Eksportuj dokumenty z Dysku Google do MS Word na swoim iPhonie


Dysk Google i Dokumenty Google, zarówno dostępne na iOS, jak i Androida, zapewniają ładny bezpłatny zestaw aplikacji do tworzenia kopii zapasowych dokumentów i edytowania ich online. Często korzystałem z internetowej wersji Dokumentów Google i świetnie nadaje się do współpracy i zdalnej pracy. Moje pozytywne wrażenia ograniczają się jednak do dokumentów utworzonych w Dokumentach Google, a następnie zapisanych na Dysku Google. Z dokumentami utworzonymi przez inne programy, w szczególności MS Word 2013, moje doświadczenie nie było tak dobre. Wczoraj Dysk Google wygenerował naprawdę zły podgląd pliku MS Word, który musiałem pilnie przejrzeć. Nie mogłem przeczytać dokumentu, a MS Office na iOS nie obsługuje jeszcze Dysku Google. Zajęło trochę czasu, ale oto jak otworzyć dokument z Dysku Google na smartfonie w programie MS Word lub dowolnej innej aplikacji.

Najpierw otwórz dokument na Dysku Google. Jeśli renderuje się poprawnie, nie masz większego problemu i prawdopodobnie otworzy się dobrze również w Dokumentach Google. Jeśli jednak podgląd jest zły (patrz zrzut ekranu poniżej), możesz potrzebować innej aplikacji do otwierania, czytania i edytowania pliku. Stuknij mały przycisk informacyjny obok przycisku edycji w dokumencie. Dotknij opcji „Otwórz w” na ekranie Szczegóły.

google_docs_info

Zobaczysz wyskakujące menu akcji iOS bez opcji dla aplikacji takich jak Pages lub MS Word. Naciśnij przycisk „Otwórz w” jeszcze raz w menu akcji, a wszystkie aplikacje do edycji dokumentów pojawią się jako opcje.

google_docs_opengoogle_docs_open_in

Microsoft może w przyszłości zdecydować się na dodanie obsługi Dysku Google, a ten proces stanie się przestarzały, ale na razie jest to właściwy sposób. Jeśli korzystasz z Pages by Apple, możesz otworzyć dokument w aplikacji Pages, ponieważ obsługuje ona Dysk Google. Działa to w przypadku każdego pliku, który możesz mieć na Dysku Google i chcesz otworzyć w innych aplikacjach zainstalowanych na telefonie.

x