Udostępnij teraz w social media:

Dzisiaj Google ogłasza mnóstwo nowych funkcji prywatności i zabezpieczeń: tryb incognito w Mapach Google, automatyczne usuwanie historii YouTube, kontrola prywatności głosu w Asystencie Google i sprawdzanie hasła wbudowane w menedżera haseł Google.

Po pierwsze: Mapy Google wkrótce otrzymają tryb incognito. Google twierdzi, że rozpocznie się wprowadzanie na Androida jeszcze w tym miesiącu, a wkrótce pojawi się obsługa iPhone’a i iPada. Podobnie jak w przypadku korzystania z trybu incognito w YouTube, możesz wyszukiwać lokalizacje w Mapach Google i wyświetlać je bez dodawania tych lokalizacji do historii. Nie będą używane do personalizowania Twojego doświadczenia.

Gdy pojawi się ta funkcja, będziesz mógł dotknąć swojego zdjęcia profilowego, a następnie włączyć tryb incognito. Google nie powiedział, czy ta funkcja pojawi się w witrynie Map Google na komputer, ale zawsze możesz otworzyć Mapy Google w oknie incognito w Chrome na komputer.

Sprawdź -   Jak włączyć tryb podróży w Snapchacie i zapisać plan danych

YouTube otrzymuje automatyczne usuwanie, funkcję, która jest już dostępna dla historii lokalizacji Twojego konta Google i aktywność w internecie i aplikacjach. Kiedy włączysz to dla swojego Historia YouTube, Google może automatycznie usuwać Twoją historię oglądania i wyszukiwania w YouTube co 3 lub 18 miesięcy – w zależności od tego, co wybierzesz.

Dostaniesz niektóre korzyści z personalizacji, ale YouTube nie będzie budować wieloletniej historii Twoich zainteresowań.

Usuwanie tego, co powiedziałeś Asystentowi Google za pomocą głosu.

Asystent Google ma coraz lepsze sterowanie głosowe. Zamiast przeszukiwać aplikację lub witrynę Google, aby usunąć rzeczy, które powiedziałeś Asystentowi, możesz teraz powiedzieć „Hej Google, usuń ostatnią rzecz, którą Ci powiedziałem” lub „Hej Google, usuń wszystko, co powiedziałem w zeszłym tygodniu”.

Sprawdź -   Jak uzyskać tryb ciemny dla witryn internetowych w Microsoft Edge w systemie Windows 10

Google twierdzi, że ta funkcja pojawi się w języku angielskim w przyszłym tygodniu, a w innych językach w przyszłym miesiącu.

Sprawdzanie hasła w menedżerze haseł Google.

Menedżer haseł Google też się poprawia. Sprawdzanie hasła pojawia się w internetowym menedżerze haseł Google. Podobnie jak podobne funkcje w menedżerach haseł, takich jak LastPass i 1Password, będzie chciał, abyś wiedział, które hasła są słabe, których użyłeś ponownie w wielu witrynach internetowych i które zostały odkryte jako zagrożone naruszeniem danych. Dzięki temu wiesz, które hasła warto zmienić.

Funkcje haseł pojawią się w miesiącu świadomości cyberbezpieczeństwa, czyli najwyraźniej w październiku. Badanie Google / Harris wykazało, że 66% Amerykanów ponownie używa tego samego hasła w wielu witrynach, a tylko 12% Amerykanów używa menedżera haseł. Dobrze jest widzieć, jak menedżer haseł Google staje się coraz bardziej wydajny.

Sprawdź -   Jak korzystać ze skrótów tekstowych w Dokumentach Google

Google twierdzi również, że funkcja sprawdzania hasła pojawi się w Chrome jeszcze w tym roku. Jeśli którakolwiek z Twoich nazw użytkownika lub haseł wyciekła podczas znanego wycieku danych, Chrome ostrzeże Cię i zasugeruje zmianę hasła. Innymi słowy, Google buduje rozszerzenie Password Checkup w Chrome.