Gdzie jest Touch ID na iPhonie X?

Wszyscy wiedzą, że iPhone X nie ma już przycisku głównego. To była poważna zmiana w wyglądzie iPhone’a. Kiedy iPhone pojawił się po raz pierwszy wiele lat temu, jego wyróżniającą cechą był fakt, że miał tylko jeden przycisk. Apple używał tego projektu przez dziesięć lat i wraz z upływem czasu ewoluowała funkcja przycisku Home. Z prostego przycisku stał się czujnikiem, który może odczytywać odciski palców i rozpoznawać gesty. Przeszedł długą drogę i został zastąpiony niczym na iPhonie X, który jest telefonem z pełnym ekranem. Bez przycisku Home na iPhonie X użytkownicy musieli nauczyć się od nowa nawigować po urządzeniu. Wskaźnik domu był pomocny, ale możesz się zastanawiać, gdzie i jak używać Touch ID na iPhonie X. Mamy dla Ciebie złe i dobre wieści.

Touch ID na iPhonie X nie istnieje. Chociaż Touch ID jako funkcja ma zaledwie kilka lat, został już złomowany w najnowszej wersji iPhone’a. Nadal masz Touch ID na iPhonie 8/8 Plus, ale nie na iPhonie X. To zła wiadomość. Dobrą wiadomością jest to, że masz Face ID, który jest szybszy niż Touch ID i wymaga mniej interakcji z urządzeniem.

Używaj iPhone’a X bez Face ID

Jeśli szukasz Touch ID na iPhonie X, prawdopodobnie nie jesteś zadowolony z Face ID jako funkcji odblokowania. Może to być spowodowane tym, że funkcja nie jest dokładna i często nie udaje się odblokować urządzenia. Technologia Face ID jest nowa, ale w przeciwieństwie do iOS 11 nie jest w połowie ukończona. Zapoznanie się z twarzą zajmuje trochę czasu i możesz zwiększyć dokładność Face ID, wprowadzając hasło za każdym razem, gdy Cię nie rozpozna. Funkcja uczy się, że twarz, której nie rozpoznała jako Twoja, to rzeczywiście Ty. Jeśli zrobisz to kilka razy, przekonasz się, że Face ID działa bardziej niezawodnie.

Innym powodem, dla którego możesz nie lubić Face ID, jest to, że jedno spojrzenie odblokowuje twoje urządzenie. Nie ma znaczenia, czy Twój iPhone X stoi na biurku, czy jest zamontowany na stojaku; szybki rzut oka odblokowuje go i ujawnia powiadomienia. W takim przypadku należy włączyć Uwagę w aplikacji Ustawienia w obszarze Identyfikator twarzy i kod dostępu.

Apple Pay działa teraz z Face ID, więc nie przegapisz szybkiej metody płatności.

Jeśli masz inny problem z Face ID, zawsze możesz użyć hasła do odblokowania iPhone’a X. Jeśli uważasz, że zwykłe 4-cyfrowe hasło to za mało, możesz włączyć dłuższy, alfanumeryczny kod i użyć go zamiast tego. Wejście zajmie więcej czasu, co w pewnym sensie sprawiło, że Touch ID jest tak niesamowity, ale w tym momencie jest to jedyne rozwiązanie.