Firma Microsoft wyjaśnia, w jaki sposób „Pobieranie z chmury” powoduje ponowną instalację systemu Windows 10

Aktualizacja systemu Windows 10 20H1 będzie zawierała opcję „Pobieranie z chmury”, która pobiera najnowsze pliki systemu Windows z firmy Microsoft i używa ich do ponownej instalacji systemu Windows. Teraz Aaron Lower z Microsoftu dokładnie wyjaśnił, jak będzie działać pobieranie z chmury.

W post na blogu opublikowany na blogu Microsoft Windows Insider, Lower zawiera historię wbudowanych opcji resetowania systemu Windows 10, w tym partycji odzyskiwania. Wyjaśnia, jak działa wbudowana funkcja resetowania systemu Windows 10:

Kolejna ważna poprawa nastąpiła wraz z systemem Windows 10 i „bezobrazowym” przywracaniem. Odbywa się to poprzez utworzenie nowej kopii systemu Windows z istniejącej instalacji. Ponieważ to podejście nie wykorzystuje obrazu odzyskiwania, oszczędza miejsce na dysku i zachowuje najnowsze aktualizacje zabezpieczeń. Kompromisem tego podejścia jest to, że może zająć więcej niż 45 minut i nie zawsze może naprawić system Windows, jeśli instalacja jest w naprawdę złym stanie lub jest zbyt uszkodzona. W tym miejscu może pomóc ta najnowsza opcja pobierania w chmurze w Zresetuj ten komputer.

Poza tym, że zajmuje trochę więcej czasu i wymaga nieuszkodzonej instalacji systemu Windows, standardowa funkcja odzyskiwania bez obrazu ma inny problem. Niższy nie wspomina: jeśli nie masz zainstalowanych najnowszych aktualizacji systemu Windows, będziesz musiał je zainstalować po wykonaniu resetu proces.

Nowa funkcja pobierania w chmurze pozwala uniknąć tych wad. Teraz, zamiast próbować zebrać wszystkie potrzebne pliki z lokalnej pamięci komputera, system Windows może pobrać najnowsze pliki instalacyjne systemu Windows z serwerów firmy Microsoft. Otrzymasz najnowsze pliki, więc później nie będą wymagane żadne duże aktualizacje. To tak, jak tworzenie dysku USB z najnowszą wersją systemu Windows 10 i ponowna instalacja z tego – z tym wyjątkiem, że nie musisz zawracać sobie głowy tworzeniem nośnika instalacyjnego.

Aby skorzystać z tej funkcji w aktualizacji 20H1 systemu Windows 10 – obecnie w fazie rozwoju – wystarczy przejść do opcji Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Odzyskiwanie i kliknąć przycisk „Rozpocznij” w obszarze Resetuj ten komputer. Po wybraniu opcji zachowania plików lub usunięcia wszystkiego z komputera możesz wybrać opcję „Pobieranie z chmury”, aby pobrać pliki instalacyjne z serwerów firmy Microsoft, lub opcję „Ponowna instalacja lokalna”, aby użyć lokalnych plików w systemie.

Lower wyjaśnia również dokładnie, co dzieje się podczas procesu resetowania. Podsumowując, system Windows pobierze pliki, a następnie uruchomi się ponownie w środowisku Windows RE, środowisku odzyskiwania systemu Windows. Proces instalacji zbierze sterowniki z aktualnego systemu Windows, zapewniając, że sprzęt będzie nadal działał. Spowoduje również „zastosowanie dostosowań OEM, w tym preinstalowanych aplikacji systemu Windows”, więc nie licz na to, że usunie całe oprogramowanie, które producent zainstalował na komputerze. Nadal możesz potrzebować do tego funkcji Fresh Start. Więcej informacji znajdziesz w poście na blogu.

Pobieranie z chmury będzie również dostępne w środowisku odzyskiwania, które ładuje się, jeśli nie możesz uruchomić komputera. Będziesz mógł użyć funkcji „Zresetuj ten komputer”, aby pobrać nowe pliki z firmy Microsoft i ponownie zainstalować system Windows, nawet jeśli sam system Windows jest uszkodzony i nie można go uruchomić.

Lower zauważa, że ​​łączenie się przez sieć bezprzewodową ze środowiska przywracania może stanowić problem – od producenta komputera zależy, czy załaduje sterowniki, które mogą to włączyć, czy nie.

x