Horizon gwarantuje, że filmy są zawsze nagrywane w orientacji poziomej na iOS

Zacznę ten post od kontrowersyjnego stwierdzenia: Apple, Google i Microsoft powinni połączyć siły przeciwko… wideo portretowe / pionowe! To większy problem z użytecznością niż myślisz. Wideo w pionie nadaje się do użytku na nowoczesnych, szerokoekranowych urządzeniach mobilnych, ale na komputerach stacjonarnych i laptopach jest dosłownie „utrapieniem”. Ponieważ dostosowanie orientacji monitora jest bardzo niewygodne, nie masz innego wyjścia, jak wyciągać szyję pod niewygodnymi kątami przez dłuższy czas, aby oglądać filmy dla dzieci, które wujek Grant przesyła co drugi tydzień.

Nie znalazłem jeszcze nikogo, kto świadomie wolałby pionowe wideo od poziomego jako decyzję projektową. Przeciętnemu użytkownikowi nie można ufać przy takiej decyzji, ponieważ wideo portretowe tylko przeszkadza innym, gdy wideo jest udostępniane. Ludzie wolą poziome, szerokoekranowe wideo, ponieważ tak zaprojektowano nasze oczy. Z tego właśnie powodu kino ewoluowało z wideo 4: 3 do 16: 9, 2,21: 1 i tym podobnych w ciągu ostatnich 3-4 dekad!

Pomimo tego, że wszystko przemawia za poziomymi filmami, nie widzę, aby producenci smartfonów usuwali pionową obsługę wideo ze swoich mobilnych systemów operacyjnych. Zespół „ Evil Window Dog ” wyczuł tutaj okazję i wymyślił zgrabną aplikację o nazwie Horizon. Aplikacja zapewni, że Twoje wideo pozostanie przez cały czas szerokoekranowe w poziomie, sprytnie przycinając nieistotne części.

Horizon ios zawsze nagrywa horyzontalne wideo

Po lewej: Obróć i skaluj. Po prawej: po prostu obróć.

Horizon jest wyposażony w dwa tryby nagrywania – „Obróć i skaluj” oraz „Po prostu obróć”. Pierwsza z nich dynamicznie skaluje przycięty obszar wideo, gdy zmieniasz orientację urządzenia, powodując szersze, ale nieco roztrzęsione filmy. Ten ostatni statycznie wybiera rozmiar przycięcia, co znacznie zmniejsza kąty widzenia, ale zapewnia stabilniejszy obraz.

Horizon ios zawsze nagrywa horyzontalne wideo 3

iPhone 5 i nowsze obsługują do 1080p, a 4S i starsze tylko do 720p.

W każdym razie unikasz filmów portretowych. Wybór między nimi jest kwestią preferencji.

Możesz także połączyć tryb „ wyłączony ” z rozdzielczością 720p HD, jeśli tak jak ja uznasz, że Apple ogranicza standardową aplikację Aparat do filmów 1080p Full HD za niewygodne ze względu na małą ilość miejsca. Możesz oczywiście wybrać rozdzielczość VGA!

Horizon ios zawsze nagrywa horyzontalne wideo 2

Poza tym Horizon obsługuje również filtry, różne proporcje obrazu, regulowaną jakość wideo i blokadę Autofocus + Auto Exposure.

Mimo że zapewniam, że moje filmy są zawsze nagrywane w poziomie, nadal uważam Horizon za doskonałą, dedykowaną aplikację do nagrywania wideo, na którą warto zwrócić uwagę – jeśli nie podoba Ci się nadmierna prostota aplikacji Aparat.

Horizon jest dostępny za 0,99 USD w App Store.

Zainstaluj Horizon z App Store

Daj nam znać, co myślisz o Horizon, zostawiając komentarz w sekcji komentarzy poniżej.