[Fixed] Rozwiązanie problemu „kod błędu Netflix NW-3-6” w 7 szybkich krokach

Czy jesteś sfrustrowany kodem błędu Netflix NW-3-6? Nie martw się! Od razu pomożemy Ci go rozwiązać.

Doświadczanie nieznanych błędów podczas przesyłania strumieniowego ulubionych programów i filmów w OTT może czasami być denerwujące. Właśnie z tym borykali się użytkownicy Netflix w ostatnich latach, a kod błędu Netflix NW-3-6 jest jednym z tych frustrujących wyzwań.

Jednak po co my jesteśmy? Aby stawić czoła temu irytującemu problemowi, przygotowaliśmy kilka szybkich wskazówek i metod, które mogą Ci pomóc. Na tym blogu dogłębnie zrozumiemy kod błędu Netflix NW-3-6 i zdekodujemy niektóre metody jego rozwiązania.

Co to jest kod błędu Netflix NW-3-6?

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów konieczne jest ich zrozumienie. To samo dotyczy kodu błędu NW-3-6. Podobnie jak inne typowe przypadki Netflix, takie jak kod błędu NW-2-4 i kod błędu NW-2-5, nawet błąd Netflix NW-3-6 dotyczy problemów z łącznością.

Kod błędu Netflix NW-3-6 to błąd połączenia sieciowego, który często występuje, gdy występuje problem z połączeniem między urządzeniem a serwerem Netflix. Bezpośrednie znaczenie błędu Netflix Error NW-3-6 polega na tym, że Twoje urządzenie nie może połączyć się z Internetem.

Jednak sprawa nie zawsze jest taka sama. Zauważono, że kod błędu Netflix NW-3-6 może wystąpić nawet z powodu problemów z konfiguracją DNS (Domain Name System). W rezultacie kod błędu NW-3-6 może wpływać na każde urządzenie obsługujące Netflix, w tym telewizory Smart TV, telefony komórkowe i inne.

Dlaczego pojawia się kod błędu Netflix NW-3-6?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest błąd Netflix NW-3-6, zrozummy, co pomaga w jego wystąpieniu. Niezbędne jest poznanie pierwotnej przyczyny problemu. Identyfikując przyczyny kodu błędu NW-3-6, możesz łatwo znaleźć możliwe rozwiązania i cieszyć się przesyłaniem strumieniowym.

Oto niektóre z najczęstszych przyczyn kodu błędu Netflix NW-3-6:

Problem z połączeniem internetowym

Jak wspomniano wcześniej, głównym znaczeniem kodu błędu Netflix NW-3-6 jest problem z połączeniem. Dlatego powolne lub niestabilne połączenie internetowe może mieć wpływ na połączenie z serwerem Netflix.

Błędna konfiguracja DNS — problem lub błędna konfiguracja DNS urządzenia może uniemożliwić zlokalizowanie serwera Netflix. W rezultacie musisz zmierzyć się z kodem błędu Netflix NW-3-6.

Nieaktualne oprogramowanie układowe lub oprogramowanie — Netflix i urządzenia często udostępniają nowe aktualizacje. Nieaktualna aplikacja Netflix i oprogramowanie urządzenia mogą powodować problemy ze zgodnością lub błędy, które mogą prowadzić do kodu błędu NW-3-6.

VPN lub serwery proxy – Netflix przeważnie nie lubi korzystać z VPN i serwerów proxy. Dlatego jeśli Netflix rozpozna podejrzane połączenie, możesz skonfrontować się z kodem błędu Netflix NW-3-6.

Jak kod błędu Netflix NW-3-6 wpływa na przesyłanie strumieniowe?

Istnieje kilka przypadków, w których większość użytkowników serwisu Netflix ignoruje rozwiązywanie problemów z kodem błędu NW-3-6. Nie zauważają, jak ten błąd może wpłynąć na ich przesyłanie strumieniowe poza pustym ekranem z kilkoma słowami. Oto jednak kilka sposobów, w jakie kod błędu Netflix NW-3-6 może negatywnie wpłynąć na przesyłanie strumieniowe:

Brak możliwości połączenia z serwerem Netflix — Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć, gdy pojawia się kod błędu Netflix NW-3-6, jest problem z łącznością. Z powodu tego błędu Twoje urządzenie nie może połączyć się z serwerami Netflix, zakłócając przesyłanie strumieniowe.

Buforowanie — Innym sposobem, w jaki kod błędu NW-3-6 pokazuje swój wpływ, jest opóźnione przesyłanie strumieniowe. Gdy pojawi się kod błędu Netflix NW-3-6, urządzenie nie może połączyć się z serwerem Netflix, co negatywnie wpływa na szybkość przesyłania strumieniowego.

Słaba jakość obrazu — Innym możliwym skutkiem kodu błędu Netflix NW-3-6 jest niska jakość obrazu. Ze względu na niestabilne połączenie z serwerem Netflix możesz spotkać się z niską lub słabą jakością obrazu podczas przesyłania strumieniowego.

Kroki, aby rozwiązać kod błędu Netflix NW-3-6.

Śledząc blog tutaj, zrozumiałbyś już, czym jest kod błędu Netflix NW-3-6, dlaczego występuje i dlaczego konieczne jest jego rozwiązanie. Teraz nie zajmujmy zbyt dużo czasu i spójrzmy na kilka szybkich kroków, aby rozwiązać kod błędu Netflix NW-3-6.

# 1. Sprawdź swój internet

Najpierw rozpocznij rozwiązywanie problemu, sprawdzając połączenie internetowe. Upewnij się, że Twoje połączenie Wi-Fi lub internetowe ma stabilną i wystarczającą przepustowość wymaganą do przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix.

#2. Uruchom ponownie modem/router

Jeśli to nie problem z połączeniem internetowym, spójrz na router lub modem i spróbuj uruchomić je ponownie. W tym celu postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Wyłącz router/modem i odłącz go od źródła zasilania.

 • Niech powie, że jest odłączony przez około 40 sekund.
 • Ponownie podłącz router/modem i włącz go.
 • Poczekaj, aż całkowicie się zrestartuje i połączy z Internetem.

#3. Wyłącz VPN/Proxy

Jeśli korzystasz z VPN lub proxy, wyłącz je. Czasami VPN i inne sieci proxy mogą przyczyniać się do błędu.

#4. Zaktualizuj oprogramowanie/firmware

Upewnij się, że Twoje urządzenie do przesyłania strumieniowego jest aktualne z najnowszym oprogramowaniem sprzętowym lub oprogramowaniem zgodnym z aplikacją Netflix. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować urządzenie.

 • Sprawdź w ustawieniach dostępne aktualizacje telewizora Smart TV lub urządzenia do przesyłania strumieniowego.
 • Zainstaluj, jeśli dostępne są aktualizacje.

#5. Wyczyść dane pamięci podręcznej

Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Netflix może w pewnym stopniu pomóc w rozwiązaniu problemu z kodem błędu Netflix NW-3-6. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby wyczyścić pamięć podręczną.

 • Przejdź do „Ustawień” urządzenia na urządzeniu do przesyłania strumieniowego.
 • Poszukaj opcji „Aplikacje”.
 • Wybierz „Netflix” z listy aplikacji.
 • Kliknij „Pamięć”.
 • Wybierz „Wyczyść pamięć podręczną”.

Możesz także spróbować wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, aby rozwiązać problem.

#6. Skonfiguruj DNSy

Błędna konfiguracja w DNS może być głównym czynnikiem odpowiedzialnym za kod błędu NW-3-6. Dlatego spróbuj zmienić ustawienia serwera DNS urządzenia do przesyłania strumieniowego na publiczny mechanizm rozpoznawania nazw DNS, taki jak Google DNS. Oto kroki, aby zmienić DNS.

 • Przejdź do urządzenia „Ustawienia”.
 • Znajdź „Sieci”.
 • Wybierz „Ustawienia DNS”.

 • Zmień ustawienia serwera DNS na Google DNS lub Open DNS.

#7. Skontaktuj się z pomocą techniczną Netflix

Jeśli nie możesz rozwiązać problemu z kodem błędu NW-3-6 nawet po wykonaniu powyższych kroków, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Netflix, aby uzyskać lepszą pomoc. Oto jak możesz się z nimi skontaktować:

 • Odwiedź Centrum pomocy Netflix.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i wybierz preferowany środek kontaktu.
 • Podaj niezbędne dane i poczekaj, aż się z Tobą skontaktują.

Jeśli na konsoli do gier napotykasz kod błędu Netflix NW-3-6, możesz wypróbować powyższe kroki. Ale wyczyść pamięć podręczną konsoli do gier i skontaktuj się z ich zespołem pomocy technicznej, jeśli nie możesz rozwiązać problemu.

Szybkie wskazówki, jak zapobiegać kodowi błędu Netflix NW-3-6

Unikanie jakiegokolwiek problemu jest zawsze lepsze niż uczenie się sztuczek, aby go rozwiązać. Po rozwiązaniu problemu z błędem Netflix NW-3-6 postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uniknąć tego samego problemu w przyszłości.

 • Upewnij się, że masz stabilną prędkość Internetu wymaganą przez serwis Netflix do przesyłania strumieniowego.
 • Unikaj korzystania z VPN lub proxy.
 • Aktualizuj swoje urządzenie za pomocą najnowszego oprogramowania i oprogramowania układowego.
 • Zachowaj ustawienia serwera DNS dla publicznego DNS, takiego jak Google DNS i Open DNS.
 • Często czyść dane z pamięci podręcznej.
 • Unikaj korzystania z przeciążonych sieci internetowych podczas przesyłania strumieniowego.
 • Podsumowanie

  Częste napotykanie błędów Netflix może przyprawiać o ból głowy, a kod błędu Netflix NW-3-6 jest tego doskonałym przykładem.

  Jednak w dzisiejszym przewodniku omówiliśmy to wszystko i wymieniliśmy szybkie kroki i wskazówki, jak rozwiązać kod błędu Netflix NW-3-6, od sprawdzenia połączenia internetowego i ustawień DNS po skontaktowanie się z Centrum pomocy Netflix.

  Jeśli więc frustrują Cię błędy Netflixa, najpierw sprawdź swoje połączenie internetowe, a jeśli to nie pomoże, zawsze masz naszą rękę.

  Następnie przeczytaj o rozwiązywaniu problemów z kodem błędu Netflix UI-800-3, aby kontynuować oglądanie.