[Fixed] „Kod błędu sieci Twitcha 2000”: kompletny przewodnik

Nie jest zabawnie być spoliczkowanym błędem nr 2000 podczas transmisji na Twitchu.

Twitch przeniósł transmisję na żywo na zupełnie inny poziom. Ma wiele rzeczy, które działają w każdej chwili i stale rosnącą społeczność, która jest z nim związana.

Obecnie Twitch jest domem dla ponad dwóch milionów widzów i ponad 80 000 streamerów, zgodnie z TwitchTracker. Jest to więc cała masa rozrywki i prób zarabiania na życie z tego, co lubią najbardziej.

Jednak kod błędu 2000 czasami gra złoczyńcę, co jest głównie problemem po stronie widza, który uniemożliwia im transmisję na żywo, podczas gdy inne funkcje, takie jak czat, działają dobrze. Jednak przydarzyło się to również twórcom (transmisjom na żywo).

źródło: reddit.com

Chociaż istnieje wiele sposobów, aby na to spojrzeć, najczęstszą przyczyną jest rozszerzenie przeglądarki.

Większość z nas korzysta z programów do blokowania reklam, a Twitch wydaje się tego nie lubić, co jest zrozumiałe, ponieważ reklamy są jednym z ich głównych źródeł dochodów, zwłaszcza jeśli nie subskrybujesz Twitch Turbo.

Ponadto czasami problemy sprawiają serwery DNS (wyjaśnione później).

Podsumowaliśmy jednak te poprawki, które najprawdopodobniej przywrócą was na właściwe tory z Twitchem.

Sprawdź stan usługi

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że serwery Twitcha są w trakcie konserwacji lub mają własne problemy.

Najlepiej więc sprawdzić status Twitcha i poczekać, czy wystąpi problem po stronie serwera. Przejdź jednak do wymienionych rozwiązań, jeśli wszystkie systemy Twitcha wydają się działać.

Załaduj ponownie i uruchom ponownie

Proste ponowne załadowanie rozwiązuje większość problemów.

W zależności od przeglądarki odświeżenie strony internetowej może wyglądać inaczej. Ale generalnie możesz nacisnąć klawisz F5 w przeglądarce na komputerze i przesunąć palcem w dół na ekranie smartfona.

Mimo to możesz po prostu zamknąć przeglądarkę lub kartę i otworzyć ją ponownie, aby zobaczyć status. Poza tym możesz spróbować ponownie uruchomić komputer, aby sprawdzić, czy możesz ponownie transmitować na żywo.

Wyłącz rozszerzenia

Wielu użytkowników Twitcha zgłosiło normalność po usunięciu rozszerzeń przeglądarki, zwłaszcza programów blokujących reklamy i blokujących śledzenie.

Aby to sprawdzić, możesz przełączyć się do innej przeglądarki lub trybu incognito, jeśli nie zezwalasz tam na rozszerzenia. Tak czy inaczej, usuń wszystkie takie rozszerzenia i spróbuj ponownie rozpocząć transmisję.

A jeśli możesz go rozwiązać, spróbuj wyłączyć dodatki pojedynczo, aby złapać winowajcę.

Na koniec możesz utworzyć wyjątek dla Twitcha, który generalnie jest zadaniem wykonywanym jednym kliknięciem, ale zależy od dostępnego rozszerzenia. Alternatywnie możesz całkowicie usunąć to rozszerzenie.

(Nie) Używaj VPN

W tym przypadku po obu stronach płotu są ludzie. Ogólnie rzecz biorąc, sieci VPN fałszują Twoją geolokalizację, zmieniając adres IP. Niektórym dało to dostęp do Twitcha.

Może jednak działać odwrotnie, zwłaszcza jeśli korzystasz w pracy z biznesowej sieci VPN, która mogła całkowicie zablokować kilka domen.

Wypróbuj więc VPN, taki jak NordVPN, ProtonVPN itp., jeśli korzystasz z sieci osobistej, i korzystaj z innego urządzenia niż laptop biurowy, jeśli jesteś w pracy.

Zmień ustawienia DNS

Traktuj serwery DNS jako pośredników między przeglądarką a odwiedzanymi witrynami. Działają jak swatacze i pomagają przeglądać strony internetowe tylko z nazwą domeny (np. newsblog.pl.com) bez konieczności wprowadzania adresu IP serwera (np. 51.78.23.202).

W związku z tym możesz napotkać błędy sieciowe, jeśli Twój serwer DNS zawiera nieaktualne informacje. Dlatego wystarczy zmodyfikować ustawienia DNS, aby przekierować zapytania DNS na inny serwer.

A to jest łatwe; jednak proces zależy od platformy. Ale zapewniamy Ci ochronę przy zmianie serwerów DNS w systemach Windows, Mac i Linux.

Wyczyść pamięć podręczną

Pamięć podręczna przyspiesza połączenia sieciowe, ale czasami może powodować problemy, jeśli informacje u źródła zmienią się przed odświeżeniem pamięci podręcznej.

Tak więc ten krok dotyczy wyczyszczenia pamięci podręcznej za pomocą przeglądarki internetowej. Połączyłem kilka artykułów, które mogą zaoszczędzić Ci kilku wyszukiwań: czyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie w Google Chrome i Firefox.

Ponowne uruchomienie routera

Jest to typowe rozwiązanie wielu problemów z Internetem. Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć router WiFi i odczekać jakiś czas (15-30 minut), a następnie ponownie go uruchomić.

Spowoduje to odświeżenie ustawień sieciowych i najprawdopodobniej przypisanie Ci innego adresu IP.

Wypróbuj inne urządzenie

Jeden Redditor zgłosił, że Twitch działa dobrze na smartfonie, ale podaje ten błąd 2000 na Amazon Fire TV.

W idealnej sytuacji nie powinno to być oparte na urządzeniu i zamiast tego sygnalizować niekompatybilną konfigurację oprogramowania. Mimo to warto wypróbować go na kilku innych urządzeniach, aby sprawdzić, czy tam działa.

Jak uniknąć błędu Twitcha 2000?

Jeśli doczytałeś do tego momentu, wiesz, czego potrzeba, aby płynnie przesyłać strumieniowo.

 • Nie używaj blokerów reklam: podczas gdy wielu streamerów Twitcha robi to z czystej pasji, inni próbują związać koniec z końcem. Najlepiej więc unikać używania takich programów do blokowania reklam w celu wspierania twórców i unikania również takich błędów.
 • Unikaj korzystania z VPN: jeśli nie jesteś w pracy, ponieważ najczęściej korzystanie z takich narzędzi może powodować problemy z transmisjami na żywo na Twitchu.
 • Korzystaj z renomowanych dostawców DNS: Większość dostawców usług internetowych działa dobrze. Można jednak również spróbować wybrać publiczne serwery DNS, takie jak Google, Cloudflare itp., Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z siecią.
 • Zainstaluj ponownie: Odinstaluj i ponownie zainstaluj Twitcha, jeśli używasz jego natywnej aplikacji. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji i wszelkich powiązanych danych, rozwiązując wszelkie problemy z nią związane.
 • Może to być problem po stronie serwera: może się zdarzyć, nawet jeśli jesteś w najlepszej formie. Dlatego poczekanie lub skontaktowanie się z pomocą techniczną lub znajomymi z Twitcha może pomóc ci lepiej to zrozumieć.
 • Podkręć to!

  Błąd sieci: 2000, jak sama nazwa wskazuje, to błąd sieci, który wpływa na transmisję na żywo, pozostawiając nietknięte inne funkcje, takie jak czat.

  Najczęstszym winowajcą takich błędów jest najczęściej rozszerzenie przeglądarki. Mimo to wymieniliśmy również inne rozwiązania.

  Ale rozumiemy potrzebę blokowania reklam, więc oto nasz przewodnik, jak blokować reklamy na Twitchu.

  x