Facebook uruchamia aplikację Grupy, pozwala dodać grupę do ekranu głównego

Facebook uruchomił dziś nową aplikację, Grupy na Facebooku. Podobnie jak aplikacja Wiadomości, ta aplikacja wykorzystuje popularną funkcję Facebooka i umożliwia korzystanie z niej w samodzielnej aplikacji. Chodzi oczywiście o ułatwienie dostępu, ponieważ Facebook jako usługa znacznie się skomplikował do tego stopnia, że ​​wiadomości i interakcje grupowe nie są wygodne w kanale wiadomości. Grupy na Facebooku są bardzo podobne do aplikacji Wiadomości w układzie. Masz ekran główny, na którym są wymienione wszystkie Twoje grupy. Możesz opublikować status lub zdjęcie w grupie, otrzymywać regularne powiadomienia push o dowolnej aktywności w grupie, a nawet utworzyć nową grupę z samej aplikacji. Być może klejnotem koronnym pod względem funkcji tej aplikacji jest możliwość dodania grupy do ekranu głównego telefonu. Aplikacja jest dostępna zarówno na iOS, jak i Androida, chociaż w chwili pisania tego tekstu link do sklepu Google Play nie działa.

Podobnie jak w przypadku większości aplikacji na Facebooku, łączysz się ze swoim profilem na Facebooku. Aplikacja zawiera cztery zakładki; grupy (ekran główny aplikacji), Powiadomienia, Wykryj i Ustawienia. Karta Grupy zawiera listę wszystkich grup, do których dołączyłeś, z przyciskiem Utwórz w prawym górnym rogu, aby utworzyć nową własną grupę. Grupy są wyświetlane ze swoim zdjęciem profilowym i pełną nazwą oraz plakietką wskazującą nowe powiadomienia z tej grupy.

Grupy na Facebooku Strona główna grup na Facebooku

Wybierz grupę, z którą chcesz wejść w interakcję; możesz wysyłać posty do grupy i zapraszać do niej innych członków. Możesz także dostosować ustawienia powiadomień indywidualnie dla każdej grupy. Aby to zrobić, dotknij przycisku więcej w prawym górnym rogu, a otworzy się nowy ekran ustawień. Tutaj możesz dodać grupę do ekranu głównego telefonu i zarządzać powiadomieniami. Jeśli przewiniesz w dół, znajdziesz opcję opuszczenia grupy. Lubisz aktualizacje i zdjęcia publikowane w grupie i zostawiasz komentarze na ich temat.

Grupa na FacebookuEkran główny grup na Facebooku

Karta Powiadomienia to skonsolidowany widok wszystkich powiadomień z każdej grupy, do której dołączyłeś. Na karcie Ustawienia możesz zarządzać alertami powiadomień, a także zarządzać powiadomieniami dla poszczególnych grup. Karta Odkryj umożliwia wyszukiwanie nowych grup i sugeruje grupy, które mogą Ci się spodobać, na podstawie tych, do których dołączyłeś.

Powiadomienia o grupach na FacebookuUstawienia grup na Facebooku

Grupy na Facebooku są bez wątpienia popularne, ale zastanawiam się, czy rzeczywiście potrzebujemy oddzielnej aplikacji do interakcji z nimi. Osobiście uważam, że Facebook mógłby poprawić sposób interakcji ze stronami, ale nie chciałbym też mieć do tego oddzielnej aplikacji. Odwiedź poniższy link, aby wypróbować aplikację. Jeśli odwiedzisz link na swoim urządzeniu z systemem iOS lub Android, automatycznie przekieruje Cię do strony pobierania.

Pobierz Grupy Facebooka na iOS i Androida