Hyperlapse Record Time Lapse Videos & Share to Facebook and Instagram

Instagram właśnie wydał nową aplikację do nagrywania wideo o nazwie Hyperlapse. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego firma musiała wypuścić aplikację do nagrywania wideo, skoro sam Instagram może zarówno nagrywać filmy, jak i importować je z rolki z aparatu, czytaj dalej. Hyperlapse służy do tworzenia filmów poklatkowych, do tego naprawdę dobrych. W przeciwieństwie do aplikacji Instagram, która umożliwia selektywne nagrywanie za pomocą urządzenia, Hyperlapse nagra pełne wideo i przyspieszy je w dowolnym miejscu między normalnym odtwarzaniem a odtwarzaniem z dwunastokrotnie większą prędkością. Film można następnie udostępnić na Instagramie i Facebooku.

Uruchom aplikację i przeciągnij przez krótki samouczek, aby rozpocząć nagrywanie pierwszego filmu poklatkowego. Aplikacja działa zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej, ale ponieważ nagrywasz wideo, odwróć telefon na bok i nagraj go poziomo. Podczas nagrywania na dole będą działały dwa liczniki czasu; jeden wolniejszy niż drugi. Licznik po lewej stronie wskazuje długość nagrania, a licznik po prawej stronie wskazuje końcową długość filmu poklatkowego przy 6-krotnej szybkości odtwarzania. Po zakończeniu nagrywania dotknij przycisku zatrzymania.

Hyperlapse Rekord Hyperlapse

Po zakończeniu nagrywania aplikacja umożliwia „edycję” wideo. Tutaj możesz odtworzyć wideo z różnymi prędkościami i sprawdzić, który z nich Ci się podoba. Przesuń pokrętło 6x na suwaku na dole, aby zwiększyć lub zmniejszyć prędkość odtwarzania. Po zakończeniu dotknij zielonego znacznika wyboru. Jeśli w tej chwili nie masz ochoty na edycję, dotknij czerwonego krzyżyka i wybierz późniejszą edycję filmu, zamiast go odrzucać. Po następnym uruchomieniu Hyperlapse liczba nieedytowanych filmów pojawi się jako znaczek obok przycisku nagrywania i możesz go dotknąć, aby wybrać wideo do edycji.

Kiedy udostępniasz wideo na Instagramie, Hyperlapse otwiera aplikację Instagram w trybie wyboru z kamery, dzięki czemu możesz wybrać wideo, które chcesz udostępnić. Hyperlapse nie nagrywa w kwadratowej ramce, więc będziesz ją przycinać, aby dopasować. Następnie możesz zastosować filtry, ulepszyć wideo i zrobić to, na co pozwala aplikacja Instagram, i udostępnić je. Filmy są udostępniane bezpośrednio na Facebooku bez opcji edycji pomiędzy nimi. Wszystkie filmy są domyślnie zapisywane w rolce z aparatu.

Prędkość Hyperlapse Udostępnianie Hyperlapse

Przetwarzanie wideo przez aplikację zajmuje trochę czasu zarówno po nagraniu, jak i po edycji. Czas przetwarzania jest krótszy na nowszych, szybszych urządzeniach. Jak dotąd Hyperlapse nie pojawił się na Androidzie i wydaje się, że ograniczenie związane z interfejsem Camera API w systemie Android jest tym, co na razie go powstrzymuje.

Zainstaluj Hyperlapse z App Store