Google wprowadza AI Bard i Microsoft Al Powered Image Creator

Cześć! 🙋Mamy dla Was dzisiaj następujące aktualizacje! 📣

Google uruchamia Bard AI Chatbot, aby konkurować z ChatGPT

Google, którego właścicielem jest Alphabet Inc., otwiera publiczny dostęp (tylko w USA i Wielkiej Brytanii) do konwersacyjnego programu chatbota AI BARD, aby konkurować z ChatGPT OpenAI i Microsoft Bing Chat.

W najnowszym opracowaniu post Google ogłosił: „Zaczynamy udostępniać Bard, wczesny eksperyment, który pozwala pracować z generatywną sztuczną inteligencją.

Po latach badań Google ogłosił we wtorek, że otworzy dostęp do Bard w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a ostatecznie rozszerzy się na więcej krajów i języków. Ten ruch intensyfikuje bitwę między Google i Microsoft Corp. o dominację na rynku narzędzi AI, które można wykorzystać do generowania odpowiedzi tekstowych przypominających ludzi.

BARD jest przeznaczony do użytku w połączeniu z wyszukiwarką Google i daje użytkownikom możliwość sprawdzenia źródeł z innych stron internetowych lub przejrzenia ich odpowiedzi. Badawczy model dużego języka (LLM), kompaktowa i ulepszona wersja LaMDA, napędza BARD. W miarę upływu czasu będą dodawane coraz to nowsze modele. Kiedy więcej osób korzysta z LLM, poprawiają przewidywanie korzystnych wyników.

Google zdaje sobie sprawę, że LLM mogą czasami generować stronnicze, wprowadzające w błąd lub fałszywe informacje. Aby złagodzić te problemy, Google umożliwia wybór kilku wersji roboczych odpowiedzi BARD. Zadając dalsze pytania lub prosząc o inne rozwiązania, możesz kontynuować współpracę z BARD, jak pokazano na poniższym obrazku.

Google opisuje Barda jako wczesny eksperyment ze sztuczną inteligencją (AI) mający na celu zwiększenie produktywności, przyspieszenie pomysłów i wzbudzenie ciekawości. BARD może służyć do otrzymywania porad, wyjaśnień lub inspiracji do zadań takich jak planowanie wpisów na blogu.

Oferowałby dedykowaną witrynę, bard.google.com, zamiast być zintegrowany z wyszukiwarką Google. To strategiczne posunięcie polega na przyjęciu nowej technologii sztucznej inteligencji przy jednoczesnym zachowaniu rentowności działalności związanej z wyszukiwarkami.

Jeśli chcesz spróbować, musisz zarejestrować się na stronie bard.google.com

Web3 Gaming dołączy do 100 milionów graczy w ciągu najbliższych 2 lat

Wszyscy wiemy, że gry i rozrywka to ogromny rynek, ale zgodnie z różnymi badaniami i ankietami oczekuje się, że rynek gier Web3 osiągnie w najbliższej przyszłości wartość wielu bilionów dolarów.

Według raportu, Immutable i Polygon Labs, dwie znaczące firmy na rynku gier web3, przewidują wykładniczy wzrost w nadchodzących latach.

Źródło: Unity.com

Według Robbiego Fergusona i Ryana Wyatta, prezesów odpowiednio Immutable i Polygon Labs, w ciągu najbliższego roku lub dwóch dodadzą pierwsze 10 milionów do 100 milionów.

Immutable, firma zajmująca się grami web3, oraz Polygon, firma zajmująca się blockchainem warstwy 2, połączyły siły 20 marca 2023 r., aby wspierać skalowanie i wdrażanie sektora. Partnerstwo skoncentruje się na szybszym tworzeniu gier obsługujących technologię Web3, prostszych w obsłudze i mniej niebezpiecznych dla indywidualnych twórców i dużych studiów gier.

Zmiana trendu w grach z „free-to-play” na „play-to-earn” już zmienia dynamikę całej branży gier. Nic dziwnego, że perspektywa Web 3.0 otwiera możliwości w branży gier, co zmotywowało wielu ekspertów do dalszego pełnego inwestowania w rozwój gier Web 3.0.

Web3 zmieni branżę gier na zawsze. Wielu największych twórców gier — w tym Square Enix i Epic Games — już pracuje nad tytułami z integracją Web3.

Według szacunków 40% gier web3 [ever] wyprodukowanych ma wejść na rynek w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy. Oznacza to znaczną liczbę prób lub strzałów na bramkę, aby osiągnąć 100 milionów graczy.

Web 3.0 sprawia, że ​​Internet jest prosty, otwarty i zdecentralizowany, zmieniając w ten sposób krajobraz i rynek gier. Te odmiany są produktem końcowym współczesnych zmian w sektorach, w tym tokenów, łańcucha bloków i sztucznej inteligencji.

Firma Microsoft wydała pierwszą przeglądarkę ze zintegrowanym generatorem obrazów opartym na sztucznej inteligencji

Czat Bing i Microsoft Edge zawierają teraz narzędzie do tworzenia obrazów oparte na sztucznej inteligencji. Do zasilania narzędzia wykorzystywany jest model DALL-E firmy OpenAI.

Zgodnie z niedawnym wydaniem giganta technologicznego, użytkownicy mogą opisywać obrazy lub wypowiadać słowa, aby generować obrazy. Możesz teraz tworzyć materiały pisemne i wizualne bezpośrednio z czatu w jednym miejscu.

Microsoft twierdzi, że poszczególne osoby korzystają z czatu Bing na kilka sposobów, od tworzenia bardziej precyzyjnych rozwiązań, przez trudne problemy, po używanie go dla przyjemności lub jako twórcza inspiracja.

Dzięki umożliwieniu tworzenia obrazu poprzez wyrażenie własnymi słowami obrazu, który chcesz zobaczyć, przełomowy program Picture Maker firmy Microsoft został dodany do czatu Bing, podnosząc komfort czatu.

Podsumowując, ten wysiłek odświeży karty wiedzy i wprowadzi dodatkowe wizualne opowiadanie historii oparte na sztucznej inteligencji do nowej wersji zapoznawczej Bing i Edge.

Picture Maker umożliwia tworzenie obrazu od podstaw poprzez opisanie obrazu, dodanie szczegółów dotyczących sceny, takich jak miejsce lub czynność, oraz wybranie stylu artystycznego.

Aby zacząć generować zdjęcie do biuletynu dla znajomych lub jako inspirację do przebudowy salonu, wpisz coś w rodzaju „narysuj obraz” lub „utwórz obraz” jako zachętę do konwersacji. Przypomina artystycznego drugiego pilota. Kliknij ikonę Bing Image Maker na pasku bocznym, aby rozpocząć tworzenie obrazu lub uruchom go z czatu Bing w przeglądarce Edge.

Dla użytkowników usługi Bing na całym świecie Kreator obrazów jest teraz dostępny pod adresem bing.com/create w języku angielskim. Ikony Picture Creator na pasku bocznym Microsoft Edge można również użyć do odwiedzenia Bing Image Creator. Kreator obrazków wkrótce zostanie zintegrowany z przyciskiem Bing w trybie czatu.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź naszą kategorię Najnowsze technologie.

x