Facebook teraz umożliwia dodawanie zakładek do postów z Internetu i telefonu komórkowego

Coś, czego od dawna brakowało na Facebooku, to sposób na znalezienie linku lub zdjęcia, które polubiłeś miesiąc temu. Nawet wyszukanie strony, którą lubisz, ale której nazwy zapomniałeś, jest trudne. Ta walka należy już do przeszłości, ponieważ Facebook udostępnia użytkownikom nową funkcję „Zapisz”. Ta nowa funkcja umożliwia zapisywanie miejsc, wydarzeń, muzyki, linków i zdjęć z kanału wiadomości. Nowy link „Zapisz” jest dodawany pod Ulubionymi na lewym pasku bocznym, gdzie można uzyskać do nich dostęp, udostępniać je, ponownie odwiedzać łącza lub je usuwać. Funkcja jest udostępniana zarówno w aplikacjach na iOS i Androida, jak i w Internecie.

Zapisywanie i przeglądanie postów w sieci

Aby zapisać post ze swojego źródła wiadomości, kliknij strzałkę obok niego i wybierz opcję „Zapisz” [Title of post]”. Jeśli ponownie otworzysz menu po zapisaniu posta, będziesz mógł usunąć go z zapisanych linków, klikając „Cofnij zapisanie [Title of post]”.

Facebook - zapiszFacebook - niezapisane

Aby wyświetlić posty zapisane z sieci lub telefonu, kliknij łącze Zapisane w obszarze Ulubione. Możesz zobaczyć, ile linków zapisałeś, posortować je według typu i udostępnić.

Zapisano - facebook

Zapisywanie i przeglądanie postów na iOS i Androidzie

Dotknij strzałki obok wpisu i wybierz opcję zapisywania. Możesz anulować zapisanie z listy rozwijanej, tak jak w Internecie. Aby wyświetlić zapisane łącza na swoim urządzeniu, dotknij karty więcej i poszukaj opcji Zapisane w ulubionych.

fb ios savefb ios zapisane posty

Zapisane łącza są sortowane według typu w taki sam sposób, jak w Internecie. Przesuń w lewo, aby wyświetlić opcje archiwizacji łącza lub udostępniania go. Możesz go udostępnić tak, jak jest lub możesz napisać nowy post i dodać do niego link.

widok fb zapisany Udostępnij post na fb

Ta funkcja jest powoli udostępniana wszystkim użytkownikom, więc jeśli jeszcze jej nie widzisz, poczekaj kilka dni. Zauważyliśmy, że opcja zapisywania jest dostępna dla wszystkich profili, ale niektóre wybrane strony nie mają opcji zapisywania, co jest dziwne. Być może z jakiegoś powodu ogranicza go sama strona.

Zapisane linki są sortowane według typu i daty, co ułatwia ich przeglądanie. Nie ma jeszcze funkcji wyszukiwania. Jest możliwe, że przy obecnie dostępnej opcji zapisywania, współczynnik polubienia lub udostępniania linków może nieco spaść, ponieważ użytkownicy nie mają już udostępnionych linków tp lub polubień, aby móc je ponownie znaleźć.