Edytuj liczby i funkcje w połowie obliczeń i dodaj stałe [Android]

Kalkulatory w naszych smartfonach rozczarowują wszystko poza obszarem projektowania. Wiem, że wykonują swoją pracę, ale większość z nich działa tak jak każdy stary kalkulator kieszonkowy. Jeśli popełniłeś błąd, stuknąłeś w niewłaściwą liczbę, chcesz przypomnieć sobie ostatnie obliczenia lub w pośpiechu wprowadziłeś nieprawidłową liczbę, będziesz musiał zacząć wszystko od nowa. Jeśli przypomnę sobie mój kalkulator naukowy, który pozwolił mi zapisać w pamięci do ośmiu wyników, zdaję sobie sprawę, jak bardzo proste i nieodpowiednie są te aplikacje giełdowe. Calc + Potężny kalkulator to aplikacja kalkulatora, która wypełnia tę rażącą lukę pozostawioną przez większość aplikacji; w każdej chwili możesz edytować liczbę i funkcję matematyczną. Długie obliczenia są łatwe do wykonania, możesz edytować dowolną liczbę, usuwać ją z równania, a nawet ustawiać stałe, których można użyć w dowolnym momencie.

Aplikacja ma bardzo schludny wygląd i bardzo intuicyjny przepływ. Przełączanie między normalną klawiaturą a funkcjami algorytmicznymi i wyzwalającymi wymaga tylko przesunięcia palcem w lewo na klawiaturze. Twoje poprzednie obliczenia nie są usuwane po przełączeniu się na nie, więc możesz nadal używać ich w następnych obliczeniach.

Calc Calc trig

Aby edytować wprowadzoną liczbę lub operację, po prostu dotknij jej na ekranie, a zostanie ona podświetlona. Podświetlony numer lub operacja to ta, którą możesz edytować. Istnieją dwie opcje edycji; pędzel wyczyści całe równanie, a mała zakładka z krzyżykiem usunie jedną cyfrę z podświetlonej liczby.

Aby ustawić stałą, musisz przełączyć się na funkcję trygonometryczną i nacisnąć jeden z przycisków plus. Wprowadź nazwę i wartość stałej i dotknij OK. Stała pojawi się wtedy w miejscu przycisku plusa, który stuknąłeś pod przypisaną jej nazwą.

Calc edit Stałe Calc

Wreszcie, co nie mniej ważne, są ustawienia Calc +. Przesuń palcem w prawo od krawędzi, aby wyświetlić panel nawigacyjny, i dotknij opcji Ustawienia. Możesz włączyć lub wyłączyć historię obliczeń, włączyć haptyczne sprzężenie zwrotne, separatory przecinków, aby wskazać tysięczne wartości, wybrać jednostki wyzwalające i ustawić, do jakiej pozycji dziesiętnej liczba jest zaokrąglana.

Istnieją również niesamowite motywy obsługiwane przez Calc + i które powinieneś sprawdzić. Otwórz panel nawigacji i dotknij Dostosuj. Wybierz motywy i dostosuj czcionkę, rozmiar tekstu numeru stylu czcionki i rozmiar tekstu przycisku na karcie wyświetlania. Nie wszystkie motywy i czcionki są bezpłatne. Istnieje naprawdę świetna czcionka Harry Potter, która wygląda bardzo kusząco.

Ustawienia CalcMotywy Calc

Jedyną funkcją, której brakuje w Calc +, jest sposób na przechowywanie odpowiedzi i późniejsze jej odzyskanie. Poza tym Calc + tak sobie wyobrażam, że powinny działać kalkulatory na smartfonach.

Zainstaluj Calc + Potężny kalkulator ze sklepu Google Play