Dostosuj układ ikon w folderach iOS 7 za pomocą FolderEnhancer

Wkrótce po wydaniu iOS 7 omówiliśmy metodę wykorzystującą błąd znaleziony w zaktualizowanym oprogramowaniu, aby umożliwić użytkownikom tworzenie folderów w folderach na ich iPhonie. Ta funkcja przypomina słynną modyfikację jailbreak o nazwie FolderEnhancer, która ożywiła koncepcję zagnieżdżonych folderów w starszych wersjach iOS. Chociaż iOS 7 ulepszył wiele aspektów folderów, nadal nie wprowadził zagnieżdżonych folderów i możliwości dostosowania układu ikon do miksu. Dlatego FolderEnhancer na iOS 7 jest nadal odpowiednią wersją, ponieważ umożliwia użytkownikom tworzenie wielopoziomowych folderów na urządzeniach z systemem iOS, a także może być używany do zmiany liczby ikon pojawiających się w każdym wierszu i kolumnie folderów. Różne aspekty animacji związanych z folderami w systemie iOS 7 można również kontrolować za pomocą poprawek, a nawet zmienić zachowanie folderów po uruchomieniu aplikacji.

FolderEnhancer-for-iOS-7-settings FolderEnhancer-for-iOS-7

Aby utworzyć zagnieżdżone foldery, po prostu uruchom dowolny folder na swoim urządzeniu i przeciągnij ikonę aplikacji na inny, tak jak są tworzone foldery na ekranie głównym. Podfolderom można nadawać dowolne nazwy, a ekran główny zapewnia miniaturowy widok wszystkich zagnieżdżonych folderów.

FolderEnhancer-iOS-7-Cydia-tweak-home-screen

FolderEnhancer należy skonfigurować za pomocą menu Ustawienia. Oferowane opcje nie są zbyt skomplikowane i można je dość łatwo zrozumieć. Sekcja „Efekt” umożliwia przełączanie domyślnej animacji folderu. Druga opcja w tej sekcji umożliwia użytkownikom utrzymanie statycznej tapety w tle folderu po jego otwarciu.

Druga sekcja ustawień FolderEnhancer dotyczy zamykania folderów. Ponieważ największą funkcją oferowaną przez to ulepszenie są foldery zagnieżdżone, może się trochę przyspieszyć, jeśli chcesz szybko wrócić do Springboard i zamknąć wszystkie foldery. Ten potencjalny problem jest obsługiwany przez FolderEnhancer przez automatyczne zamykanie folderów po uruchomieniu aplikacji lub po naciśnięciu przycisku Początek przez użytkownika.

Aby zmienić układ ikon w folderach, wybierz liczbę wierszy i kolumn, które chcesz tam umieścić. Po dokonaniu tego wyboru urządzenie musi przejść przez respring, zanim zmiany staną się widoczne. FolderEnhancer wyświetla opcję automatycznego wznawiania po każdej zmianie.

FolderEnhancer na iOS 7 kosztuje 0,99 USD i jest dostępny w repozytorium BigBoss w sklepie Cydia. Przez ograniczony czas, jeśli kupisz klasyczną wersję poprawki (dla starszych wersji iOS), wariant iOS 7 stanie się dostępny za darmo. Pospiesz się i pobierz najnowszą iterację FolderEnhancer już teraz, szczególnie jeśli jesteś już użytkownikiem.

x