Dostosuj pozycję paska bocznego przeglądarki Firefox, dostępność i więcej

Jeśli używasz Firefoksa, zawsze możesz znaleźć sposób na poprawę jakości przeglądania. Potężna przeglądarka internetowa typu open source pozwala zainstalować mnóstwo rozszerzeń innych firm, które pomagają zwiększyć jej funkcjonalność. Jedną z największych zalet Firefoksa jest pasek boczny, który umożliwia szybki dostęp do zakładek lub elementów historii, gdy jest to wymagane, w przeciwnym razie pozostaje ukryty za lewą krawędzią przeglądarki, aby nie zakłócać przepływu pracy. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, pasek boczny Firefoksa nie jest tak potężny, jak mógłby być, a po użyciu dodatku OmniSidebar do Firefoksa mogę śmiało powiedzieć, że pasek boczny ma miejsce na ulepszenia.

Omnibar_Sidebar- (1)

OmniSidebar zastępuje domyślny pasek boczny Firefoksa ulepszoną wersją z lepszą dostępnością i kilkoma świetnymi opcjami dostosowywania. Na początek pozwala przełączać się między wieloma paskami bocznymi za pomocą jednego kliknięcia. Domyślnie możesz wywołać zakładki lub pasek historii, naciskając odpowiednio Ctrl + B lub Ctrl + H, ale dzięki OmniSidebar można szybko wykonać skok, klikając tytuł paska bocznego.

Oto opcje paska bocznego, między którymi możesz natychmiast nawigować:

Zakładki
Historia
Witryny LastPass
Pasek boczny dodatków
Brudnopis
Zobacz informację o stronie
Konsola błędów
Pliki do pobrania

OmniBar

W przeciwieństwie do swojego natywnego odpowiednika, Omnisidebar posiada przycisk, który umożliwia odłączenie go od lewej strony do pływającego okna, co pozwala na przesuwanie go w dowolne miejsce i po prostu zamknięcie go, naciskając przycisk „X”, gdy skończysz.

Rozszerzenie dodaje ikonę w pasku adresu. Kliknięcie tej ikony umożliwia przełączanie wyświetlania paska bocznego. Możesz także kliknąć tę ikonę prawym przyciskiem myszy, aby przełączać się między różnymi paskami bocznymi, przełączać się między pełnym i minipaskiem bocznym oraz uzyskać dostęp do opcji rozszerzenia.

Opcje OmniSidebar są podzielone na trzy zakładki: Główny pasek boczny, Podwójny pasek boczny i Globalny. Na pierwszych dwóch kartach możesz przełączyć pasek boczny z prawej krawędzi na lewą lub dodać drugi pasek boczny po prawej, aby uzyskać dostęp do dwóch pasków bocznych jednocześnie. Możesz także zmienić skrót klawiszowy używany do aktywacji OmniSidebar (domyślnie F8). Trzecia zakładka umożliwia dostosowanie parametrów interfejsu użytkownika, takich jak między innymi efekty przejścia i przezroczystość.

Opcje OmniSidebar

Ogólnie rzecz biorąc, świetna opcja dostosowania paska bocznego Firefoksa do własnych upodobań.

Zainstaluj OmniSidebar dla przeglądarki Firefox

[via Ghacks]