iOS

Gdzie jest automatyczna jasność w iOS 11?


Automatyczna jasność to standardowa funkcja smartfonów. Zarówno iOS, jak i Android to mają i jest to dobry sposób na zmniejszenie zużycia baterii. Automatyczna jasność określa, ile światła jest w pomieszczeniu i dostosowuje jasność ekranu. Automatycznie zwiększy lub zmniejszy jasność, aby ekran był czytelny. W wielu przypadkach zapobiega to uzyskaniu oślepiająco jasnego ekranu w dobrze oświetlonym miejscu. Spróbuj znaleźć ją w iOS 11. Ta funkcja nadal istnieje, ale ma nowy dom. Firma Apple pomyślała, że ​​dobrym pomysłem jest przeniesienie automatycznej jasności w iOS 11 z ustawienia Wyświetl i jasność i umieszczenie jej w sekcji „Wyświetlaj akomodacje”.

Automatyczna jasność w iOS 11

Aby włączyć lub wyłączyć automatyczną jasność w iOS 11, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Ogólne> Dostępność> Wyświetl udogodnienia. Znajdziesz tutaj automatyczną jasność w iOS 11.

Automatyczna jasność w iOS 10

W iOS 10 i wszystkich poprzednich wersjach automatyczna jasność została słusznie umieszczona w sekcji Ogólne> Wyświetlacz i jasność.

Niepotrzebne zmiany

iOS 11 przeniósł miejsce na wiele ustawień i muszę powiedzieć, że te zmiany są w większości niepotrzebne i często źle zaplanowane. Automatyczna jasność nie jest funkcją ułatwień dostępu, ale ta zmiana dotyczy czegoś więcej. Apple od dawna zawsze wiedział, gdzie należy umieścić przycisk lub ustawienie. Może się wydawać, że to niewiele, ale jest to aspekt inteligentnego projektu. Gdy użytkownik chce zmienić określone ustawienie, takie jak Night Shift, oczekuje, że znajdzie je w określonym miejscu. W przypadku Apple i iOS znalezienie odpowiedniego ustawienia nigdy nie było trudne. Te zmiany interfejsu użytkownika odchodzą od tego.

Nie spodoba się to użytkownikom iPhone’ów, którzy przyzwyczaili się do znajdowania ustawienia w określonym miejscu. Nowi użytkownicy iPhone’a również będą mieli trudności ze znalezieniem tego ustawienia. Nie pasuje tam, gdzie zostało umieszczone.

Na tym etapie to tylko niewielka zmiana, ale dotyczy to, co robi Apple przy projektowaniu. Nawet jeśli zawsze uważałeś produkty Apple za zawyżone, nadal podziwiałeś sens projektowania zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Jeśli takie zmiany zostały dokonane z jakiegoś powodu, np. Włączenie nowego ustawienia, może to mieć jakiś sens, ale tak nie jest. Proste ustawienie oszczędzania baterii zostało przeniesione do ustawienia ułatwień dostępu pod ekranem, na który niewiele osób będzie patrzeć. Jedyną zaletą jest Siri, która, jeśli ją o to poprosisz, może włączyć / wyłączyć i otworzyć dla Ciebie ekran automatycznej jasności.

x