Google Fast Pair wyjaśnione w 5 minut lub mniej

To zawsze dobre uczucie, gdy nowo wprowadzona technologia sprawia, że ​​rzeczy są dla nas wygodne.

Jestem pewien, że bardzo chętnie skorzystasz z Google Fast Pair na swoim smartfonie, ponieważ zmienia to sposób parowania urządzeń Bluetooth.

Ponieważ przechodzenie do ustawień i parowanie urządzeń może być czasem uciążliwe, ta nowa technologia ma na celu znacznie usprawnić tę czynność.

Wprowadzona w 2017 r. Google Fast Pair to zastrzeżona technologia wprowadzona przez Google. Wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BLE) i lokalizację telefonu z systemem Android, aby wykrywać urządzenia Bluetooth w pobliżu i łączyć się z nimi jednym dotknięciem.

Podobnie jak w przypadku Apple AirPods, po otwarciu etui możesz od razu zobaczyć informacje na ekranie iPhone’a; szybka para jest bardzo podobna.

Dowiedzmy się więcej na ten temat w tym poście.

Jak działa usługa Google Fast Pair?

Funkcjonowanie usługi Google Fast Pair Service (GFPS) jest intuicyjne, szybkie i pozbawione skomplikowanych kroków.

Wszystko, co musisz zrobić, to przełączyć akcesorium obsługujące funkcję Fast Pair w tryb parowania i zbliżyć je do telefonu z systemem Android. Na ekranie zobaczysz duże wyskakujące okienko z obrazem Twojego akcesorium. Stuknij w „Połącz” i to wszystko; Jesteś skończony.

Wyskakujące okienko zasugeruje również pobranie aplikacji towarzyszącej akcesorium ze sklepu Google Play, jeśli taka istnieje.

Google automatycznie synchronizuje informacje o parowaniu z Twoim kontem. Oznacza to, że nie musisz ponownie poddawać się procesowi parowania akcesorium.

Daje ci to swobodę używania tego samego na innych urządzeniach z Androidem. Wystarczy zalogować się na swoje konto i rozpocząć korzystanie z akcesorium na tablecie lub innym telefonie z systemem Android.

Zużywa minimalną ilość baterii telefonu i współpracuje z podstawową specyfikacją Bluetooth w wersji 4.2 lub nowszej. Możesz użyć GFPS do sparowania słuchawek, głośników, zestawów samochodowych, klawiatur, mikrofonu itp.

Najlepsza część? Wszystko to można zrobić bez wielu kroków i grzebania w ustawieniach Bluetooth urządzenia.

Funkcje Google Fast Pair

Szybka para Google zawiera funkcje, które mogą wydawać się bardzo proste, ale ratują życie w razie potrzeby. Możesz zacząć wprowadzać następujące funkcje do swoich urządzeń zgodnych z Fast Pair.

Łatwe monitorowanie baterii

Sprawdzaj poziom naładowania baterii akcesoriów, gdy są one połączone z urządzeniem za pomocą funkcji Fast Pair.

Jeśli jest to aparat słuchowy, możesz monitorować poziom lewego i prawego zausznika wraz z etui, wszystko w jednym miejscu.

Otrzymasz powiadomienie o baterii za każdym razem, gdy otworzysz etui słuchawek, a także powiadomienie, gdy bateria się wyczerpie.

Łatwe parowanie

Jak omówiono w tym poście, Google Fast Pair umożliwia połączenie z akcesorium jednym dotknięciem. Sugeruje również pobranie aplikacji towarzyszącej dla konkretnego akcesorium, jeśli istnieje.

Personalizacja

Pozwala spersonalizować wkładki douszne, słuchawki i inne akcesoria, nadając im niestandardowe nazwy.

Odnajdywanie zagubionych urządzeń

Jeśli zgubiłeś swoje akcesorium, możesz je zlokalizować, dzwoniąc do nich za pośrednictwem usługi szybkiej pary, gdy są połączone z telefonem. Pozwala znaleźć ostatnią znaną lokalizację urządzenia, jeśli historia lokalizacji jest włączona.

Parowanie offline

Google Fast Pair umożliwia teraz również parowanie w trybie offline, gdy utkniesz w sytuacjach słabej sieci.

Konfigurowanie Google Fast Pair ze zgodnym urządzeniem

Google Fast Pair sprawia, że ​​konfiguracja i działanie z dowolnym kompatybilnym urządzeniem jest niezwykle łatwe. Oto kroki:

Krok 1: Włącz lokalizację swojego telefonu z Androidem.

Krok 2: Włącz Bluetooth.

Krok 3: Przełącz akcesorium w tryb parowania.

Krok 4: Otwórz etui ładujące kompatybilnego urządzenia/akcesorium, które powinno automatycznie otworzyć nowe wyskakujące okienko. Stuknij w to. (Niektóre inne urządzenia mogą wyświetlać przycisk „Połącz”, więc śmiało i dotknij go).

Krok 5: Google Fast Pair rozpocznie łączenie.

Po zakończeniu ładowania telefon zostanie połączony z akcesorium. Pamiętaj, że Twój telefon musi mieć system Android w wersji 6.0 lub nowszej.

Popularne urządzenia, które umożliwiają Google Fast Pair

Z każdym dniem usługa Google Fast Pair staje się coraz bardziej popularna. Oznacza to, że wiele firm integruje obecnie swoje produkty z tą technologią.

Istnieje już wiele popularnych urządzeń, które umożliwiają Google Fast Pair. Niektóre z nich to:

  • Google Pixel Buds Pro
  • One Plus Buds Z2
  • Trackery Fitbita
  • Słuchawki Bose z redukcją szumów 700
  • Samsung Galaxy Buds
  • Bezprzewodowe słuchawki nauszne Harman Kardon Fly z ANC
  • JBL na żywo 660 NC

W przyszłości można spodziewać się szerszej gamy urządzeń kompatybilnych z Google Fast Pair. Ponadto w nadchodzących czasach będzie można korzystać z tej funkcji w Google TV, Android TV, a nawet na Chromebooku.

Ostatnie słowa

Technologia Fair Pair firmy Google pozwala zaoszczędzić czas i energię oraz zapewnia kilka fajnych funkcji — zwłaszcza możliwość odnalezienia zagubionego akcesorium. Czas zacząć korzystać z tej usługi od razu.

Następnie możesz sprawdzić aplikacje śledzące, aby zlokalizować swój telefon.