Gdzie jest najlepsze miejsce na inteligentny głośnik w pokoju?

Udostępnij teraz w social media:

Urządzenia Google Home i Amazon Echo mają doskonałe zestawy mikrofonów. Jeśli Twój wydaje się nigdy Cię nie słyszeć, problem może nie dotyczyć osoby mówiącej lub Twojego głosu. Może to być miejsce, w którym umieścisz urządzenie. Lepsze rozmieszczenie może poprawić jego wydajność.

Dlaczego umiejscowienie głośników ma znaczenie

Inteligentne głośniki, takie jak Google Home i Amazon Echo, są w rzeczywistości dość głupimi urządzeniami na poziomie lokalnym. Sprowadzają się do głośnika, kilku mikrofonów i komputera wystarczającego do nasłuchiwania słowa budzenia. Cała reszta informacji pochodzi z chmury.

Ale nawet w chmurze ta inteligencja nie robi wiele, jeśli głośnik cię nie słyszy.

Inteligentne głośniki mają wiele wbudowanych mikrofonów, aby słuchać wszystkiego dookoła. Ale jeśli umieścisz głośnik w złym miejscu, te mikrofony mogą nie działać optymalnie. Ale jest dobrze; to łatwa naprawa. Po prostu przesuń swój inteligentny głośnik. To tylko kwestia wiedzy, gdzie go przenieść.

Środek pokoju jest najlepszy

Wiedza o tym, gdzie umieścić inteligentny głośnik, zaczyna się od zrozumienia jego mikrofonów. Dzięki wspaniałym ludziom z iFixit dokładnie wiemy, jak skonfigurowano Amazon Echo i Google Home. Każdy ma wiele mikrofonów –siedem za Echo i dwa dla Google Home—Umieszczone na okrągłej płytce drukowanej. Głośniki wewnętrzne również mają ten sam okrągły format.

Oznacza to, że umieszczając inteligentny głośnik pod ścianą, ryzykujesz, że niektóre z jego mikrofonów nie będą słyszeć Twojego głosu. Co gorsza, może usłyszeć echo twojego głosu uderzającego o ścianę i odbijającego się od jego mikrofonów. Podobnie każdy dźwięk emitowany przez inteligentny głośnik rozchodzi się we wszystkich kierunkach, co oznacza, że ​​będzie uderzał w pobliżu ścian i odbijał się, nadając muzyce mętny dźwięk.

  Jak obsługiwać telefon z Androidem bez Google

Dzięki takiemu rozmieszczeniu mikrofonów i głośników najlepsze miejsce dla inteligentnego głośnika to możliwie najbliżej środka pomieszczenia, najlepiej z niewielką liczbą przeszkód. Osiągnięcie tego może być nieco trudne, jeśli na przykład położysz Echo lub Google Home na stoliku do kawy, ponieważ przewód zasilający może kogoś potknąć.

Możesz rozważyć zamontowanie Echo Dot lub Nest Hub Mini (dawniej Google Home Mini) do sufitu. Możesz znaleźć mocowania dla obu urządzeń, a gdy już je umieścisz, możesz poprowadzić przewód zasilający do najbliższego gniazdka.

Dzięki mocowaniu sufitowemu możesz nie tylko wybrać miejsce bardzo blisko pomieszczenia, ale prawdopodobnie będziesz mieć kilka przeszkód, takich jak meble. W zależności od używanego uchwytu sufitowego może również sprawić, że głośnik będzie bardziej dyskretny.

Jeśli nie możesz umieścić głośnika dokładnie na środku pokoju, celuj jak najbliżej. Zastanów się też, gdzie będą się gromadzić ludzie. W salonie możesz umieścić Amazon Echo lub Google Home na stojaku obok kanapy, na której siedzą ludzie.

Uchwyty ścienne to druga najlepsza opcja

Czerwone Nest Mini zawieszone bezpośrednio na ścianie.

Umieszczenie inteligentnego głośnika na środku pomieszczenia lub na suficie nie zawsze jest możliwe. Konieczne może być rozważenie alternatyw. Na stojaku lub innych meblach w pobliżu ludzi to dobra opcja, ale możesz również rozważyć mocowanie ścienne do czegoś, co usunie Twój inteligentny głośnik z drogi.

Możesz użyć tych samych uchwytów sufitowych do Echo i Google Home do montażu na ścianie. Musisz wyrzeźbić otwór w ścianie, przymocować inteligentny głośnik do uchwytu, a następnie włożyć oba w ścianę. Uzyskasz piękny, płaski wygląd i dodatkową korzyść: ta pozycja kieruje cały układ mikrofonów i zestaw głośników na otwarte powietrze, zamiast skierować część sprzętu w stronę ściany.

  Jak zmienić nazwę urządzenia dźwiękowego w systemie Windows 10

Inne wierzchowce pracuj, podłączając go bezpośrednio do ściany i tworząc stojak do trzymania inteligentnego głośnika. To dobry pomysł tylko wtedy, gdy kierują głośnik na bok; jeśli jest skierowany do góry, możesz blokować mikrofony i głośniki.

Jeśli masz nowy Nest Mini, nie potrzebujesz nawet elementów montażowych! Posiada otwór montażowy wbudowany w urządzenie; możesz powiesić go na ścianie jak obrazek.

Jeśli nie możesz umieścić inteligentnego głośnika na środku pokoju lub zamontować go na ścianie, być może będziesz musiał umieścić Echo lub Google Home w miejscu mniejszym niż idealne. Twój inteligentny głośnik będzie nadal działał, ale może nie być tak dokładny i wyraźny. Ale jest kilka miejsc, których chcesz całkowicie unikać.

Gdzie nie powinieneś umieszczać inteligentnego głośnika

Echo równo z rogiem ściany, otoczone czajnikiem i deskami do krojenia.To Echo jest zbyt blisko ściany.

Czasami idealne lokalizacje nie są praktyczne dla układu Twojego domu, więc musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy. Ale jest kilka miejsc, których powinieneś całkowicie unikać. Na przykład nie umieszczaj inteligentnego głośnika w pobliżu lub na głośnikach systemu stereo. Może to być kuszące, ponieważ są to wygodne płaskie powierzchnie, często w pobliżu wtyczki, ale takie umieszczenie stwarza problem.

Nie chciałbyś stać w środku głośnego koncertu i próbować rozmawiać. Miałbyś problem z odebraniem wszystkich słów i odpowiedzią na tyle głośno, aby zostać usłyszanym. Twój inteligentny głośnik będzie miał ten sam problem, więc nie umieszczaj go bezpośrednio nad innymi głośnikami.

Unikaj też okien. Umieszczenie inteligentnego głośnika w pobliżu okna to kłopoty, nawet jeśli trzymasz je zamknięte. Urządzenia Echo i Google Home są wystarczająco czułe, aby usłyszeć osobę, nawet przez szkło.

  Najlepszy budżetowy procesor do gier (recenzje) w 2021 roku

W zależności od tego, jak bardzo jesteś świadomy bezpieczeństwa, możesz rozważyć przeniesienie inteligentnego głośnika w miejsce, w którym nie będzie widoczny również przez okno. Jak pokazali niektórzy badacze bezpieczeństwa, można oszukać asystenta głosowego na prawie każdym urządzeniu (inteligentne głośniki, tablety, a nawet telefony), aby przyjmował polecenia, świecąc na nich laserem.

Przy odpowiednich sygnałach mikrofony będą traktować światło jako dźwięk, a asystent głosowy interpretuje laser jako wypowiadane polecenia. Aby atak zadziałał, potrzebna jest linia wzroku, więc trzymanie inteligentnego głośnika gdzieś z dala od okna pomaga.

Jeśli jedynym dobrym miejscem do trzymania inteligentnego głośnika jest ściana i nie możesz go zamontować pionowo, postaraj się, aby głośnik znajdował się jak najdalej od ściany. Amazon mówi, że powinieneś dążyć do co najmniej osiem cali od ściany. Ta dodatkowa przestrzeń powinna pomóc mikrofonom lepiej Cię słyszeć, a głośnikom lepiej. Oczywiście upewnij się, że nie znajduje się w odległym kącie pokoju: Twój inteligentny głośnik będzie miał trudniej Cię usłyszeć, jeśli będzie zbyt daleko.

x