Dodaj reguły, aby zmodyfikować adresy URL i uzyskać kody QR dla nich z paska adresu URL

Jedną z rzeczy, które uwielbiam w sklepie Google Play, jest to, że mogę wysyłać aplikacje do pobrania na telefon z komputera. Pracuję na komputerze m i tam znajduję aplikacje i czytam o nich, więc przełączenie się na telefon, a następnie wyszukanie aplikacji w sklepie z aplikacjami nie jest wygodnym rozwiązaniem. Niestety tak to działa w przypadku użytkowników iPhone’a i za każdym razem, gdy widzę aplikację na iOS, która mi się podoba, muszę ją ponownie wyszukać na moim iPhonie. Smart QrCode Generator to rozszerzenie Chrome, które to upraszcza; generuje kod QR z bezpośrednim linkiem do pobrania ze sklepu App Store lub Windows Phone z adresu URL, gdy strona aplikacji jest otwarta w przeglądarce. Do paska adresu URL zostanie dodany przycisk, a po jego kliknięciu można uzyskać kod QR do łącza lub do samego adresu URL. Zeskanuj go w telefonie, a otworzy się adres URL. Jeśli zeskanowałeś kod QR, który ma bezpośredni link do pobrania aplikacji, odpowiednia aplikacja sklepu z aplikacjami na twoim urządzeniu otworzy się i przekieruje do strony aplikacji, dla której utworzyłeś kod.

Rozszerzenie jest proste w użyciu; Otwórz stronę pobierania aplikacji w przeglądarce i poszukaj kwadratowego przycisku na pasku adresu URL. Kliknij go, a domyślnie otworzy się wyskakujące okienko z kodem QR wygenerowanym dla adresu URL. Jeśli wolisz uzyskać bezpośredni link do pobierania, możesz kliknąć opcję bezpośredniego pobierania w wyskakującym okienku, aby uzyskać inny kod QR.

Inteligentny generator QrCode

Na smartfonie będziesz potrzebować aplikacji, która może skanować kody QR, są one bardzo łatwe do zdobycia i przeważnie są bezpłatne. Kiedy skanujesz kod, powiedzmy, że urządzenie iOS, na którym testowaliśmy rozszerzenie, aplikacja najpierw przekieruje do Twojej przeglądarki (lub własnej przeglądarki, jeśli ją obsługuje), ponieważ właśnie zeskanowany kod był nadal adresem URL i Twoja przeglądarka ma to obsłużyć. Jeśli wybrałeś opcję bezpośredniego pobierania w celu wygenerowania adresu URL, przeglądarka otworzy się najpierw, a następnie automatycznie przełączy się do App Store.

Rozszerzenie nie ogranicza się tylko do pracy z linkami do stron pobierania aplikacji; możesz uzyskać kod QR dla dowolnego linku, który chcesz, a także możesz dodać reguły dla niektórych witryn, aby rozszerzenie wiedziało, jaki rodzaj kodu QR ma wygenerować. Reguły są dodawane z opcji rozszerzenia i domyślnie zawiera 7 reguł. Reguły pozwalają ustawić domenę, dodać modyfikator do adresu URL, który rozszerzenie powinno zastosować podczas generowania kodu QR i gotowe.

Opcje inteligentnego generatora QrCode

Inteligentny generator QrCode to coś więcej niż przeciętne rozszerzenie generujące kod QR; to modyfikator adresu URL, który daje użytkownikom elastyczność w dodawaniu własnych reguł modyfikacji adresu URL i generowaniu takich samych kodów QR.

Pobierz inteligentny generator QrCode z Chrome Web Store