątku e-mail.

notatka o wątku

Kliknij przycisk Dodaj notatkę, aby dodać notatkę do wiadomości e-mail, lub kliknij opcję Dodaj notatkę do wątku, aby dodać pojedynczą notatkę dla całego wątku. Edytor notatek obsługuje podstawową edycję, a notatkę można przypiąć u góry wiadomości e-mail lub u góry skrzynki odbiorczej. Po przypięciu do skrzynki odbiorczej temat wiadomości e-mail jest dodawany automatycznie.

Uwaga

Przypomnienie można ustawić dla każdej utworzonej notatki lub, jeśli nie chcesz dodawać notatki do wiadomości e-mail, ale chcesz w jakikolwiek sposób utworzyć przypomnienie, otwórz wiadomość e-mail i kliknij przycisk kalendarza obok przycisku Więcej. Wprowadź opis oraz ustaw datę i godzinę przypomnienia.

przypomnienie

Rozszerzenie działa dobrze i osobiście szukałem sposobu na dodawanie notatek do wiadomości e-mail, aby notatka była tam, gdy ją otwieram, dając jej kontekst, a Notatki dla Gmaila właśnie to robią. Występuje drobny błąd, a może lepiej byłoby nazwać to przeoczeniem. Podczas tworzenia notatki do wiadomości e-mail istnieje możliwość przypięcia jej do góry lub do skrzynki odbiorczej. Po zapisaniu notatki i ponownym przejściu do opcji przypinania przez najechanie kursorem na notatkę, opcja przypięcia umożliwia przypięcie notatki tylko na górze wiadomości e-mail, ale nie do skrzynki odbiorczej. Oprócz tej jednej małej wady rozszerzenie działa dobrze.

Zainstaluj uwagi dotyczące Gmaila z Chrome Web Store