Udostępnij teraz w social media:

Rozszerzenia do zarządzania kartami zwykle koncentrują się na przełączaniu między kartami i oknami lub na ich grupowaniu i dodawaniu do zakładek. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie tego potrzebują użytkownicy, ale osobiście zawsze uważałem, że nie rozwiązali problemu wystarczająco dobrze, z kilkoma wyjątkami. GraphiTabs to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które inaczej zarządza kartami. Pomyśl o strukturze przypominającej drzewo dla swoich kart, w której każda gałąź pokazuje ścieżkę, która Cię tam doprowadziła. Możesz łatwo sprawdzić, które karty są otwarte w oknie, a także kartę nadrzędną każdej karty. Możesz wybrać kartę i przejść do niej, zamknąć ją lub zawiesić.

Sprawdź -   Jak uczynić terminal Linuksa przyjaznym dla użytkownika dzięki ColorLS

Po zainstalowaniu GraphiTabs dodaje przycisk G obok paska adresu URL. Kliknij, aby uruchomić GraphiTabs w nowej karcie. Wystarczy, że otworzysz je tylko raz. Za każdym kolejnym kliknięciem przycisku nastąpi przełączenie na już otwartą kartę.

Sama karta pokazuje układ drzewa wszystkich kart. Okna są należycie identyfikowane przez pojawiające się przed nimi słowo „Okno” oraz tytuł aktywnej / wybranej zakładki używany jako nazwa tego okna. Wszystkie inne karty otwierają się w tym oknie i wychodzą z niego. Kiedy klikniesz kartę, zostanie ona zaznaczona, a ścieżka, którą wybrałeś, aby ją otworzyć, jest jednocześnie podświetlona. Po wybraniu zakładki możesz ją otworzyć (przełączyć na nią), zamknąć, zawiesić i przywrócić, jeśli została zawieszona.

Sprawdź -   VPNRanks jest domem dla najlepszych recenzji i rankingu VPN

U góry możesz zobaczyć krótkie statystyki pokazujące, ile kart i okien jest obecnie otwartych oraz ile kart jest obecnie zawieszonych. Rozszerzenie obsługuje również pasek wyszukiwania, którego można używać do wyszukiwania otwartych kart. Ikona klucza to przycisk resetowania, który przywraca stan rozszerzenia do zera. Wszelkie zawieszone karty zostaną wznowione po zresetowaniu, jednak nie utracisz żadnych kart ani okien w tym procesie. Resetowane jest rozszerzenie, a nie sesja przeglądania ani przeglądarka.

Niewiele brakuje z tym rozszerzeniem. Wizualna reprezentacja zakładek jest świetna; jest dobrze wykonany, działa poprawnie i jest starannie zaprojektowany tak, aby elementy nie zachodziły na siebie. Rozszerzenie doda w przyszłości funkcję, która pozwoli ci kontrolować również inne przeglądarki, chociaż myślę, że programiści będą musieli wydać dodatek / rozszerzenie dla każdej przeglądarki, którą chcą obsługiwać. Pracujemy również nad funkcją tworzenia zakładek, dzięki czemu można zapisywać zakładki z GraphiTabs.

Sprawdź -   Jak nazwać mapę w Minecraft

Zainstaluj GraphiTabs z Chrome Web Store