Funkcje zabójcy iOS wprowadzone na przestrzeni lat

Dla wielu osób zakup iPhone’a 6 będzie decyzją o uaktualnieniu do większego ekranu i lepszego aparatu itp. Dla tych, którzy nie kupują nowego telefonu, będą aktualizować swoje urządzenia do iOS 8. Każda nowa wersja iOS ma szybkie i prawie natychmiastowe wdrożenie. W 2007 roku, kiedy po raz pierwszy ogłoszono iPhone’a, Apple zamierzał sprzedać milion sztuk w ciągu roku. W przypadku iPhone’a 6 i 6 Plus ta sama liczba została osiągnięta w ciągu tygodnia. Zdecydowanie nadal jesteśmy zakochani w niesamowitym sprzęcie Apple, ale aktualizacje iOS nie są kwestią fandomu i ślepego oddania firmie. Zawsze dotyczyły funkcji; co daje nowy system operacyjny, co warto aktualizować przez lata i przez lata, Apple zapewnił nam zabójcze funkcje w każdej wersji iOS, aby było to warte aktualizacji. Ponownie wrócimy do tych zabójczych funkcji, aby sprawdzić, czy iOS 8 działał tak jak jego poprzednicy i jakie funkcje w najnowszej wersji będą wymagały aktualizacji.

ios-killer-features-history

iOS 3

Kiedy pojawił się iOS 3, sprzęt i oprogramowanie Apple wyznaczyły nowy standard dla smartfonów i nikt ich nie dogonił. Minęło trochę czasu, zanim ktokolwiek wymyślił niesamowity sprzęt i przyzwoity, wystarczająco niezawodny system operacyjny, aby na nim działać. Dzięki iOS 3 i wielu nowym funkcjom były dwie, które się wyróżniały; Wytnij, skopiuj, wklej tekst i powiadomienia push.

Wytnij, skopiuj, wklej

W tej funkcji iOS grał nadrabianie zaległości z gorszymi telefonami, w tym prostymi telefonami wyposażonymi w system Symbian OS. Dla wielu może to nie brzmieć jak wielka sprawa i zdecydowanie nie ma powodu do aktualizacji, ale ta jedna funkcja sprawiła, że ​​wszystko, od e-maili po SMS-y, było ogromnie łatwiejsze. Zwykle nie można sprzedać telefonu z taką funkcją, ale w ofercie Apple działało to po prostu dlatego, że urządzenie i system operacyjny były dobre, a ta funkcja została bardzo pominięta.

Powiadomienia push

Oprócz tego, że iPhone jest świetnym urządzeniem, przyniósł również aplikacje mobilne, jakie znamy dzisiaj. Ponieważ użytkownicy korzystali z tych aplikacji, wszystko, co sprawiało, że były bardziej funkcjonalne, było zabójczą funkcją. Wszystko, co pozwalało użytkownikom czerpać więcej z aplikacji, oznaczało, że mogliby ją zaktualizować.

Werdykt: iOS 3 przyniósł bardzo brakującą funkcję kopiowania / wklejania i ulepszoną interakcję z aplikacjami. Same te dwie funkcje wystarczyły do ​​aktualizacji. Uwzględnij inne ulepszenia i łatwo zrozumieć, dlaczego wszyscy byli gotowi do aktualizacji jak szaleni.

iOS 4

Wielozadaniowość

Użytkownicy iPhone’ów byli (i nadal są) bardzo zakochani w swoich aplikacjach, a dodanie wielozadaniowości było ogromne dla iOS. iOS 4 zadebiutował z iPhonem 4, znacznie mocniejszym urządzeniem niż jego poprzednicy. Osoby korzystające z iPhone 3GS, które nie aktualizowały swoich telefonów, nadal zamierzały zaktualizować swój system operacyjny tylko dla tej funkcji. Dostęp do aplikacji był nie tylko łatwiejszy; ta funkcja sprawiła, że ​​wszystko było lepsze i była jedną z niewielu funkcji, które mogą poprawić komfort użytkowania całego systemu operacyjnego

Facetime

Zaskakujące jest to, że Facetime został wprowadzony przed iMessages. Skype nie został jeszcze wydany na iOS, a aplikacja Facetime, a także usługa były zarówno bezpłatne, jak i doskonałe do użytku biznesowego i osobistego, o ile masz połączenie Wi-Fi.

Werdykt: Ulepszony sposób korzystania z potężnych aplikacji, nowe, szybsze urządzenie, które może uruchamiać te aplikacje i ułatwiać wielozadaniowość, oraz wbudowana usługa przesyłania wiadomości wideo, to świetne powody, aby zaktualizować zarówno urządzenie, jak i wersję iOS. Dodaj do tego ofertę innych funkcji, które pojawiły się w iOS 4 w różnych iteracjach i widać, że aktualizacja nigdy nie była kwestią.

iOS 5

Siri

Futurystyczny? Może. Fajne? Zdecydowanie. Siri wyglądała fajnie, kiedy została ogłoszona i zawsze była obietnica poprawy. Starsze iPhone’y nie otrzymywały tej nowej funkcji, więc był to bardziej powód do aktualizacji urządzeń niż tylko aktualizowany system operacyjny. Chociaż nie była to świetna funkcja i zajęłoby trochę czasu, zanim działałaby dobrze, sama integracja Siri stworzyła wystarczająco dużo szumu, aby można ją było uznać za funkcję zabójczą.

iMessages

Podobnie jak Facetime, iMessages to wielka sprawa. Były podobne usługi z aplikacją na iOS już dostępną w App Store, ale coś od Apple, które było fabrycznie zainstalowane na każdym iPhonie, oznaczało, że dosłownie każdy z iPhone’em korzystał z tej usługi. Wysyłanie SMS-ów było teraz zupełnie inne dzięki iMessages.

Centrum powiadomień

Podobnie jak powiadomienia push w iOS 3, wielozadaniowość w iOS 4, centrum powiadomień w iOS 5 to kolejny świetny sposób na otrzymywanie alertów z aplikacji. Dzięki temu aplikacje były znacznie bardziej przydatne i łatwiejsze w użyciu. Był to również świetny sposób na przeglądanie powiadomień z wielu aplikacji i sprawdzanie tych, które zostały pominięte.

Werdykt: Pozornie futurystyczny Siri, iMessages wydany po piętach sukcesu Facetime i Centrum powiadomień, które rozszerzyło użycie aplikacji oraz ułatwiło i przyspieszyło dostęp, sprawiło, że decyzja o aktualizacji była niewiele bardziej oczywista.

iOS 6

Mapy Apple

To była prawdopodobnie jedyna wersja iOS, która kiedykolwiek wyszła z wbudowaną wadą. Tak jak kochamy nasze urządzenia iPhone i Apple, tak kochamy Mapy Google. Tam, gdzie początkowo obawiano się, jak dobrze będzie działać aplikacja, wkrótce sytuacja uległa pogorszeniu, gdy we wczesnych raportach pojawiły się nieszczęśliwe awarie Apple Maps. Mapy Apple były ogromną rzeczą, jeśli chodzi o iOS 6, ale nie dostarczyły i można założyć, że to tylko zapewnienie, że Google uruchomi aplikację Mapy Google na iOS, pomogło ułatwić przejście.

Integracja z Facebookiem

Do tej pory media społecznościowe stały się istotnym czynnikiem w naszym codziennym życiu, a Apple zrobił chyba największy krok w celu dalszej integracji, dodając integrację z Facebookiem. Wszyscy możemy się zgodzić, że nie jest to przełomowa funkcja, ale użytkownicy ją pokochali, ponieważ kochali media społecznościowe. Facebook stał się czymś więcej niż miejscem kontaktowania się ze znajomymi, stał się tożsamością internetową; ludzie grali w gry ze znajomymi z Facebooka, rejestrowali się w aplikacjach za pomocą swojego identyfikatora Facebooka, a Apple wprowadził tę integrację dla użytkowników iOS.

Zdjęcia panoramiczne

Aparat w iPhonie zawsze był wielkim problemem; Oprócz świetnej jakości zdjęć z dostępnego wówczas sprzętu w iPhonie, pomogło zmienić iPhone’a w substytut aparatów typu „point & shoot”. Wprowadzenie tej funkcji zwiększyło jej możliwości, dając użytkownikom doskonały powód do aktualizacji systemu operacyjnego i urządzeń.

Werdykt: Chociaż ta część iOS została dostarczona z Apple Maps zamiast Google Maps, miała dwie nowe funkcje, które użytkownicy pokochaliby; integracja z mediami społecznościowymi i mocniejszy aparat. Były to bardzo osobiste funkcje iw połączeniu ze wszystkim, co oferował iOS 6, decyzja o aktualizacji była łatwa.

iOS 7

Nowy interfejs użytkownika

Nowy interfejs użytkownika wywołał poruszenie, kiedy został ujawniony; niektórzy krytykowali go jako brzydki, a inni wskazywali, że byłby to osuszacz baterii. Byli tacy, którzy mówili, że to niesamowite, ale było to coś, co sprawiało, że użytkownicy się wahali. Nowy interfejs iOS 7 w końcu urósł na nas, ale był źródłem obaw wśród wszystkich, którzy nie byli fanatykami Apple.

Airdrop

Możliwość przesyłania plików między iOS a OS X była czymś, co można było łatwo zrobić, pod warunkiem, że zainstalowano odpowiednią aplikację innej firmy. Nie była to nowatorska koncepcja iz pewnością nie była niespotykana, ale fakt, że nie będzie zależał od aplikacji innej firmy i że może działać z szeroką gamą komputerów Mac.

Integracja iOS z OS X

iOS 7 był pierwszym krokiem do integracji iOS z OS X. Dużo obaw, ale ci, którzy utknęli w iOS i OS X w wielu iteracjach, wiedzą, że Apple świetnie radzi sobie z tworzeniem zamkniętych środowisk, które działają świetnie pomimo tego, co mówią krytycy.

Centrum Kontroli

Tak, Android miał coś takiego. To było źródło zazdrości dla użytkowników iOS, którzy nie złamali jailbreaka swojego urządzenia, więc Apple zrobił logiczną rzecz i dał im to za darmo, wdrożony system operacyjny

Touch ID

Mimo że wszyscy byliśmy zmęczeni ciągłym ręcznym aktualizowaniem aplikacji, chcieliśmy też szybciej odblokować nasze urządzenia. Apple dostarczyło rozwiązanie, które posłuży jako tło dla czegoś znacznie większego w przyszłej wersji.

Werdykt: zunifikowany komputer stacjonarny i mobilny, szybszy dostęp do przełączników Wi-Fi i Bluetooth oraz możliwość używania lampy błyskowej jako latarki automatycznie sprawiły, że urządzenia były znacznie bardziej przydatne po prostej aktualizacji systemu operacyjnego. Jedyne wady tego uaktualnienia dotyczyły użytkowników iPhone’a 4, którzy widzieli, jak ich urządzenia zwalniają, i ostatecznie Apple musiało rozwiązać ten problem.

iOS 8

Widgety

Zapytaj użytkownika Androida, czy może żyć bez widżetów, a pomyśli, że jesteś z innej planety. Do tej pory użytkownicy iOS nie lubili widżetów; ci, którzy chcieli czegoś zdalnie dodatkowego, musieliby jailbreakować swoje urządzenie. W systemie iOS 8 obsługiwane są teraz widżety na iOS, co oznacza większą funkcjonalność.

Zestaw domowy

To nie jest dokładnie dla użytkowników końcowych, ale zdecydowanie daje nam dobry powód do aktualizacji; to obietnica integracji urządzeń. Apple ma świetną platformę mobilną, na której ludzie uwielbiają tworzyć sprzęt i aplikacje. To jedna z największych zalet posiadania iPhone’a i dlatego Home Kit to taka wielka sprawa. Oznacza to, że urządzenie w Twojej dłoni będzie czymś więcej niż smartfonem.

Ciągłość

Omówiliśmy szczegółowo ciągłość dla OS X wcześniej, gdy ogłoszono Yosemite, ale wymaga to iOS 8 na Twoim iPhonie. Jeśli kiedykolwiek chciałeś, aby Twój telefon dobrze grał na pulpicie, oto jak to zrobić. Przydatność tej funkcji jest oczywiście związana z systemem OS X, więc jeśli nie używasz komputera Mac, nie będzie to ważny powód / funkcja, aby uaktualnić system do iOS 8.

Zdrowie

Jest to aplikacja dla nowszych telefonów, ale jeśli Twoje urządzenie obsługuje nową aplikację Zdrowie, warto ją zaktualizować. Do tej pory producenci wypuszczali własne aplikacje, aby towarzyszyć ich urządzeniom do śledzenia zdrowia, ale w przypadku aplikacji Zdrowie wystarczy zintegrować ją z samą aplikacją. Pomyśl o wielu urządzeniach i jednej aplikacji z kompleksowym pulpitem nawigacyjnym.

Werdykt: większość zabójczych funkcji iOS 8 jest dostępna na iPhonie 5 i nowszych. iPhone 4 ma najkrótszą końcówkę i podobnie jak iOS 7 przyniósł iPhone’a 4 do powolnego tempa, to samo dotyczy użytkowników iPhone’a 4S, którzy zaktualizowali iOS 8. Dlatego warto rozważyć resztę oferty iOS 8 jednym z nich jest aplikacja Zdrowie. Ponownie, potrzebujesz nowszego urządzenia, aby skorzystać z tej aplikacji i rozsądnie jest powiedzieć, że iOS 8 jest przeznaczony dla nowszych urządzeń. Apple rzeczywiście wycofuje starsze, więc jeśli twoje urządzenie jest wystarczająco nowe, aby obsługiwać dobre rzeczy, aktualizacja jest dobrym pomysłem. Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje bardziej godnych uwagi funkcji, wybór nie polega na tym, czy uaktualnić system operacyjny, czy nie, ale czy kupić nowsze urządzenie.